Brak zdjęć na pendrive

Witam . Jestem tutaj po raz pierwszy . W skrocie znajoma dała mi pendrive na którym zapisała 5.8 gb zdjęć . Po skopiowaniu zdjęć na pendrive przywróciła system do ustawień fabrycznych . Następnie kiedy podłączyła pendrive do laptopa pokazuje tylko zajęte miejsce ale cały pendrive jest pusty . W linuxie też nie widać żadnych folderów . System windows 10 . Pendrive 64gb w systemie plików exFAT . Widziałem że potraktowała go programem recuva ale to nic nie dało . Może to ma znaczenie że zdjęcia na laptopie miała zapisane na pulpicie który był zsynchronizowany z one drive . Proszę o pomoc w odzyskaniu ważnych dla niej zdjęć .

Przepraszam że nie zrobiłem tego raportu z farbar ale tworzę teraz obraz pendrive techdiskiem i zajmuje mu to dużo czasu . Chyba do rana nie skończy.

Tu jest podobny temat zapoznaj się z nim : Pendrive nie widzi plików

Acha przy podłączeniu do mojego komputera ustawiłem avasta na skanowanie systemu podczas rozruchu i nie widział żadnych folderów na pendrive.

No właśnie to włączyłem . Tylko że robi to od 20.00 i do teraz jest 24%

Przedtem próbowałem utworzyć obraz programem proiso i po wypakowaniu jest pusto a miejsce zajęte . oczywiście wyprzedzając pytanie mam włączone pokazywanie ukrytych plików i folderów

Teoretycznie mógłbym ten pendrive podłączyć do telewizora ale boję się że jest zainfekowany.

Jakiej firmy jest ten pendrive? Markowy czy jednorazówka z konferencji? Jeśli markowy to kupiony w sklepie czy na Allegro?

Chyba jednorazowy . Jest na nim logo banku spółdzielczego. Prawdopodobnie prezent do konta.

Z jednorazówkami często jest tak, że ich deklarowana pojemność nie ma się nijak do rzeczywistej. Są zwyczajnie, ordynarnie zawyżane. Wszystko jest w porządku, do momentu aż pliki zaczynają przekraczać rzeczywistą pojemność. Zapis oczywiście idzie dalej, ale odczytać takich plików się nie da.

Tutaj artykuł o kartach pamięci, ale dotyczy również pendrive:

Jest też możliwość, że pendrive został wyciągnięty z komputera zanim pliki zostały na nim zapisane.

W obu przypadkach nie ma szansy na odzyskanie plików.

Rozumiem . Teraz zapytałem skąd ten pendrive . Napisała że tata kupił na allegro . A mozna jakoś sprawdzić rzeczywistą pojemność ? I cały czas testdisc robi jego obraz od wczoraj od 20 jest 60% . Czy to normalne ?

W podlinkowanym artykule masz podany przykładowy program FakeFlashTest.

Będzie dobrze jak Testdisk utworzy jakikolwiek obraz, z którym będzie można coś zrobić.

Rozumiem . teraz jestem w pracy do 22 . Jak wyjezdzalem to jeszcze mielił . Było 81%. Jak wrócę z pracy napiszę jakie postępy .

1 polubienie

Testdisc zrobił obraz pendrive . Obraz zajmuje 64gb ale niestety nic nie mozna z niego wypakować 7zip-em . Chyba się trzeba pogodzić z utratą tych zdjęć . :sob:

Coś skopałeś chyba.

Dlaczego?

Spróbuj jakoś go zamontować: https://instalacja-pendrive.pl/image-dd/

Jest informacja ze nie mozna otworzyc dysku jako archiwum

Bo może plik nie jest archiwum a kopią bit po bicie.

Być moze . rozmiar pokazuje 67 108 864