W jaki sposób założyć temat dotyczący Blue Screen of Death (BSOD) zwanym potocznie niebieskim ekranem śmierci?


(adam9870) #1

Drogi Użytkowniku,

 

Najprawdopodobniej zaglądasz do tego tematu, ponieważ ujrzałeś na ekranie komputera tzw. Blue Screen of Death, czyli - w wolnym tłumaczeniu - niebieski ekran śmierci. Aby osoba pomagająca rozwiązać Twój problem, była w stanie to zrobić będą potrzebne określone informacje.

 

Proszę zatem, abyś zapoznał się z tematem Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView i dołączył do swojego tematu informacji o pliku zrzutu pamięci odczytanego z użyciem programu BlueScreenView.

 

W miarę możliwości, podaj także następujące dane:

 • Czy w ostatnim czasie dokonywana była zmiana konfiguracji sprzętowej komputera (np. wymiana zasilacza)?
 • Czy niebieskie ekrany z błędami pojawiają się zawsze w określonych okolicznościach, np. podczas grania?
 • Kiedy orientacyjnie rozpoczęły pojawiać się problemy? 
 • Czy w ostatnim czasie, tj. mniej więcej w momencie kiedy rozpoczęły się problemy, były instalowane aktualizacje oprogramowania i / lub nowe oprogramowanie?
 • Pobierz oraz zainstaluj HD Tune, uruchom, przejdź na zakładkę Health i wykonaj zrzut ekranu / dołącz go do swojej wiadomości
 • Pobierz oraz zainstaluj HD Tune, uruchom, przejdź na zakładkę Error Scan, kliknij Start, poczekaj aż program zakończy skanowanie i wykonaj zrzut ekranu / dołącz go do swojej wiadomości
 • Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku? Aby uruchomić system w trybie awaryjnym, uruchom komputer i naciskaj na klawiaturze F5 i / lub F8 do czasu ujrzenia następującego ekranu, a następnie - korzystając ze strzałek "góra", "dół' na klawiaturze, wybierz z listy "Tryb awaryjny" i naciśnij Enter. Posiadacze Windows 8 mogą wejść do trybu awaryjnego w sposób opisany tutaj
 • Pobierz Memtest86, rozpakuj aby uzyskać plik ISO, nagraj plik ISO jako obraz na płytę (np. używając Active ISO Burner), a następnie uruchom komputer z tej płyty i poczekaj aż Memtest sprawdzi pamięć. Najlepiej po zakończeniu skanowania wykonaj zdjęcie i przedstaw na forum.
 • Pobierz i uruchom HWiNFO, kliknij na "Sensors" i przedstaw zrzut ekranu na forum
 • Jeżeli problem występuje na laptopie, podaj jaki jest to laptop, np. HP Compaq 6720s.
 • Czy zauważyłeś coś Twoim zdaniem istotnego, co może mieć znaczenie dla problemu, np. laptop  jest gorący z lewej strony w momencie gdy jest wyświetlany bluescreen, albo na klawiaturę coś się wczoraj wylało?
 • Jeżeli posiadasz zdjęcie pokazujące (zawierające) bluescreen - przedstaw je.
  Im więcej danych, o których mowa powyżej dostarczysz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że szybko i skutecznie uda się rozwiązać Twój problem.

Blue screen przy włączaniu systemu
Codzienny BlueScreen, Nie wiem co zrobić :(
Lenovo ideapad y700-17 Non stop zwiechy
Bluescreen 0x00000050 i spowolnienie działania firefoxa
0x000008E,zmiana systemu
Częste blue screeny Windows 10 64bit
Niebieski ekran z paskami - błąd podczas pracy komutera
BSOD-powód
Freezy i BSODy
Spowolniony internet,"blue scren" podczas skanowania AVG
Windows 7 niebieski ekran przy włączeniu
Blue Screen pomocy
Niebieski ekran przy włączeniu komputera