Brak wiedzy i kultury użytkowników programu

Problem dotyczy vortalu głównego http://www.dobreprogramy.pl, gdzie nie wiem dla czego użytkownicy krytykują bezpodstawnie naprawdę sprawdzone i cieszące się zaufaniem programy. Dotyczy to zarówno antyvirusowych jak i p2p, gdzie spotkałem się z opiniami, które obrażają autorów. Np jeśli chodzi o direct connect( jednego z najlepszych klientów p2p), gdzie user, określił programistę mianem ,zalanego’’. Rozumiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale w tym wszystkim należy zachować jakiś dystans, tym bardziej jeśli nie posiada się wiedzy jak skonfigurować, lub korzystać z danego programu. Internet, potrafi generalnie zachować anonimowość użytkowników, pozwala na podanie pseudonimu, lub nie podania go wcale, lecz to nie zwalnia od tego by nawet w takim miejscu jakim jest vortal programowo-dyskusyjny zachować kulturę osobistą.

hazovski a to widział:

Więc do kogo masz pretensję :?

Pierwsza sprawa to zobacz statystyki średniego wieku usserów na forum. Przecież to szkoła podstawowa , dzieciaki dorwią komputer lizną trochę na informatyce wiedzy i udają wujka Bila. Oczywiście jest grono usserów mających ogromną wiedzę , nie będę tutaj wymieniał bo i po co . Ale kultura i wiedza przychodzi z czasem, a jak ktoś zamiast rozumu ma siano to już nie moja wina,

Więc do kogo masz pretensję

Powinienem mieć do ciebie za nieumięjetność czytania ze zrozumieniem. Więc uproszczę ci, skoro nie rozumiesz. W moim poscie mówię o użytkownikach, żeby popracowali trochę nad wyrażaniem opinii i nie przypinali vortalowi, który jest naprawdę dobry złej etykietki. Nie narzucam nikomu, by się posługiwał jakimś typowo naukowym językiem, niech mówi prosto i zwięźle byle z kulturą i jakimkolwiek pojęciem na dany temat. Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 23:12

Ale kultura i wiedza przychodzi z czasem, a jak ktoś zamiast rozumu ma siano to już nie moja wina,

Jest w tym sporo prawdy WOLFIE.

Myślisz że ta dyskusja cokolwiek zmieni w tym temacie.

Odpowiem Ci że nie, więc ten temat nie bedzie niczym więcej jak biciem piany.

Nie prawda.

Weźmy choć by za przykład forum anonimowość jest ale danych osobowych a nie konkretnego komputera (one nie są anonimowe) i zapewniam Cię że każdego można zbanować czy ma modem czy neo …

Na vortalu narazie nie ma żadnego systemu weryfikacji ani potrzeby rejstracji (przynajmniej tak szczegółowej weryfikacji jak na forum) aby pisać komentarze przez co na vortalu czują się bardziej anonimowi ale z tego co słyszałem Administratorzy Dobrzeprogramy planują uruchomić nową wersję Vortalu i tam ma już być taki system weryfikacji (prawdopodobnie zintegrowany włąsnie z forum) dzięki czemu ludzie zaczną bardziej przywiązywąć wagę do tego co wypisują.

Myśle że będzie tak jak na forum, spamuję, obraża innych to warn/ban na konto lub IP i będzie spokój

Podsumowujac już niebawem prawdopodobnie i Vortal stanie sie bardzije ograniczony co jest niewygodne ale za to podwyższy się pewnie poziom metoryczny wypowiedzi w komentarzach jak i zmniejszy sie ilosć napływającego SPAM`u

Serio?

Z całym szacunkiem …ale konto można sobie założyć nowe, przecież to żaden problem

…a IP? np.: takie Neo ma zmienne IP, ban więc nic nie da …ponadto jest coś takiego jak proxy …no i pamiętaj o tym, ze banując jakiś IP możesz przypadkowo odciąć nie tylko jednego debila ale znacznie więcej użytkowników danej sieci.

adpawl , Administratorzy / Moderatorzy pisali w którymś temacie, że Neostrada nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Podobnie jest z założeniem nowego konta - jak ktoś będzie naprawdę nieznośny to o tym też może zapomnieć :stuck_out_tongue:

Zapewne masz na myśli: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=93534 :roll:

Moja wypowiedź tyczyła się tylko

I podtrzymuję swoje zdanie, ban na na konto jest do obejścia, na IP też -moze on jednak czasem przynieść więcej szkody niż pozytku.

(jest to blokada na poziomie kodu)

A abuse i prokuratura itp. to juz inne narzędzia i inne konsekwencje -czyli zupełnie inna bajka :wink:

anonimowość jest ale danych osobowych

Ściślej mówiąc generalnie chodziło mi o dane osobowe, jeśli chodzi o IP ściągnij sobie choćby zone alarm i popacz opcje overviev-preferences i opcje IP, można ukryć - bez problemu, odnośnie banu na konto to mówię o użytkownikach samego vortalu nie forum, którzy aby dodawać swoje opinie nie muszą się rejestrować.

Tak zgadzam sie tylko tak.

Załóżmy że ktoś dostał bana na konto, założył drugie dostał na IP.

To teraz musi zmienić IP przez proxy założyć nowe konto do tego je aktywować, jak wiadomo na forach są blokady zę tym samym mailem nie aktywuejsz kilku kont więc tak z 5 kont załozy i mu się odechcę a administracja wcale sie nie napracuję bo bana nie trudno dać.

Weź też pod uwagę, że było tutaj tak wielu

“nawiedzonych”, że baza zbanowanych

adresów proxy jest całkiem spora

Weź też pod uwagę, że było tutaj tak wielu 

"nawiedzonych", że baza zbanowanych 

adresów proxy jest całkiem spora

Dlatego właśnie na forum nikt nie będzie sam próbował wystawiać wulgarnych opinii na temat danego programu bądź jego autora, lecz zachowa dystans. Tutaj bowiem admin ma nad nim kontrolę i rzeczywiście zakładanie nowych kont może się znudzić, ale to też dodatkowa ingerencja moderatorów w wysyłanie ostrzeżenia za ostrzeżeniem, w vortalu natomiast nikt nie będzie banował adresów proxy bo to w gruncie rzeczy nie możliwe asteriks…

Jak to nie możliwe.

To żaden problem zabanować z poziomu serwera czy panlu admina vortalu.

Napewno jest taka opcja, to nie takie trudne nawet na zwykłej stronie dodajesz pare linijek kodu i tyle.

Jak będzie obowiązek rejstracji napewno to zniechęci takie osoby do zaśmiecania a już napewno spowolni osoby foldujące.

a gdzie są tu jakieś statystyki?

A Ty ile masz lat, że robisz takie błędy? Wyśmiewasz się z podstawówki, a robisz błędy na ich poziomie.

To jest łamanianie praw, wykorzystywanie danych osobowych, bez zgody, ktoś na forum, lub vortalu, napisze wulgzaryzmy, a nigdzie nie jest napisane że zgadzam sie na przetwarzanie swoich danyh osobowych na tym forum lub vortalu.

kwisnia e… a o czym ty teraz piszesz ??

Chodzi mi o to, że jak ktoś napisze, wulgarny komentarz na vortalu lub na forum no to on nie wyraził zgody by jego dane wtedy były przekaztwane policji. Przynajmniej ja nie wyrażam zgody na to, a w regulaminie cyba tego niema napisanego że zgadzam się na takie coś. No chyba że źle przeczytałem regulamin.

kwisnia - Przy rejestracji pisze:

Dodam, że po adresie IP można sprawdzić kto kim jest etc. Mam tu na myśli sprawdzanie przez odpowiednie władze, co zresztą jest w w/w tekście zawarte.