Brak sterowników do monitora skutkuje złą rozdzielczością natywną

Witam, mam następujący problem. 

 

Kupując kartę graficzną gigabyte gtx660 byłem zmuszony również kupić przejśćiówke DVI-I - VGA  ponieważ mój monitor (ASUS VW198S) posiada tylko złącze VGA.

No i tutaj zaczynają się schody, ponieważ przez tą przejściówkę komputer widzi mój monitor jako Generic PnP Monitor. Niestety nie ma sterowników na stronie asusa, abym mógł ręcznie je zainstalować. Zauważyłem, że gdy podłącze do laptopa monitor (VGA), to jest on poprawnie wykrywalny jako VW198S a nie Generic PnP Monitor. Czy jest jakaś możliwość, abym mógł po podłączeniu do laptopa “zgrać” te sterowniki dedykowane dla mojego monitora i zainstalować je ręcznie na komputerze który używa w/w przejściówki?

 

Aktualnie przez to, że windows nie pobiera sterowników dla mojego monitora nie mogę wybrać mojej rozdzielczości natywnej (1680x1050). Oczywiście jest opcja w panelu NVIDIA o utworzeniu własnej rozdzielczości, ale chciałbym jednak mieć te sterowniki na swoich komputerze. Gry domyślnie uruchamiają się w rozdzielczości 2048x1536 i jeżeli dana gra nie ma np pliku konfiguracyjnego z rozdzielczością, to po prostu sobie w nią nie zagram.

diablix

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sterowniki do grafiki wgrane masz najnowsze ze strony nvidii?

 

Przepraszam bardzo, wydaje mi się, że teraz jest okej.

 

Tak czy siak, problem rozwiązany!

Dla każdego, kto by miał taki problem w przyszłości, przedstawiam rozwiązanie.

 

Pobrałem program monitor asset manager na laptopie (jednostka na której poprawnie wykrywa monitor) i zapisałem EDIT (plik *.inf) monitora. Zgrałem go na komputer na którym używałem przejściówkę DVI-D-Sub. Następnie ręcznie zainstalowałem sterownik monitora, wskazując ścieżkę do w/w pliku *.inf. 

 

I to tyle! Monitor wykrywa poprawnie :slight_smile: Jak widać przejściówka “zakłóca” poprawny EDID monitora, przez co sterownik do monitora trzeba wgrać ręcznie. 

 

Pozdrawiam, do zamknięcia.