Brak połączenia z siecią i jednocześnie działający internet

Witam,
Szukałam już swojego problemu w internecie, ale nie mogłam natrafić na taką przypadłość - odwrotne i owszem, ale takiej nigdzie nie zauważyłam.

Na początku zaznaczę, że mam Windowsa 7 Professional SP 1.

Mam problem z internetem, gdyż komputer nie wychwytuje mi w ogóle tego, że jestem połączona z routerem (za pomocą „kabelka”), a jednak mogę sobie działać w internecie i to na przeróżnych stronach (załączę zdjęcia co by pokazać o co dokładnie mi chodzi). (Tu już tak napiszę dodatkowo, bo na to powinnam raczej otworzyć inny wątek :sweat_smile:, ale może to ma coś wspólnego…). Jedyną stroną jaka mi nie działa jest strona discorda (niby połączenie nie jest prywatne i po tym całym komunikacie jest jeszcze zapisane (NET::ERR_CERT_DATE_INVALID), ale to jedynie na Chrome, bo na Mozilli już działa.
Działają mi również na komputerze takie aplikacje jak Origin (i nie wyskakuje mi żadne powiadomienie, że jestem offline) i znowuż - jedyną aplikacją, która nie chce mi się włączyć jest ta od discorda.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u Przechwytywanie

Próbowałam już odłączyć kabel od komputera oraz restartu routera, ale nic nie pomogło i dalej mi pokazuje brak połączenia z siecią. Sprawdziłam sobie także kartę internetową (nie wiem, czy ważne ale mam Realtek PCIe GBE Family Controller) i pokazuje mi:
Połączenia IPv4 : Internet
Połączenia IPv6: Brak dostępu do internetu (tego też zdjęcie jest poniżej)
karta

Nie wiem, kiedy ten błąd z połączeniem do sieci powstał, ale dzisiaj też na chwilkę wyłączyłam zaporę sieciową windows, co by sprawdzić czy w ten sposób zadziała discord, co jednak nie podziałało i od razu włączyłam zaporę z powrotem.

Jak już się mogliście domyśleć, nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale jestem chętna do współpracy, tylko bardzo bym prosiła o jak najbardziej łopatologiczny sposób wytłumaczenia, jak to mogę naprawić :pray: (oraz, w razie konieczności, gdzie znajdę potrzebne jeszcze dane).

Na zakończenie dodam, że dwa dni temu energetyka zabrała na chwilę prąd i akurat w tym momencie korzystałam z komputera, choć mam nadzieję, że to jednak nie jest wina tego.

Proszę o pomoc! :pray:

1 polubienie

Prawdopodobnie przyczyną tego błędu na discord, jest omawiane tutaj wygaśnięcie certyfikatu.
https://www.dobreprogramy.pl/Jeden-z-glownych-certyfikatow-SSL-wlasnie-wygasl.-Fala-awarii-w-internecie,News,108137.html

Kliknij na ikonę połączenia internetowego na pasku i w centrum sieci i udostępniania, kliknij po lewej na “zmień ustawienia karty sieciowej” i pokaż na screenie co tam masz.
Pokaż jeszcze na screenie co masz w centrum sieci i udostępniania.

Okej, w takim razie o discord będę spokojna :smile:

A tutaj są te screeny

Ja raz wyłączyłem dziennik zdarzeń bo Comodo go nadużywał i po tym system nie widział połączenia internetowego. Wszystkie programy i przeglądarki z wyjątkiem systemowych łączyły się normalinie po kablu, ale większość instalowanych programów mi zginęła, a gdyby nie to, miałbym idealny sposób na zablokowanie śledzenia Microsoftowi :grin:

Rozwiązanie problemu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO :wink:

A tak serio to skoro wszystko działa, a jedynie ikonka się zbugowała, to olej :wink:

@kozak795 u mnie się to raczej nie wydarzyło, bo do tej pory nawet nie wiedziałam, że takie miejsce istnieje :see_no_evil:

@anon741072 na pewno przejście na 10 to jakieś rozwiązanie, choć wolę jeszcze przeczekać ten rok i kupić wtedy laptopa wraz z tym oprogramowaniem (i tak będzie mi potrzebny na studiach, a wolę kupić go tak centralnie przed, co by nie był jakiś zamulony). Więc na razie, zgodnie z Twoją radą, oleję ten bug :smile:
Początkowo jednak myślałam, że ten brak połączenia z siecią może przyczyniać się do niedziałania discorda, bo było to jedyne co widziałam wspólnego - pytając jeszcze inne osoby to wyszło na to, że wszystkim innym discord działa, także stwierdziłam, że wina musi gdzieś leżeć gdzieś po mojej stronie (dlatego zdecydowałam się założyć ten wątek).
A zależało mi na tym, aby go jak najszybciej naprawić, gdyż jutro mam planowane zajęcia z angielskiego na discordzie (i chyba w takim razie się na nich nie pojawię). Wczoraj jeszcze wyszło jednak na to, że jedna znajoma tydzień temu miała podobny problem z aplikacją discorda, więc chyba minie samo :sweat_smile:

W każdym razie, dziękuję ślicznie za pomoc! :heart:

Spróbuj zaktualizować discord.
Może wejdzie nowy certyfikat.
Mozesz też wejść do niego poprzez przeglądarkę a nie sam program, wówczas zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej, może zadziała.
Co do “błędu” wyświetlania połączenia, faktycznie sobie odpuść, skoro masz połączenie z netem.

Pobrałam raz jeszcze instalator ze strony discorda i usunęłam nawet wszelkie pliki z folderu AppData z nim powiązane i dalej nie chcę się włączyć - nawet próbowałam z uruchamianiem ponownie komputera i nic :confused:
Jeszcze pobiorę najnowszą wersję chrome’a, choć coś słyszałam, że on to akurat sam się aktualizuje, no ale nie zaszkodzi samej sprawdzić, czy mam tę najnowszą, a jak i to się nie uda, to najwyżej przerzucę się na jakiś czas Mozillę i tyle ¯ \ _ (ツ) _ / ¯

Edit: Sprawdziłam i mam najnowszą wersję chrome, więc pozostałoby mi jedynie pobrać ją na nowo, ale wtedy chyba stracę zakładki i inne jakieś rzeczy :confused:

Skoro masz najnowszą wersję Chroma, to nie pobieraj już go na nowo, bo to mija się z celem.
Napisz do wsparcia discord najlepiej podając im ten błąd.

okej, napisałam już do discorda i mam nadzieję, że w miarę szybko uda się to rozwiązać, a przynajmniej chociaż jeden z tych błędów

Jeśli uda ci się rozwiązac problem, to daj tutaj znać w jaki sposób.:slight_smile:

Jasne - jak tylko mi odpowiedzą i się uda :wink: