Brak pliku NTLRD w czasie instalacji

(Niciej1997) #1

Kupiłem laptopa z DOS-em.Pożyczyłem od kolegi bootowalnego pendrive z nagranym Win 8.1.Odpalam,fn+F12 i wybrałem opcje bootowania z pendrive.Od razu komunikat "Brak pliku NTLDR.Wcisnij ctr alt del aby zresetowac".Próbowałem robic obraz plików i znowu instalowac ale ciagle to samo.Potem sciagnalem 8.1 z internetu w formacie ISO.juz na innym bootowalnym pendrive sprobowałem instalacji i znowu ten sam komunikat.Co można poradzic aby zainstalowac tego Windowsa?PS.Proszę o jak najszybsze i dosyc proste rozwiazanie bo wczoraj zeszło mi kilka godzin na instalacji.

(mrFreeze) #2

Masz źle przygotowany pendrive lub źle ustawione bootowanie.

Tym zrób pena z ISO.

http://storage.dobreprogramy.pl/akcesoria/Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe

(Niciej1997) #3

Robiłem już tym programem i nic.

(mrFreeze) #4

Bootowanie ustawione poprawnie? Ewidentnie nie bootuje pena. Ustaw w biosie czy tam uefi bootowanie z pena.

Edit

Napisz model laptopa

(Niciej1997) #5

A powiedz mi jak mam wejść do BIOSU?bo jedyne co moge zrobic to BOOT MENAGER.A laptop to Lenovo G500(20236)

(mrFreeze) #6

Tyle wersji w necie ale chyba FN+F2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2714913.html

(Niciej1997) #7

O cholera.Geniusz :D.Tylko jakbyś mógł mnie teraz mniej wiecej poinstruować co i jak bo kiedyś robiłem cos w BIOS-ie ale ten jest trochę inny.

(mrFreeze) #8

Wrzuć zdjęcia bo każdy jest inny głównie zakładka boot.

(Niciej1997) #9

To już chyba nieaktualne.ZMieniałem na uefi i gdy zaczyna się włączać to wyskakuje "checking media".Potem "EFI network..boot failed"I do tego jakiś niebieski komunikat.

(mrFreeze) #10

Boot secure jak jest ustaw na disabled. CSM na Other OS. Wrzuć zdjęcie bo tak będzie ciężko.

(Niciej1997) #11

A da się zrobic cos w rodzaju screena?

(mrFreeze) #12

Niestety nie.

Edit

Wygląda jak na tym screenie?

https://forums.lenovo.com/t5/image/serverpage/image-id/36377i92C82EFC3D9D34C0/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

PXE boot to LAN - ustaw na disabled

Reszta jak na screenie.

Boot device priority pierwsze pendrive wybierz.

(Niciej1997) #13

To poniżej BOOT device priority już nie.Wczesniej było,ale jak cos  pozmnieniałem to jest jedynie jest pod EFI "EFI Network 0 for IPv4 (20-1A-06-AA-EB-EA)"x2

(mrFreeze) #14

PXE boot to LAN - ustaw na disabled zrobiłeś bo wątpię.

Boot device priority - będzie inne musi być inne masz tam wybrać first pen. Jak nie działa to Exit i Save. Zobacz wtedy FN+F12 i wybierz pena.

(Veers) #15

Panowie - a nie prościej podczas startu laptopa nacisnąć Fn+F12 bu uruchomić boot menadżera i wybrać urządzenie z którego chcemy zainicjować rozruch ?

(Niciej1997) #16

a ustawic na uefi?

(mrFreeze) #17

Nie na coś innego jak masz 2x pena to opcja bez UEFI.

(Niciej1997) #18

jak ustawie na uefi to daje jakis niebieski komunikat a ptem boot menager w ktorym brak opcji.a gdy z legacy to brak pliku NTLDR

(mrFreeze) #19

Czytaj ze zrozumieniem. Opcja bez UEFI!!

(Niciej1997) #20

"brak pliku NTLRD"