Brak opcji "rozszerzenia" w zakładce nagrywanie w dźwiękach

Witam!
Posiadam taki problem ze nie widze zakładki rozszerzenia w opcjach nagrywania dzwięku!
Moja płyta głowna B450 GAMING PLUS MAX
Z góry dzieki za pomoc !

W jakim oprogramowaniu / programie ?

Sprawdź czy jedziesz na generycznym sterowniku MS do karty dźwiękowej czy może np. Realtek.

w 99% przypadkach chodzi o panel wbudowany w Windows.

Obecnie w Windows 10 to z tymi panelami Realteka to jest różnie.
System zasysa sterowniki Realteka bez panelu a panel ze sklepu Microsoftu i wygląda to wówczas tak.
Przechwytywanieuuuuu
Trzeba zaznaczyć we właściwościach
„włącz ulepszenia audio” na tej karcie - aby zadziałały ustawienia, czyli ulepszenia w panelu Realteka ze sklepu Microsoftu.


Jeśli ma się sterowniki Realteka i jego panel instalowany razem ze sterownikami - to brak rozszerzeń związany jest już z samymi sterownikami, trzeba szukać innych odpowiednich do sprzętu.
Najnowsze sterowniki Realteka pod Windows 10 są oznaczane jako UAD Universal Audio Driver i współpracują z panelem Realteka ze sklepu Microsoftu [ UWD = Universal Windows Driver]
Są jeszcze Realtek-UAD-generic, które można instalować na starszym sprzęcie oraz starsze HDA z normalnym panelem.
Niektóre płyty nie obsługują tych nowszych UAD.
Najlepiej jeśli nie chce się mieć tych UAD to instalować ze strony producenta płyt lub laptopów, które są dedykowane pod nasz sprzęt.
W ogóle obecnie to temat rzeka z tymi panelami i sterownikami…
Tutaj na temat sterów do MSI…podobne problemy.
https://www-station–drivers-com.translate.goog/index.php/en/forum/hd-sound/17-drivers-realtek-high-definition-audio-codecs-hda-uad?start=726&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,op,sc

Z płytami MSI jest problem. Ta płyta obsługuje „Nahinic”. Wtedy przeba ściąnąć sterownik dzięku dla tej płyty od producenta a następnie pobrać „Nahimic” ze sklepu Windows. Ja mam to samo w laptopie MSI GF63. Ale ja z tego zrezygnowałem, bo z tym „Nahimic” są problemy. Nie istalowałem dodatkowych sterowników i zostałem tylko z tyki z widowsa a podem dodałem FxSoun (program płatny :thinking:) Działa jak „Nahimic” a nawet lepiej - bo to taki sterownik dzięku. Panel dzięku można dograć ze sklepu, ale on praktyczne nie mam żadnych opcji. To samo co napisał „cyngiel”
Przeczylaj tu : B450 GAMING PLUS MAX
Tam w narzędziach jest też Audio Control

Albo chodzi o program dyktafon. Dlatego pytam o nazwę programu.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Jakby rozbić dystrybucje GNU/Linux to pewnie część modyfikuje ALSE/PulseAudio i będzie więcej niż XP + (vista + 7 + 8 + 8.1 + 10 + 11) * 2 lub 3 (ARM np. Tablet z Windows).

Maschizm ze siedzeniem na przestarzałym numerze typu Windows 10 1909 (i niższe) raczej sam się prosi o problemy.


Ja tam nie widzę nic złego w użyciu słowa „jedziesz” mimo że 99% PC nie ma kółek. Ani zastępowania „generyk” przez „typowy” - powodzenia że jak zgłosisz bug z działaniem źle filtru generycznego z projektu EeasyList nazywając je „typical”.

Poniekąd sam już pytasz o numer wersji Windows.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

„Nadgorliwość gorsza od faszyzmu” - znasz to ?
Nie wklejaj z SJP bo to nie język polski tylko zaadoptowane słowa obce które upowszechniły się w środowiskach informatycznych po zachłyśnięciu się angielszczyzną.
A obecne słowniki wyrazów obcych nadal żyją w latach 60-tych.

Sam o sobie piszesz?. Język polski boli? Czy może kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz?
Potrafisz czytać ze zrozumieniem tekst na który patrzysz? Mam spore wątpliwości :scream_cat:

No i mamy kolejne rozprawki na temat, generyczne (generic) „ogólne” i tak dalej…
a w sumie to autor chyba uciekł stąd, bo chyba nie o taki rozwój jego tematu mu chodziło…

Mam takie wrażenie że autor zwiał na samym początku. Po dwóch pierwszych postach a dokładnie po obrazowych komentarzach, typu :laughing:, wstawionych przez :clown_face:

Gdybym miał problem i na jakimś forum zadałbym pytanie jak go rozwiązać, lecz pierwszą odpowiedzią było by emoji roześmianej gęby, zaś przy pierwszej próbie pomocy, znów to same emoji, tego samego pajaca, w stosunku do tego co jej udzielał, to co innego bym zrobił? Zwiał.
P.S. Różnica między rzeczownikiem „generyk” a przymiotnikiem „generyczny” jest dokładnie ta sama, jak między rzeczownikiem „lokomotywa” a przymiotnikiem „lokomocyjny”.

Ostatnio to nasze forum niestety…zamiast podawać konkretne podpowiedzi i zwracać uwagę na to, że wielu tutaj proszących o pomoc to ludzie, nie znający się za bardzo w temacie - to otrzymuje słowotok i przepychanki słowne pomiędzy forumowiczami.
Oczywiście nie we wszystkich tak jest, ale często niestety tematy puchną o niepotrzebne w ogóle uwagi i rozmydlanie sensu…
Gdzieś w tym wszystkim ginie w ogóle sam temat.
Tutaj mamy tego przykład…

Dźwięki.
Rozszerzenia są w zakładce odtwarzanie we właściwościach, a nie w zakładce nagrywanie.
Taki to krótki pic. Inaczej nie będzie. Sto postów tego nie zmieni.
Idźta na piwo :beer:

win 10 / 64bity

Dobra, @exsyy napisz proszę z czym dokładnie jest problem. Bo nie za bardzo wiem o jakiej zakładce piszesz w opcjach nagrywania. Gdzie ma (niby) być ta zakładka „rozszerzenia”, co jej nie ma w opcjach nagrywania, ale… gdzie? W jakimś programie czy ogólnie w systemie?

Podaj też wersję Windows 10 wpisując w „szukajce” windowsowej (lupa) winver. Coś w tym stylu:

image

Rozumiem, że autor napisał dźwięki, a takie są w panel sterowania - dźwięki i pierwsza jest zakładka odtwarzanie z rozszerzeniami, druga nagrywanie jest bez rozszerzeń.
O ile odtwarzanie można wyłączyć efekty, czy szumy, o tyle w nagrywaniu nie można tego zrobić. Prosta przyczyna - nagrywa się całe dobrodziejstwo dźwięków łącznie z kaszlem babci i trzeszczeniem krzesła.
Fakt, że są drogie programy i dla tych, co mają ogarnięcie akustyczne, żeby wydobyć osobno pasma dźwiękowe. Ale to nie do dyskutowania w tym temacie. Nie ma w w 10 innych zakładek z opcjami rozszerzeń, ani w realteku, ani w nvidii. Są opcje nagrywania, ale nie ma rozszerzeń nagrywania i nie było nigdy.

No to co to jest?


oraz to

To wszystko jest w sterownikach Realteka i w panelu z Microsoftu.
Nie ma żadnych innych programów.
Windows 10