BSoD podczas instalacji XP'ka

Witam; ostatnio podczas użytkowania komputera wyskoczył mi błąd/komunikat, że explorer.exe zostanie zamknięty, po czym musiałem zresetować komputer, bo nic nie można było zrobić. Od tego czasu nie mogę włączyć komputera, bo gdy dochodzi do ekranu ładowania, komputer po prostu się resetuje. Nie działają opcje awaryjne, z obsługą sieci, ani wierszem poleceń. Sądzę, że usunęło mi pliki systemowe. Ale nie w tym rzecz… Chciałem zainstalować sobie Xp’eka od nowa (od razu mówie, że oryginał), ale po załadowaniu plików instalacyjnych wyskakuje mi blue screen : http://wrzucacz.pl/file/1141346409306/2 … .24.26.jpg

Jak temu zaradzić i zainstalować tego Windowsa ?

Wszystko jest raczej sprawne, bo gdy poprzednio miałem taki błąd, to znajomy informatyk go naprawił… Niestety teraz muszę sam się z tym jakoś uporać, ale już nie daje rady.

Z góry dziękuje :wink:

Mi w takim przypadku (tak miałem taki przypadek) pomogło sformatowanie wszystkich partycji ich za pomocą pełnego formatowania nie szybkiego,a następnie usunięcie ich tak aby pojawiła się tylko jedna na liście i dopiero wtedy możesz dzielić :wink: Być może jestem w błędzie i coś jeszcze zrobiłem ale to pamiętam, że mi pomogło :smiley:

Zobacz - http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl i http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm (za problem-bluescreenami-t490137.html#p3086927).

A czy jest jakiś serwis (np. Komputronik) gdzie mogę zawieźć ten dysk do “sprawdzenia”, ewentualnie do formatu ?

Serwisy są tylko trzeba popytać. Może podaj w jakiej okolicy mieszkasz to ktoś z Twoich stron się zgłosi i poda jakie są serwisy i pomoże wybrać który najlepszy. Jak masz kolegę z komputerem to odłącz na wyłączonym komputerze swój dysk i podepnij do kolegi też na wyłączonym. I zobaczysz czy będzie dostęp do danych to byś przed pójściem do kolegi z dyskiem i kablem sygnalowym wziął jakieś czyste płyty , pendrive żeby z kopiować jakieś dane. Albo jak kolega ma na tyle wolnego miejsca na dysku to na chwilę by miał z kopiowane i potem byś zgrał te dane do siebie. Jesli chodzi o kod błędu wyswietlany na ekranie to dotyczy prawdopodobnie problem z dyskiem albo z kontrolerem na płycie głównej. Więc czeka przeskanowanie dysku naprzykład programem MHDD i ewentualna naprawa remap jak dysk będzie jeszcze się do naprawy nadawał.

sprawdzenie dysku

chkdsk

Używanie chkdsk: system-nie-moze-sformatowac-jednej-partycji-dysku-t492282.html?hilit=chkdsk

HDTune windows-ciagle-pada-t486902.html?hilit=hdtune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

MHDD (bootowalny, czyli nie jest potrzebny działający system, aby z niego skorzystać) http://www.fixitpc.pl/topic/8179-mhdd-% … pendrivea/