BSoD ze zmiennym kodem błędu

Witam,

Od tygodnia komputer sypie mi Bluescreenami, tak jak napisałem w temacie kod STOP i tekst wyświetlany jest za każdym razem inny.

Zdaje sobie sprawę, że w takim wypadku problemem może być dosłownie wszystko, dlatego dodam trochę bardziej szczegółowy opis.

 

  • Na ogół BS po prostu się pojawia w jednej sekundzie, ale mój lubi się zaanonsować wcześniej i często najpierw zacina się jedna karta w przeglądarce, później cały Chrome przechodzi w status “brak odpowiedzi”, potem zacinają się inne programy typu Word, 7-zip i jako ostatni wymięka Kaspersky, po tym pozostaje trochę odczekać i jest BS.

 

-Czasem, ten cyrk nie trwa tak długo i po prostu zatnie się np. przeglądarka, mija 5 sekund i BS.

 

-Zeby nie było tak nudno, czasem komputer postanawia urozmaicić mi życie i na przykład zatnie się (tak, bez żadnego błedu i trzeba resetować), a w geście uprzejmości od czasu do czasu sam się zresetuje (jakby ktoś nacisnął przycisk na obudowie).

 

-Raz po prostu zgasnął ekran.

 

-Wystarczy mu czasami jakaś drobna zmiana, typu odłączenie routera, zmiana portu SATA, poruszanie ATX, żeby był spokój na kilka dni.

 

Problem pojawił się już wcześniej, we wrześniu, wtedy pomogło przełożenie RAMu z jednego slota w drugi. Rzeczy, które mogę wykluczyć to zasilacz (wymieniony nie dawno), karta graficzna (wyjąłem ją i puściłem komputer na zintegrowanej, co jednak nie dało kompletnie nic). 

 

Jakieś pomysły jak ratować sytuację?

 

 

Specyfikacja Komputera.txt

Jaki masz zasilacz? To, że wymieniony, nie oznacza, że na lepszy.

Jak wygląda płyta główna? Spuchnięte kondensatory?

Komputer dostał nowego Corsaira VS450, zamiast Modecom Feel III.

Kondensatory są w porządku.

Naprawdę nikt nie spotkał się z takim lub chociaż podobnym problemem?

Podaj szczegółowe informacje…

Np. Kod błędu, informacja na temat błędu…Zajrzyj do dziennika zdarzeń.

Sprobuj uruchomić w trybie awaryjnym lub załadować tylko podstawowe sterowniki (Tryb Safe Mode)

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/advanced-startup-options-including-safe-mode#1TC=windows-7 i sprawdzić działanie…

Przestestuj pamięć RAM:

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html

Hej,

Przyda się określenie rodzajów błędów. http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobrze, więc spróbowałem puścić kompa na safe mode co nie wiele dało, w sumie to wysypał się jak zawsze.

Pamięć RAM przetestowana, tak jak się spodziewałem 0 błędów (jest prawie nowa).

 

Raport z BlueScreenViewer:

Raport z BlueScreenViewer to ZA MAŁO.

Miałem podobny błąd podczas blue screenów. Sam ten bląd naprawilem bo nikt nie umiał go naprawić. Zapraszam do tego tematu powinno ci pomóc : http://forum.dobreprogramy.pl/index.php?/topic/496152-Bluescreeny-pokazujące-się-co-jakiś-czas-podczas-uruchamiania-systemu

Dzięki za odpowiedź.

 

Spróbuje zrobić to co jest napisane w podlinkowanych tematach i zobaczę jaki to przyniesie skutek. Trochę to może zająć, ponieważ tak jak napisałem wystarczy czasem wykonać jakąś drobną zmianę (hardware/software) i komputer działa bezproblemowo przez kilka następnych dni. 

Jak to nie pomoże to będziemy coś dalej działali z tymi plikami dump i kodami błędu, chociaż ja uważam (i jest to tylko moja bardzo subiektywna opinia), że skoro komputer podczas każdego BS (a było ich sporo) rzuca innym kodem błędu, który za każdym razem wskazuje na inny plik/część PC to jest to fałszywy trop.

isio05 - Service Pack zainstalowany?

Hej,

Różne kody błędów oraz fakt, że jakieś niewielkie zmiany powodują ustąpienie problemów na jakiś czas, wskazywać może na uszkodzenie płyty głównej. Możesz pokazać na screenie - na przykład z HWInfo z zakładki Sensors - jak wyglądają temperatury sprzętu?

Czy czasami nie pojawiają się też problemy z działaniem portów USB bądź dźwiękiem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ja bym wyjał płytę główną z obudowy i podłączył ją na biurku (wykluczamy losowe zwarcia obudowa - płyta główna)

jesli tak podziała stabilnie dwa dni, to masz winnego

PS: odłącz reset od płyty :slight_smile:

Najszybciej, najprościej otworzył bym wszystkie DMP w WinDbg 64-bit i przeanalizował poszczególne DUMP-y.

 

 

 

 

 

 

post-68012-0-62755100-1423049710_thumb.p

Miałem podobna sytuację gdy zmieniłem płytę główną, proca i kartę grafiki, zostawiając starą instalkę na dysku. sterowniki niby zainstalowane, ale BSODami sypał jak u ciebie - różne kody błędów.

Pobrałem program do zarządzania sterownikami (ten http://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers,Program,Windows,25819.html ) i nim zaktualizowałem wszystkie sterowniki, a sporo tego było. Od tamtej pory komp jest jak skała. Nie restartuje go nawet przez 2 tygodnie, wciąż pracuję, coś zainstaluję, odistaluję, zagram - a ten wciąż działa.

W innym (starszym przypadku) miałem podobne zwiechy kończące się BSODem - okazało się że powodem były BAD-sektory na dysku. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Bleu Screen najczęściej powodują “Driver-y”

Ja aktualizuje sterowniki zawsze Driver Genius 12 Professional.

Zwłaszcza, że np. ORYGINALNE sterowniki ze strony CREATIVE miały defekt

a po zainstalowaniu z Driver Genius 12 - w końcu pozbyłem się trzasków dźwięku, które powstawały losowy i nie wiadomo co dokładnie powodowało problem… Dlatego cenię sobie ten program …

Darmowa licencja:

http://giveaway.ht95.net/index/driver-genius-12-professional-100-licensed/

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jako, że trochę się ich pojawiło pozwolę sobie odpowiedzieć w punktach.

 

-Service Pack: zainstalowany, dodatkowo system jest regularnie aktualizowany.

-Temperatury: screeny z HWiNFO znajdują się w załącznikach.

-Nie pojawiają się problemy z USB, ani z dźwiękiem, przynajmniej nic takiego nie zauważyłem

-Czy to możliwe, że komputer po tylu latach bezawaryjnej (z małymi przerwami) pracy nagle zaczął mieć zwarcia na linii obudowa-płyta główna?

-DMP: co dziwne mam tylko jednego minidumpa (z 07.01.2015) mimo dużej ilości BSów przed i po tej dacie, a system jest ustawiony tak, żeby robił zawsze zrzuty pamięci i nie nadpisywał poprzednich.

-Drivery: użyję poleconych tu programów i zobaczę jaki to odniesie skutek.

post-132445-0-80906800-1423227834_thumb.

post-132445-0-78714400-1423227838_thumb.

Np. są pewne krytyczne błędy, które mogą nie być zawsze zarejestrowane np.

Bug Check 0x124: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

np. spowodowane niestabilnością napięć, podkręcone podzespoły, wysoka temp.

Jaki masz zasilacz?

Odinstaluje poprawkę

KB2982791, które odnosi się do Win32k.sys i czcionek.

Odinstaluje wszystkie sterowniki do karty graficznej, następnie pobierz właściwe sterowniki do Twojej karty graficznej.

WAŻNE! Podczas ponownej instalacji ZAZNACZ: WYKONAJ CZYSTĄ INSTALACJĘ

Zasilacz to Corsair VS450. 

Od razu odpowiem, że nic nie podkręcałem.

Pobierz program:

ftp://ftp2.avanquest.com/evaluation/DriverGenius/12/Pro/Driver_Genius_12_trial_UK_EM_Adhoc.exe

Na początku aktualizuj bazę sterowników.

Przeskanuj i pokaż wynik skanowania na screen-ie…

Zorientuje się czy masz aktualne sterowniki…