BSOD-powód

Witam! Przedwczoraj elektrownia miała problemy z prądem w mojej miejscowości, co odbiło się
również na mnie. Światło migało tak bardzo, jakby miało się wyłączyć, nawet listwa do której był podłączony komputer- czerwona dioda szalała, zdążyłem wyłączyć komputer, i myślałem, że się nic nie stało, wczoraj było wszystko w porządku, nawet przeprowadziłem test obciążający CPU za pomocą OCCT, test trwał 2 godziny i nic się nie stało, normalnie wyłączyłem test, wszystko działało normalnie, natomiast dzisiaj podczas włączania CS’a odwiedził mnie BSOD, nie zdążyłem zrobić zdjęcia telefon, ponieważ informacje były ukazane tylko 3-4 sekundy i komputer zaczął się restartować, o dziwo po restarcie żaden komunikat o błędzie systemu się nie pojawił, nie wiem dlaczego, mam Windows 7, na starym laptopie zawsze pojawiało się okienko ze skróconymi informacjami na temat błędu. Z obawy o mój sprzęt postanowiłem otworzyć plik MEMORY.dmp, i udało się mam, mam informacje, ale nie umiem się z nich niczego dowiedzieć bo się na tym nie znam, załączę zrzut ekranu i prosiłbym kogoś, aby powiedział mi, czy BSOD wystąpił z powodu uszkodzonego sprzętu w komputerze, czy też jego problemami lub po prostu jakimś błędem systemu operacyjnego.
Dodam jeszcze iż zainstalowałem 2 aktualizacje systemu z Windows Update jeszcze wczoraj:
Kernel-mode driver framework 1.11v oraz User-mode driver framework 1.11v.

Witaj.
Zapoznaj się z tematem

Bardzo możliwe, że musisz zaktualizować sterowniki do płyty głównej.

Podaj model płyty głównej i właściwą wersję windows, screen zrób programem

1 polubienie

Nic nie wymieniałem, pierwszy raz pojawił BSOD na komputerze, dysk skanowałem przed problemami z elektrycznością-był czysty. Mógłbyś jakoś określić co się stało, poprzez screen wyżej? Płyta: Fujitsu D2990-A1, 3 dni temu instalowałem sterowniki do chipsetu, karty dźwiękowej i karty sieciowej. W moim pierwszym pości pisze coś, że Vista driver, o co może chodzić?
Tutaj masz screeny:

Zapomniałem zapytać, czy BSOD jeszcze się pojawia ?

Dzisiaj się pojawił raz około 14, pierwszy raz i na razie ciągle pracuje i nic się nie dzieje.
Próbowałem odpalić CS’a wszystko się odpaliło normalnie, Far Cry’a 3, tak samo, Crysisa 2, to samo, nic się nie dzieje.

Sterownik płyty głównej

Sterownik SATA

Najpierw sterownik płyty, potem po restarcie SATA.

W obu przypadkach po kliknięciu w link wybierz Direct Download, a w nowym oknie zaznacz Zapoznałem się i akceptuję Warunki Ogólne i Pobierz

Nie oferuję Ci nowszego Biosu, choć jest dostępny, bo mógłby BSOD wyskoczyć podczas Flashowania i po płycie głównej. :scream:

1 polubienie

A z tego raportu co wstawiłem w pierwszym poście co wynika? I ostatnie pytanie, czy jest to problem spowodowany uszkodzeniem sprzętu, czy problem oprogramowania?

Hej,

A czy błędy nie pojawiły się przypadkiem wraz z aktualizacją jakiegoś oprogramowania, na przykład Avasta? Widzę, że usługa Windows Update jest wyłączona, a to w przypadku oprogramowania zabezpieczającego może powodować problemy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Nie mam zainstalowanych wszystkich aktualizacji z WU, tylko te dwie co wymieniłem w pierwszym poście. Wczoraj zainstalowałem je i wyłączyłem komputer, dzisiaj po 10 minutach podczas włączania CS’a pojawił się BSOD.

Hej,

Pokaż zatem, co wyświetli program BSOD Viewer: https://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-a-za-pomocą-bluescreenview-t313445/

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

I jak to widzisz?

Hej,

Wszystkie BSOD, które się wyświetliły, mają taki sam numer błędu i takie dziury w parametrach?

Patrząc na przykład tutaj: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/blue-screen-error-bccode-d1-windows-7-64-bit/803905d1-1d49-45c7-a118-50c69348f487?auth=1 powodem mogą być sterowniki do karty graficznej. Dobrze też na wszelki wypadek sprawdzić pamięć RAM przy pomocy na przykład MemTest.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

To mój pierwszy BSOD na owym komputerze, jest do niego podłączona 8600 GT 512 MB, ponieważ komputer jest przeznaczony do internetu i mniej wymagających gier typu CS oraz LOL.
Reszta specyfikacji:
MB: Fujitsu D2990-A1
Procesor: Intel Core i3 2120 2x3,30GHz
RAM: 2GB 1333MHz (single channel)
Zasilacz: Modecom MC 530 Carbon
Czyli mógłbyś mi ostatecznie powiedzieć, czy jest to wina sprzętowa (uszkodzenie płyty, procesora), czy też wadliwe oprogramowanie?

Właśnie to próbujemy przeanalizować.
Zaktualizuj płytę główną, SATA i grafikę.
Wtedy wyeliminujemy błędy systemowe

Mam już zainstalowane, grafika też ma zainstalowane, w jaki sposób mogę przetestować komputer, żeby sprawdzić, czy znowu się pojawi?

Dimatheus pisał o grafice.
Jeśli nie masz aktualnych sterowników
to pobierz tutaj

Zazwyczaj podczas takiej samej sytuacji, jak poprzednio

Hej,

Skoro jest to pierwszy BSOD, w ogóle bym się nie martwił. Diagnostyką bym bawił się, gdy błąd będzie pojawiał się częściej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

wejdz w menadzera zadan i zakoncz system jak pojawi sie bsod to bedzie zle :face_with_raised_eyebrow:

No dobrze, ale boję się z jednego tylko powodu, popatrz do pierwszego postu w temacie, dotyczącego opisywanego problemu przeze mnie, dokładniej chodzi o problem z zasilaniem w domu.

Hej,

Ale przecież na wahania w dostawach prądu wpływu nie masz. Co najwyżej możesz zainwestować w porządny zasilacz. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie