Cała prawda o notebookach firmy Acer

Witam! Co ogólnie sądzicie o notebookach firmy Acer? Dużo osób mi odradza kupowanie jakiego kolwiek sprzętu tej firmy… Ponieważ, że się szybko psuje, że w nim są same najtańsze chińskie rzeczy, i co 2 klient ma coś uszkodzone. I, że potem jak sie wyśle coś do serwisu to się czeka na część b.dużo czasu ponieważ w Polsce nie ma już ich firmy… czy to prawda? A co Wy sądzicie o tej firmie? Jeśli macie notebooki od nich to bym prosił opinie wraz z modelem tego laptopa. Pozdrawiam oraz za każdą odpowiedź z góry dziękuję

również słyszałem takie opinie, wystarczy również powertować trochę fora internetowe

lepiej coś HP lub Toshiba

szperam po google i jak na razie nic nie znalazłem konkretnego

Opinie chyba lekko przesadzone. Mam Acera Aspire 3610 na podzespołach Intela i Philipsa.

Nie miałem z nim żadnego problemu. Dla przykładu za laptopa o podobnych parametrach innych firm np. HP, Toshiba zapłacisz kilkaset złotych więcej.

Jedynie do czego mogę się przyczepić to brak bluetooth mimo widniejącego przycisku do uruchomienia go.

Jeśli chodzi o gwarancje to fakt laptop jedzie do Czech więc w razie reklamacji żegnasz się z nim na min. 2 tygodnie.

Ale to tylko moja opinia…:slight_smile:

ja też uważam że opinie są przesadzone, podzespoły przecież i tak nie są Acera tylko takie jak w innych nootebokach, mówiąc np. że acerów jest najwięcej w serwisach wiąże sie to z tym że ich sprzedaż jest może kilkakrotnie wyższa niż droższych sprzętów, jak coś jednak nawali to prawda że laptop jedzie do Czech i trochę go może nie być, najsłabszym punktem jest obudowa, plastiki są trochę marne, ale jakoś przez rok użytkowania mi to zbytnio nie przeszkadzało, chyba że laptop był by w ciągłym użyciu, tzn non stop gdzieś przenoszony lub wożony rozejrzałbym sie za lepszym sprzętem, jak będzie stał na biureczku wydaje mi sie że nie ma najmniejszego problemu, pozdro

a jaki masz model? i ile razy Twój był w serwisie? czy był? aa i czy masz z czymś w nim problem…

Zdarza sie, że jakiś model będzie sprawny w stu procentach, a drugi wadliwy.

Z tego co słyszałem od znajomych i innych forach że Acer w sumie robi dobre notebooki ale nie dbają o klientów.

Wole dołożyć ten tysiąc, dwa i kupić Hp, Toshibę lub Sony Vaio.

W ankiecie zaznaczyłem NIE

czekam na opinię od innych…

Ja uważam, że laptopa kupić lepiej droższego chociażby dla wykonania i estetyki. Sami przyznajcie Toshiba łądniej wygląda niż ACER.

Zaznaczyłem NIE , wystarczy poczytać opinie innych…

Moja siostra ma acera a konkretnie model 3690 od roku i nie może na niego narzekać sprawuje się bardzo dobrze

Zacytuje wam fragmenty artykułu o centrum serwisowym Acera pt ,Naprawa w dni" z PCF 9 ,Jeśli problem uda się szybko zdiagnozwać,naprawa urządzenia

-czas jego zatrzymania w serwisie

  • nie przekracza 3 dni. Do tego trzeba doliczyć czas transportu- od 24 do 48 godzin w jedną stronę" Zacytuję jeszcze jeden kawałek ,Wymiana płyty głównej lub obudowy to najprostsze przypadki napraw. Dużo trudniejsze są w którym symtomy awarii pojawiają się sporadycznie. Wtedy technik musi dłużej obserwować urządzenie, co wydłurza czas naprawy"

A teraz podam dane Centrum Acera w liczbach:

400-500 urządzeń z Czech,Polski,Słowacji , Węgier, Austri Niemiec trafia dziennie do serwisu

1500 urządzeń jest dziennie naprawianych ( 2 zmiany)

2 mln sztuk objętych gwarancją Acera w rejonie obsługiwanym przez serwis

3 dni trwa naprawa 2/3 serwisowanych urządzeń

88 osób zatrudnia serwis

22 konsultantów (w tym 8 polskojęzycznych) pracuje w Call Center

wszystkie zacytowane fragmenty pochodzą z gazety PCF 9

:o

Proponuję lekturę; trochę opini uzytkowników o Acer-ach:

kliknij tutaj oraz tutaj.

btw.

Zaznaczyłem “NIE”.

mam acera w pracy i padł dysk z mnóstwem danych oraz miejscami starła sie srebrna farba poza tym nic mu nie dolega

większość jest nie w ankiecie… ale cały czas czekam na opinie posiadaczy laptopów acer i nie tylko

Zaznaczyłem NIE. Laptopy Acer są po prostu wykonane z najtańszych materiałów a gdy dojdzie do tego straszny serwis to tylko się modlić…

polecam lekturę http://forum.laptopy.info.pl

Osobiście jestem użytkownikiem laptopa marki Lenovo i wszystko ok.

dzieki za opinie i za link poczytam. Czekam na inne opinie

Mój wujek kupił sobie monitor z tego to czekał miesiąc bo mu się zepsuł a na serwis do Czech wysłali

Jeszcze nie wiem - jak naprawię ten co mam :-))) to będę wiedział ;-))

tez słyszałem

ze u mojego kolegi wujka cos kilka dni po kupnie matryca padla czy cos awaria poprotsu :mrgreen: