BSOD-powód

(MrLukaszo) #1

Witam! Przedwczoraj elektrownia miała problemy z prądem w mojej miejscowości, co odbiło się
również na mnie. Światło migało tak bardzo, jakby miało się wyłączyć, nawet listwa do której był podłączony komputer- czerwona dioda szalała, zdążyłem wyłączyć komputer, i myślałem, że się nic nie stało, wczoraj było wszystko w porządku, nawet przeprowadziłem test obciążający CPU za pomocą OCCT, test trwał 2 godziny i nic się nie stało, normalnie wyłączyłem test, wszystko działało normalnie, natomiast dzisiaj podczas włączania CS’a odwiedził mnie BSOD, nie zdążyłem zrobić zdjęcia telefon, ponieważ informacje były ukazane tylko 3-4 sekundy i komputer zaczął się restartować, o dziwo po restarcie żaden komunikat o błędzie systemu się nie pojawił, nie wiem dlaczego, mam Windows 7, na starym laptopie zawsze pojawiało się okienko ze skróconymi informacjami na temat błędu. Z obawy o mój sprzęt postanowiłem otworzyć plik MEMORY.dmp, i udało się mam, mam informacje, ale nie umiem się z nich niczego dowiedzieć bo się na tym nie znam, załączę zrzut ekranu i prosiłbym kogoś, aby powiedział mi, czy BSOD wystąpił z powodu uszkodzonego sprzętu w komputerze, czy też jego problemami lub po prostu jakimś błędem systemu operacyjnego.
Dodam jeszcze iż zainstalowałem 2 aktualizacje systemu z Windows Update jeszcze wczoraj:
Kernel-mode driver framework 1.11v oraz User-mode driver framework 1.11v.

(iJuliusz) #2

Witaj.
Zapoznaj się z tematem

Bardzo możliwe, że musisz zaktualizować sterowniki do płyty głównej.

Podaj model płyty głównej i właściwą wersję windows, screen zrób programem

(MrLukaszo) #3

Nic nie wymieniałem, pierwszy raz pojawił BSOD na komputerze, dysk skanowałem przed problemami z elektrycznością-był czysty. Mógłbyś jakoś określić co się stało, poprzez screen wyżej? Płyta: Fujitsu D2990-A1, 3 dni temu instalowałem sterowniki do chipsetu, karty dźwiękowej i karty sieciowej. W moim pierwszym pości pisze coś, że Vista driver, o co może chodzić?
Tutaj masz screeny:

(iJuliusz) #4

Zapomniałem zapytać, czy BSOD jeszcze się pojawia ?

(MrLukaszo) #5

Dzisiaj się pojawił raz około 14, pierwszy raz i na razie ciągle pracuje i nic się nie dzieje.
Próbowałem odpalić CS’a wszystko się odpaliło normalnie, Far Cry’a 3, tak samo, Crysisa 2, to samo, nic się nie dzieje.

(iJuliusz) #6

Sterownik płyty głównej

Sterownik SATA

Najpierw sterownik płyty, potem po restarcie SATA.

W obu przypadkach po kliknięciu w link wybierz Direct Download, a w nowym oknie zaznacz Zapoznałem się i akceptuję Warunki Ogólne i Pobierz

Nie oferuję Ci nowszego Biosu, choć jest dostępny, bo mógłby BSOD wyskoczyć podczas Flashowania i po płycie głównej. :scream:

(MrLukaszo) #7

A z tego raportu co wstawiłem w pierwszym poście co wynika? I ostatnie pytanie, czy jest to problem spowodowany uszkodzeniem sprzętu, czy problem oprogramowania?

(Dimatheus) #8

Hej,

A czy błędy nie pojawiły się przypadkiem wraz z aktualizacją jakiegoś oprogramowania, na przykład Avasta? Widzę, że usługa Windows Update jest wyłączona, a to w przypadku oprogramowania zabezpieczającego może powodować problemy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(MrLukaszo) #9

Nie mam zainstalowanych wszystkich aktualizacji z WU, tylko te dwie co wymieniłem w pierwszym poście. Wczoraj zainstalowałem je i wyłączyłem komputer, dzisiaj po 10 minutach podczas włączania CS’a pojawił się BSOD.

(Dimatheus) #10

Hej,

Pokaż zatem, co wyświetli program BSOD Viewer: https://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-a-za-pomocą-bluescreenview-t313445/

Pozdrawiam,
Dimatheus

(MrLukaszo) #11

I jak to widzisz?

(Dimatheus) #12

Hej,

Wszystkie BSOD, które się wyświetliły, mają taki sam numer błędu i takie dziury w parametrach?

Patrząc na przykład tutaj: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/blue-screen-error-bccode-d1-windows-7-64-bit/803905d1-1d49-45c7-a118-50c69348f487?auth=1 powodem mogą być sterowniki do karty graficznej. Dobrze też na wszelki wypadek sprawdzić pamięć RAM przy pomocy na przykład MemTest.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(MrLukaszo) #13

To mój pierwszy BSOD na owym komputerze, jest do niego podłączona 8600 GT 512 MB, ponieważ komputer jest przeznaczony do internetu i mniej wymagających gier typu CS oraz LOL.
Reszta specyfikacji:
MB: Fujitsu D2990-A1
Procesor: Intel Core i3 2120 2x3,30GHz
RAM: 2GB 1333MHz (single channel)
Zasilacz: Modecom MC 530 Carbon
Czyli mógłbyś mi ostatecznie powiedzieć, czy jest to wina sprzętowa (uszkodzenie płyty, procesora), czy też wadliwe oprogramowanie?

(iJuliusz) #14

Właśnie to próbujemy przeanalizować.
Zaktualizuj płytę główną, SATA i grafikę.
Wtedy wyeliminujemy błędy systemowe

(MrLukaszo) #15

Mam już zainstalowane, grafika też ma zainstalowane, w jaki sposób mogę przetestować komputer, żeby sprawdzić, czy znowu się pojawi?

(iJuliusz) #16

Dimatheus pisał o grafice.
Jeśli nie masz aktualnych sterowników
to pobierz tutaj

Zazwyczaj podczas takiej samej sytuacji, jak poprzednio

(Dimatheus) #17

Hej,

Skoro jest to pierwszy BSOD, w ogóle bym się nie martwił. Diagnostyką bym bawił się, gdy błąd będzie pojawiał się częściej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(nickovy) #18

wejdz w menadzera zadan i zakoncz system jak pojawi sie bsod to bedzie zle :face_with_raised_eyebrow:

(MrLukaszo) #19

No dobrze, ale boję się z jednego tylko powodu, popatrz do pierwszego postu w temacie, dotyczącego opisywanego problemu przeze mnie, dokładniej chodzi o problem z zasilaniem w domu.

(Dimatheus) #20

Hej,

Ale przecież na wahania w dostawach prądu wpływu nie masz. Co najwyżej możesz zainwestować w porządny zasilacz. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus