Brak niektorych polskich liter

Witam,

od pewnego czasu nie mogę pisać w wordzie 2003 (i gdzie indziej również) niektórych polskich liter np. n (ni):), a (oł):), jak widać ć, ę działa. właśnie działanie tych kilku liter wprowadza mi całkowity zamet bo nie mam pojęcia czemu tylko one nie działają. kurcze jak to naprawić. przeskoczyłem z xp na windowsa 8 i nie mogę się połapać. dzięki za odpowiedź

Co ci wyskakuje jak próbujesz wpisać “Ńń” ?

Układ klawiatury masz -Polski programisty ? Sprawdź też : wciśnij naraz Shift+Ctrl , ta kombinacja przełącza locale w aktywnej aplikacji.

brak-polskich-znakow-wordzie-t502857.html

otóż nie wyskakuje nic, nie widać żadnej reakcji, tak jakbym nie nacisnął żadnej kombinacji, przetestowałem pozostałe polskie znaki, wszystkie działają poza oczywiście n oraz a, metoda wprowadzania danych to polski programisty, kombinacja shift+ctrl nic nie zmienia w tym przypadku (nawet nie zmienia mi “y” z “z” nie wiem czy ma to tu znaczenie)

Sprawdź wszystkie aplikacje działające w tle pod kątem przechwytywania skrótów klawiszowych Alt+N, Alt+A itd.

problemem był prawdopodobnie niedziałający program graficzny chyba on miał przypisane takie skróty bo odinstalowaniu jest dobrze, dzięki za podpowiedź