BSOD codzienna zmora

przepraszam że tak ale nie moge dodać wiecej zdjęć
hdtune1

hdtune2

Hej,

Ja najbardziej podejrzewałbym RAM, więc koniecznie zrób testy w MemTest. Błędy są różne i dotyczą różnych obszarów, co by właśnie na RAM wskazywało.

  • Na pewno warto też zaktualizować sterowniki do karty graficznej.
  • Dyski OK, choć w przypadku dysku talerzowego WDC pojawiły się błędy CRC, co oznacza, że warto wymienić przewód SATA łączący dysk z płytą główną.
  • Temperatury OK.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z daleka widać przyczynę BSOD - sterowniki grafiki. Co do USBPORT mogą to być sterowniki chipset-u.

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.
Sterowniki sa aktualne. Moze byc wina podkreconego taktowania w grafice? delikatnie zwyklym programem od AMD.

Może być. Wróć do domyślnych ustawień i zobacz, czy dalej BSOD występuje.

Zatem odinstaluj obecne i zainstaluj jeszcze raz. I oczywiście, jak napisał @anon423116, koniecznie przywróć domyślne taktowania karty.

Cytat * Dyski OK, choć w przypadku dysku talerzowego WDC pojawiły się błędy CRC, co oznacza, że warto wymienić przewód SATA łączący dysk z płytą główną.

a własnie… dyski widnieją mi w bezpiecznym odłączaniu sprzętu. z tego co kojarzę wcześniej ich tam nie było. dodam ze obecną płytę mam od grudnia 2018 bo poprzednia padła z mojej winy. może nie tam gdzie powinny podpięte są dyski

na dodatek złego nie mogę zaionstalować sterownika do grafiki. wziąłem identyfikator sprzętu z menadzera urządzeń. ale mimo to wyskakuje błąd…
ID sprzetu to
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&SUBSYS_200A1787&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&SUBSYS_200A1787
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&CC_0300
#EDIT udalo sie teraz gram i czekam na BSOD

Nie powinny.

A gdzie masz te dyski podpięte? Tzn. do jakiego złącza?

Może się nie pojawi?

A co z testowaniem pamięci RAM? Jak rezultaty?

Memtest86 nie chce mi sie zbotowac… Chyba cos nie tak z pendrive mam…
W konpie jest 6 zlacz Sata niebieskich i 2 fioletowe. Mialem podpiete caly czas pod niebieskie. Wczoraj jednak zmieniłem kabel o ktrym pisales. I wpielem dla testu w fioletowe. Ale czy zniknął z bezp. Usuwabia sprzętu to nie sprawdzilem. Bede na kompie okolo 23 to zerkne


niestety dzisiaj znów…
dysk po podłaczeniu w fioletowe nie widniej w Bezp. usuwaniu.

Jaką masz wersję sterowników ?

To trzeba poprawić i sprawdzić RAM - tym bardziej że piszesz, iż znów pojawiają się BSOD.

Jaką masz płytę główną? Może po prostu ma dwa kontrolery SATA i jeden obsługuje hot swap i stąd komunikat o możliwości usunięcia urządzenia.

witajcie, po dłużnej nieobecności i niemocy korzystania z PC spowodowanego operacja udało mi sie dojść o co Kaman… jedna z kości RAM była uszkodzona. po wymianie jej problem znikł. chociaz dalej jestem w fazie testów. ale jestem pozytywnie nastawiony ze problem znikł :smiley:

Czyli jednak! :slight_smile: Ważne, że udało się zdiagnozować przyczynę.

A post was split to a new topic: Częste BSOD’y