Brak pliku NTLDR przy włączaniu komputera!

Witam , męczę się od tygodnia z problem NTLDR . Szukałem na innym forum pomocy jednak bezskutecznie , mam nadzieję , że tutaj uzyskam pomoc , bo bardzo mi zależy na czasie , bo potrzebuję pilnie dane !

Problem wygląda następująco . Gdy uruchomię noramlnie Windows XP Professional , to pojawia się czarny ekran i nawet po odczekaniu 2H się nic nie dzieje , a gdy użyję opcji Recovery Console to wyświetla się błąd : Brak pliku NTLDR , Naciśnij Ctr Alt Delete , aby zresetować . Jednak wciśnięcie nic nie pomaga .

W naprawie systemu wpisywałem komendy takie jak : Fixboot , Fixboot C: , Fixmbr , CHKDSK , bootcg /rebuild , bezskutecznie , z tym , że przy Fixmbr wyskakuje taki komunikat :

"Uwaga !

Stwierdzono ,że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy

Fixmbr może uszkodzić tabelę partycji w przypadku kontynuowania operacji

W wyniku tego wszystkiego partycje bieżącego dysku mogą się stać niedostępne

Jeżeli nie ma problemów z dostępem do dysku nie należy kontynuować tej operacji"

Mam nadzieję ,że uzyskam Waszą pomoc, z góry dziękuję !

Spróbuj tego fixmbra, a później fixboot. Chyba, że na dysku masz inne systemy niż windows wtedy rzeczywiście możesz nie mieć już do nich dostępu.

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … r-102.html

Przeczytaj pierwsze komentarze

http://support.microsoft.com/kb/318728/pl

Juubi10 , wpisz tak przy tym fixmbr. Mnie też za każdym razem wyświetlał się ten komunikat, zawsze dawałem tak i nic się nie działo… Ewnetualnie jak nic nie da, zabootuj cd z XP, odpal z powrotem konsolę i wpisz polecenie map arc i wciśnij enter. Teraz sprawdź pod jaką litera masz napęd, przełącz się bezpośrednio na dysk c: wpisując c:(zatwierdź enterem oczywiście) i wpisz polecenie copy x:\i386\ntldr i wciśnij enter. Jeżeli wywali błąd, to zamiast copy wpisz expand x:\i386\ntldr c:\ i wciśnij enter. Musisz właśnie spróbować obu komend, ponieważ właśnie nie pamiętam, czy plik jest skompresowany do pliku cab i trzeba wydobyć go poprzez expand, żeby został rozpakowany i skopiowany, czy też jest na płycie w postaci nieskopiowanej i wystarczy użyć polecenia copy.

tak jak kolega wyżej napisał, zbootuj płytkę z XP, daj opcję napraw, zaloguj się na windows(hasło administratora podane przy pierwszej instalacji winodowsa - zazwyczaj jest puste -> wciskasz enter) i wpisujesz po kolei (gdzie x to litera cdromu)

copy x:\i386\ntldr c:\

copy x:\i386\ntdetect.com c:\ (bo czasami skopiowanie samego ntldr nie wystarcza)

fixmbr

fixboot

potem wpisujesz w konsoli "cd " a następnie “attrib -c ntldr” lub “attrib -c c:\ntldr” (spowoduje to rozpakowanie skompresowanego ntldr)

po tym powinno wszystko śmigać. Sam ostatnio robiłem znajomej i właśnie po tym zadziałało

attribu nie ma potrzeby stosować. Ja go nie wpisywałem i działało…

zależy od tego czy jest skompresowany ntldr. podałem na wszelki wypadek :slight_smile:

Juubi10 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A więc :

Użyłem 4 pierwszych komend tzn.

copy x:\i386\ntldr c:\

copy x:\i386\ntdetect.com c:\ (bo czasami skopiowanie samego ntldr nie wystarcza)

fixmbr

fixboot

I wszystko dobrze , oprócz fixmbr , ale to już na początku wspomniałem . A co do attrib to mi coś nie idzie , albo ja coś źle zrobie albo źle wpisana jest komenda . Kombinowałem jednak na marne np.

cd \attrib -c ntldr oraz z tą 2 wersją . Spróbowałem bez tego uruchomić jednak problem dalej mnie męczy ;( Proszę o pomoc !

najpierw dajesz cd \ aż wyjdzie Ci do C: a potem wpisujesz polecenie attrib

Dalej nie rozumiem , jestem amatorem , przerpaszam :frowning:

Tu gdzie x dajesz literę napędu cd/dvd.

Musisz przejść przełącznikiem na dysk C czyli w konsoli klepiesz:

cd\

enter ,jak jesteś na dysku C to widzisz C:\> ,teraz wpisujesz :

attrib -c c:\ntldr i enter,

lub attrib -c ntldr i enter

zrobilem i dalej nie dziala :frowning: Proszę Was o pomoc :frowning: Naprawde 2 tydzień się z tym męczę :frowning: ! Z góry dziękuję :frowning: !

no jak zrobiłeś to jaki teraz masz komunikat?? bo, że nie działa po tych rzeczach to nam nic nie mówi. Jaki jest teraz stan

Spróbuj w takim razie uruchomić instalator i po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8 wciśnij r - napraw. Jeżeli ta opcja nie pojawi się, wychodzi na to, że zostaje format.

Właśnie jak napisałem pierwszą komendę chodzi mi o /cd nic się nie pojawiło tylko zjechało linijkę i zniknął folder windows i było samo C:\ a po attribie tak samo nic się nie wyświetliło tylko zjechało linijke niżej ez komunikatu

No bo robisz źle i dlatego. Wiesz co, najlepiej będzie, jak po prostu poprosisz kogoś żeby Ci przekopiował ten plik, bo widzę, że Ciebie to po prostu przerasta.

Dodane 06.02.2011 (N) 22:28

Obejrz sobie ten poradnik:

jeżeli po jego obejrzeniu nie skumasz jak to zrobić, to tak jak pisałem, poproś kogoś o pomoc, bo ja już nie umiem tego prościej opisać... To co Ciebie interesuje zaczyna się od 2:59

Zrobiłem tak jak na poradniku nie mówiąc o tym ,że tam inaczej robili niż to co wy mówicie i dalej nie działa . Informatyka w najbliższym czasie nie mam jak sprowadzić , a czekaniu 2 tyg. nie ma sensu . Może ktoś ma jakieś inne propozycje ?

Dodane 07.02.2011 (Pn) 12:56

Zrobiłem tak jak na poradniku nie mówiąc o tym ,że tam inaczej robili niż to co wy mówicie i dalej nie działa . Informatyka w najbliższym czasie nie mam jak sprowadzić , a czekaniu 2 tyg. nie ma sensu . Może ktoś ma jakieś inne propozycje ?

no to nie ma innej opcji, porady podane przez nas muszą działać, bo są sprawdzone. Na pewno dobrą ścieżkę do cdromu podajesz??