Buforowanie megavideo

Witam

Mam wykupione konto premium na 2 lata bezpośrednio ze strony megavideo.com. Od okło 2 miesięcy pojawił się problem z buforowaniem. Filmy się zacinają co 10 sekund. Nie ma znaczenia o której oglądam, gdyż nawet o 3 w nocy pojawia się ten problem.Zmiana przeglądarek i czyszczenie ciasteczek nie pomaga. Próbowałam na różnych kompach. Na rożnych IP. A nawet na kompie po formacie. Wiec dysk C nie był zawalony.

A filmy dalej się zacinają. Ja to nazywam ‘‘czkawką’’.

Co jeszcze mogę zrobić? Czy ktos tez ma wykupiony premium bezpośrednio z megavideo?

ps. internet mam w upc

Tez mam net w UPC i od okło 2 - 2,5 miesiąca mam dokładnie ten sam problem. Zaczynam wierzyć, że to jest związane z UPC, bo na innych łączach nie mam tego problemu…

Hej,

:arrow: A czy problem dotyczy tylko i wyłącznie stronki megavideo?? Czy innych serwisów przekazujących streaming video także??

:arrow: Próbowałeś kontaktować się z pomocą techniczną UPC??

:arrow: Jakim szybkim łączem dysponujesz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli chodzi o mnie:

AD 1 - tylko megavideo

AD 2 - nie zgłaszałem tego - ale gdzieś na sieci czytałem, że ludzie mają podobne problemy w UPC z megavideo

AD 3 - 25 Mb

Hej,

Troszkę dziwne, że tylko jedna, konkretna witryna działa błędnie. Wskazywałoby to na jakieś blokady lub filtry założone po stronie provider’a łącza internetowego.

Tym bardziej zgłosiłbym problem. Dziwne by więcej osób miało identyczny problem z serwisem na łączu UPC i problem ten nie leżałby po stronie UPC.

Przy takim łączu filmy powinny śmigać bez problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem z MegaUp i Video pojawił się u mnie również jakieś 4 miechy temu. Pomoc techniczna niewiele pomoże bo problem nie jest jednostkowy (kumplowi coś tam Bla bla bla blabla odpisali ale wiadomo że jak usterka jest u nich to się nie przyznają zwłaszcza gdy reszta działa OK). U mnie część idzie po całym łączu a część max 20 kilo. Niestety nie mam aktualnie nikogo pod ręką z łączem innego dostawcy żeby przeprowadzić jakikolwiek “zsynchronizowany test” na konkretnym linku (może za tydzień się uda).

p.s. zasłyszane, ponoć problem leży po stronie niektórych serwerów MU umiejscowionych w jakichś egzotycznych miejscówkach

Dokładnie mam to samo co Voila, czyli tylko problem z megavideo, i również nie zgłaszałam do UPC, mam 25 MB.

Wiec nie rozumiem już tej całej sytuacji. Kiedyś nie było problemów z odbiorem megavideo.

Druga sprawa znajomy wykupił konto premium na e-kino.tv i u niego działa bez buforowania.

A ja mam wykupione konto premium bezpośrednio z megavideo i jest bufor.

Hej,

Może więc wszyscy czekają na to, aż ktoś inny zgłosi i na dobrą sprawę nikt nie kwapi się, by o problemie poinformować.

Zarządzanie łączem i rozrost architektury sieciowej jest procesem dynamicznym. Mogą więc następować zmiany, a nich mogą pojawiać się błędy, które mogą powodować wspomniane problemy.

Łatwo można to sprawdzić. Czy problem dotyczy wszystkich filmów dostępnych w serwisie MV?? Może są jakieś filmy, które działają bez zarzutu?? Czy możecie sprawdzić, z jakim serwerem łączy się wasz komputer, gdy występuje problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , wydaje mi się ze łącze się z megavideo. a problem z odbiorem dotyczy to 99% filmow. Czasem coś się uda obejrzeć. Ale to jest 1 film na 30. Tylko ze, to na farcie. Trzeba zmieniać przeglarądarki i cudować, albo w innym kompie probuje. I czasem odbiera normalnie. Zauważyłam że nie tylko mój tylko problem. Więc coś jest na rzeczy. Pytanie tylko, co z tym zrobić.

Zgłoś to dostawcy internetu, bo prawdopodobnie po jego stronie leży wina…

Hej,

To jest akurat oczywiste. Jednakże w praktyce wygląda to nieco inaczej. Łącząc się ze stronką megavideo łączysz się z jakimś tam serwerem. Jednakże uruchamiane kolejno filmy już z tego serwera pochodzić wcale nie muszą - są po prostu streamingiem przekazywane z innych serwerów, położonych na przykład w zupełnie innym zakątku świata.

Pytanie tylko czy te zabiegi faktycznie cokolwiek dają?? Być może i bez nich niektóre filmy będą działać normalnie, a zaskoczenie transmisji po ich wykonaniu jest po prostu zbiegiem okoliczności…

Tak jak napisał Piotr92 - na początek zgłosić operatorowi i zobaczyć jaka będzie jego odpowiedź.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czesc,

Dzwoniłam do Upc, Facet z którym rozmawiałam ,mówił ze były zgłoszenia w sprawie megavideo. Problem jest po ich stronie . Im więcej osób będzie zgłaszać tym szybciej powinni coś zrobić. Także jak macie problem z buforowaniem zgłaszajcie do UPC.

Pozdawiam

Hmm, a czyściłeś cache przeglądarki ? Spróbuj przeinstalować Flash Playera - zobacz też tutaj http://forum.komputerswiat.pl/topic/17472-kilkusekundowe-przeskoki-w-filmach/

Hej,

Zatem zostaje po prostu zgłaszać i zgłaszać - być może coś ruszy się w tej kwestii.

Problem nie jest spowodowany raczej Flash Player’em. Gdyby tak było, w innych serwisach stream’ujących materiał video pojawiałby się podobny problem - a występuje on tylko w MV.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To ja dodam coś od siebie. Mam w domu laptopa i netem z iplusa. Sprawa wygląda prosto - korzystam z wifi - megavideo nie działa albo działa bardzo powoli, korzystam z internetu 3g wszystko jest w porządku. Definitywnie wina leży po stronie UPC.

Czy problem zgłaszałem? Po co, żeby wysłuchać 10 minut reklam? Obsługa techniczna UPC jest karygodna. Szkoda gadać.

Hej,

W niektórych przypadkach faktycznie będzie to wina UPC, a w niektórych niekoniecznie - na przykład gdy inaczej konfiguruje się ustawienia zapory sieciowej.

A znasz to z własnego doświadczenia, czy też powtarzasz zasłyszane, nie do końca zgodne z prawdą, informacje o pomocy technicznej UPC??

Pozdrawiam,

Dimatheus

I ja dołączam się do problemu.

Niedawno podpisałem umowę z UPC na łącze 10Mb/s.

Wszystko śmiga jak należy. Torrent działa jak należy, z wczytywaniem stron nie ma najmniejszych problemów. Gry online też. Nawet materiały wideo z “pewnego serwisu” na “pewnym portalu” (aby reklamy nie robić :wink: …i nie, nie jest to nic dla dorosłych :stuck_out_tongue: ) wczytują się błyskawicznie.

Ale już megavideo nie. Dwie minuty z półgodzinnego materiału wczytują się przez 15 minut.

Dziś jak się uda to będzie zgłaszana reklamacja…ale dziwi mnie jedno - skoro tylu ludzi ma problemy z megavideo w UPC to dlaczego taki stan się nadal utrzymuje?

Hej,

Bo mało kto myśli o tym, by zgłosić operatorowi takie problemy. A skoro niemal wszyscy korzystający z UPC mają ten problem, to jest to dość jasne, że przyczyna leży po stronie dostawcy. Może gdyby więcej osób próbowało wpłynąć - w ten czy inny sposób - na naprawę sytuacji, coś by z tego było. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zgadza się, jest to wina polityki QoS dla usług zróżnicowanych diffserv u operatora która zabija połączenie dla tego typu mediów lub słabe połączenie do stanów… Trzeba by masowo wystosować jakieś zgłoszenie …

Witam, ja również mam problem z UPC- nie chce mi buforować na megavideo, oraz na youtube. Myślałam, że to wina kompa, więc oczyściłam dysk, cache , ciasteczka, przeprowadziłam defragmentację dysku, usunęłam historię i problem nadal istniał. Kupiłam nowy komputer i wszystko działało tak samo wolno. Gdy zabrałam mojego laptopa do siostry ( ma neostradę ) to MEGAVIDEO ładnie śmigało. Będąc w szkole z sieci bezprzewodowej też dało się oglądać bez zacinania, a po powrocie do domu znowu to samo… Nie wiem co mam zrobić- mam TV od UPC, więc nie muszą mnie “przekonywać” do swoich usług. Czy napisanie do nich skargi przyniosło komuś jakieś rezultaty? Jeśli chodzi o dodzwonienie się, to niestety - nie ma szans. Jak chcieli, bym kupiła od nich usługę, to wydzwaniali 100 razy, a potem jak ja coś chciałam, to nie mogłam się dodzwonić.