Częste BSOD'y

Cześć,
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten.
Poniżej zrzuty ekranu dotyczące mojego BSOD. Dodam, że wcześniej już wyskakiwały mi błędy blueScreen (nie wiem jakie), więc zrobiłem format dysku C i wgrałem nowego windowsa 7. Po zainstalowaniu go, zniknęły mi dwie partycje.
Poniżej aktualne błędy:

https://zapodaj.net/2a59db9f3d848.jpg.html
https://zapodaj.net/3e59190708554.jpg.html
https://zapodaj.net/e5f43e1febe2e.jpg.html
https://zapodaj.net/30d4c657ff42b.jpg.html

Nie podpinaj się pod cudze tematy tylko zakładaj swój by nie robić zamieszania. Wydzieliłem Twój post.

Nikt nie ma pojęcia, co może być przyczyną błędu?

Dysk cos niestabilnie pracuje, ale nie widać błędów. Screen z Errorscan nic nie mówi, bo nie uruchomiłeś testu - najlepiej zrobić test bez zaznaczonej opcji “Quick Scan”.

Wspomniany BSOD dotyczy albo sterownika, albo jakiegoś konkretnego urządzenia. Robiłeś jakieś OC ostatnio? Dokładałeś nowe urządzenia? Zrób test pamięci RAM programem Memtest oraz uruchom testy obciążające procesor oraz kartę graficzną. Może być nawet OCCT.

07a

Hej,

Przede wszystkim to, co pisze @Kocur1976, czyli wykonania skanowania dysku i naprawa błędów (chkdsk /f /r). No i szczerze przyznam, że temperatura dysku trochę za duża. Ale że to laptop, to podejrzewam, że wiele z tym zrobić się nie da.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Poniżej raport:
z chkdsk
https://zapodaj.net/b97a914c796da.jpg.html

z CrystalDiskInfo
https://zapodaj.net/3a494d64c5656.jpg.html

Generalnie miałeś wykonać polecenie chkdsk z parametrami /f /r, by system mógł naprawić błędy i ewentualnie odzyskać z nich zawartość. Aczkolwiek widać, że chyba żadne błędy nie zostały wykryte.

Kwestia dwa to temperatura - jest strasznie wysoka. Dla dysków talerzowych maks to 50 stopni - ale to nawet nie dla każdego; dyski WD z serii Black mają temperaturę maksymalną pracy ustaloną właśnie na wartość 50 stopni. Ty masz serię Blue, więc temperatura przekroczona o 15 stopni. Stąd też w programie temperatura świeci się na czerwono…

Co to za model laptopa?

Lenovo Z580.
Dysk może być uszkodzony? Macie pomysł, jak zrobić, żeby komputer widział dwie partycje, które zniknęły?

poniżej odczyt raportu po poleceniu chkdsk z parametrami /f /r

https://zapodaj.net/af9e3b42fb712.jpg.html

Być może, ale niekoniecznie. Dysk nagrzewa się praktycznie w dwóch sytuacjach. Pierwsza, gdy jest zła wentylacja w obudowie i w pobliżu znajdują się elementy, które mocno się nagrzewają. Druga, gdy uszkodzone są łożyska i obroty talerzy powodują tarcia, a te wzrost temperatury dysku. Na początek więc dobrze przeczyścić laptopa wewnątrz, usunąć zalegający kurz, wymienić pasty termoprzewodzące na procesorze i chipie karty graficznej oraz thermalpad-y.

A pokaż screena z przystawki zarządzania dyskami. Jak tam wejść - pierwsze minuty filmu.

Tutaj wygląda wszystko ok.

1 polubienie

https://zapodaj.net/f6ae74b2f888f.jpg.html

Dodam, że zniknęły mi dwie partycje…

Te partycje jeżeli nie skasowałeś to są tylko przypisz im nowe litery miałem tak niedawno podczas instalacji nowego systemu wystraszyłem się a tu tylko to wystarczyło zrobić.

Pytanie, czy na tych partycjach miałeś jakieś dane? Jeśli tak i chcesz je odzyskać, to na początek Test Disk.

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku

Tylko jak przypisać literę, jeśli wcześniej miałem dwie partycję, a teraz mam po prostu “Nieprzydzielone”? Całemu obszarowi nieprzydzielonemu przypisać jedną literę?

Na obszar nieprzydzielony klikasz prawym myszy i wybierasz opcje przydziel literę dysku jak dobrze pamiętam.

Nie, najpierw tworzysz nową partycję. Czyli klikasz na ten nieprzydzielony obszar, wybierasz nowy wolumin i dalej zgodnie z kreatorem. Na końcu będzie też miejsce dla przydzielenia literki dla partycji.

https://zapodaj.net/5e0eebc578dc5.jpg.html

Wyniki po Quick Search

W dwóch miejscach odnalazło pliki
https://zapodaj.net/e78d0c018891d.jpg.html
i
https://zapodaj.net/78861803df97f.jpg.html

natomiast w pozostałych wygląda to tak:
https://zapodaj.net/6f5ddd0e6a02d.jpg.html

To jest część plików. Brakuje mi na pewno plików, które były na dysku zabezpieczonym hasłem (przez system windows 7).

Co teraz? Nie widzę nigdzie opcji " Deeper Search. Może procedura została automatycznie uruchomiona i to są już jej wyniki?

Czy może lepiej najpierw próbować przydzielać litery?

Nikt nie ma pomysłu, od czego zacząć? :thinking:

Kocór1976 wkleił info dotyczące błędu 0x7A. Zapomniał dodać że w przypadku kiedy wartość drugiego parametru wynosi C0000185 to jest to problem z okablowaniem dysku.

Zwracam uwagę na te fragmenty.
Frequently, you can determine the cause of the KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR bug check from the error status (Parameter 2). Some common status codes include the following:

0xC0000185, or STATUS_IO_DEVICE_ERROR, indicates improper termination or defective cabling on SCSI devices or that two devices are trying to use the same IRQ.

Resolving a defective hardware problem: If the I/O status is C0000185 and the paging file is on an SCSI disk, check the disk cabling and SCSI termination for problems.

Nie napisałeś ostatecznie, czy Ty chcesz odzyskać dane z uszkodzonych partycji czy chcesz odzyskać brakujące miejsce na dysku. Ale patrząc po tym, że uruchomiłeś TestDisk-a pewnie to pierwsze.

Polecenie głębszego szukania pozwala na odnalezienie zagubionych partycji. Rozumiem, że u Ciebie znalazły się wszystkie.

A nie wykonałeś przypadkiem szyfrowania tych plików na partycji, skoro zabezpieczyłeś partycję hasłem? Jeśli tak, to obawiam się, że odzyskanie danych z takiej partycji będzie niemożliwe…

Jeśli nagłówek partycji nie będzie poprawny, to nadanie litery nie da zupełnie nic. Co najwyżej po kliknięciu w taką partycję Windows zaproponuje jej sformatowanie.