Brak poslkich znaków w dokumentach w przeglądarce IE 10

Mam na laptopie przeglądarke Internet Explorer 10 i dokumecie który mi przyszedł z banku i mam dokonać wpłaty brakuje mi polskich znaków typu ę, ą, ż itd. Nie wiem dlaczego i zamiast polskich znaków mam jakieś znaczki. Natomiast pod przeglądarka google chrome lub Fire Fox jest dobrze ten sam dokument występuje z polskimi znakami. Podejżewam że coś mi się przestawiło w przeglądarce Internet Explorer 10. czy możecie mi pomóc to naprawić ?

W każdej przeglądarce masz widok: Zestaw znaków (kodowanie) i tam przeglądarka powinna wybrać automatycznie takie kodowanie w jakim strona czy dokument jest napisany, ale nieraz tak nie jest z kilku przyczyn o których nie będę pisał.

Możesz w widok: kodowanie (Zestaw znaków) poeksperymentować z reguły jest: UTF-8 albo ISO-8859-2 albo Windows 1250 w innym kodowaniu raczej to nie będzie.

Czy zakładka nazywa się kodowanie czy zestaw znaków to zależy od typu przeglądarki ale chodzi o to samo

Wciśnij razem lewy alt i lewy shift.Na stronie ie10.

W ie10 są google i trzeba wejść na ustawienie wyszukiwania, czyli jak wciśniesz jakieś słowo, to na następnej stronie po prawej masz kółko zębate i są opcje. W ustawieniach klikasz języki i wyświetla się, w jakim języku chcesz usługi google. Poniżej też sprawdź, czy język wyszukiwania jest polski. Na dole zatwierdzasz opcje.

Bogdan_G w ogóle Cię nie rozumiem. Gdzie to mogę sobie ustawić żeby w dokumencie przesłanym mi też się wyświetlały znaki polskie w przeglądarce IE 10 ?

Jak to sobie poprawić żeby mi to dobrze działało wszędzie :?: :frowning: Bo wszędzie mam znaki dobrze, w sensie że w IE 10 mi się wyświetlają znaki polskie nawet tu na forum tylko jedynie w tym dokumencie który dostałem nie chcą się wyświetlać :frowning:

Rozumiem, że pobrany dokument jest w formacie PDF. Potrzebny jest program do edycji PDF. W dokumentach google mam tylko zwykły format html. Nic nie mogę edytować. PDF Viewer, jako dodatek do firefoxa ma więcej opcji. Jako program, to możesz pobrać to: http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange- … 15117.html a gdy klikniesz na inne, to masz portable, czyli bez instalowania np. na dysku D. Tobie nie chodzi pewnie o samo odczytanie. Pobrany z poczty oryginał otwierasz w portable, możesz wydrukować, czy edytować.

Jakie rozszerzenie ma ten dokument?

Jest to pdf i zawsze nie było problemu i zawsze w tym dokumecie były polskie znaki. A od dziś coś niema także w tych starszych dokumentach w których kiedyś były polskie znaki a teraz już ich nie ma. jak to naprawić żeby było dobrze ? bo pewnie coś przycisnąłem i dlatego tak jest :frowning:

Jak to naprawić bez instalacji innych rzeczy ?

Ogólne opcje internetowe - sprawdź języki. W zakładce zabezpieczenia, zaawansowane - sprawdź, czy nie masz wyłączone pobieranie czcionek. Przy okazji wyczyść ciasteczka i pamięć podręczną. Więcej pomysłów już nie mam. Ten Change może zapisywać PDF do obrazów, np BMP, a w paincie można wycinać, rozsuwać wypełniać, dobierać czcionkę i jej wielkość… Wiele pism urzędowych tak wypełniłem i wysłałem. Co do samego poglądu w necie… to mam zastrzeżenia, bo to jest zbyt niska rozdzielczość w dokumentach google.

W opcjach internetowych mam ustawione języki Polski (Polska) [pl-PL] czy dobrze ?

W zakładkach zaawansowane i zabezpieczenia nie mam żadnej takiej opcji jak pobieranie czcionek.

Nie wiem czemu wcześniej nie było problemu i było dobrze a teraz nie mogę sobie poradzić żeby to naprawić :frowning: :frowning:

Czy ktoś może mi pomóc ? :?: :?: :?: :frowning: :frowning:

Chcę żeby wszystkie znaki ą, ś, ę itd., wyświetlały mi się w tym dokumencie które otrzymałem. Zawsze tak miałem i było ok. Nie wiem co teraz się zwaliło nagle :frowning: :frowning:

Prawidłowe wyświetlenie obrazów, bo PDF jest formatem graficznym, zależy jeszcze od Adobe Flash Playera dla ie. W tamtych przeglądarkach masz dobrze, bo widocznie wtyczki Adobe działają prawidłowo. Wejdź w ie10 na stronkę http://www.naruto.wbijam.pl/wideo-viddl … 0-0-0.html czy wyświetla się film prawidłowo? Jak nie, to masz opcje pobrania Flash Playera i to będzie ta aktualna wtyczka. Sprawdź dodatki, czy masz włączone ActiveX Control i Shockwave Flash Object. Może masz Javę zablokowaną w tej przeglądarce… Może być wiele powodów, ale głównie chodzi o prawidłowe wyświetlenie grafiki.

Sprawdziłem w ie10 - jest w zaawansowanych ustawieniach zabezpieczeń - strefa internet - pobieranie czcionki domyślnie ustawiona na włącz. Wcześniej sprawdź, czy masz włączone uruchamianie skryptów Java. Jeśli nie masz tych opcji, to uwalony jest internet explorer 10. Możesz w opcjach zaawansowanych zresetować ustawienia programu internet explorer do stanu domyślnego. Na razie dokładnie sprawdź wszystko.

Filmik idzie mi bardzo dobrze także napisy w tym filmie wyświetlają mi się prawidłowo z końcówkami ę, ą ń itd…

Patrzyłew w ustawieniach IE 10 na karte zaawansowane ale tam nie mam żadnej opcji ustawień zabezpieczeń ani też nie ma żadnej strefy internet.

Nie ma też ustawiania czcionek i nie ma też włączania skryptów java :frowning: Za to mam na karcie zaawansowe dostępność, międzynarodowe, multimedia, przeglądanie, przyspieszana grafika, ustawienia HTTP, zabezpieczenia. Więcej nic nie mam. Jak to sobie naprawić bo zawsze w IE 10 mi to działało to ę, ą w tych przesyłanych dokumentach, a teraz coś cniechce. Jak to naprawić :?: :?: :?: :?: :?:

Ie10 nie ma wtyczki do otwierania pdf,jest domyślnie zintegrowany z Adobe Reader.W ustawieniach AR trzeba zaznaczyć aby otwierał w nowym oknie a nie w przeglądarce.Te trzcionki to problem AR, jeśli tak to sprawdź czy nie ma w tym dokumencie czegoś niepokojącego bo znane są infekcje typu podstawiania lewych dokumentów przez hakerów.

Te dokumenty przychodziły mi najpierw z dobra czcionką czyli z ę, ą , ś itd., ale teraz przyszedł mi dokument gdzie zamiast tych liter mam jakieś znaczki. Sprawdziłem te stare dokumentym które mi wcześniej przychodziły dobre i teraz w tych dokumentach też sa te znaczki zamiast tych liter ś, ą, ę itd. Coś się w przeglądarce poprzestawiało i nie wiem jak to naprawić :frowning: POmoze mi ktoś ?

Powiedz w jakim programie otwiera się ten dokument.

To jest wyciąg moich opłat i otwiera mi się w pdf zawsze.

Może to błąd poczty e-mail. Mi tak kiedyś każde przesyłanie pocztą gmail, nawet dokumentów Word, kończyło się wykrzaczeniem zawartości i błędami kodowania. Zauważyłem, że przesłany plik miał do nazwy coś dołożonego. Wtedy pomogło odinstalowanie aktualizacji wersji internet explorer i ponowna instalacja. Nic się nie dało zrobić. Ani nowe konta nie pomogły. Ale potem zapomniałem o problemie.

Ale jaki program;Adobe Reader czy Foxit czy inny.W nagłówku strony jest nazwa programu otwierającego pdf

mam taki dokument wyciag-2013-05-29.pdf zapisany w programie Adobe Reader moim zdaniem. Z pocztą problemów mieć nie mogę dlatego ze jak otwieram te samą poczte w google chrome i firefox i ten sam dokument w tych przeglądarkach to wszystko jest okej, są znaki polskie ś, ż, ę itd.

Tylko w przeglądarce IE 10 w tym dokumencie nie mogę ich znaleźć tych liter polskich ż, ę, ą itd. tylko są jakieś ślaczki. Jak to naprawić, żeby mi to działało jak przedtem żebym miał dobrze ??

Może to być podobny problem do tego: http://answers.microsoft.com/pl-pl/ie/f … 6b59738aa2 Przynajmniej sprawdź wszystkie dodatki…

Zrobiłem tak jak było tam napisane mimo że mój problem bardzo się różni od tego, który tam jest opisany i nie dalej mi to nie działa jak powinno.

jak to naprawić żeby mi działało ? W zarządzaj dodatkami mam wszystkie dodatki wyłączone nie wiem czy tak powinno być ?