Cenzura na vortalu

Na vortalu panuje dziwna cenzura ,scooby pisze o głupich polaczkach i jest ok.Dzisiaj na vortalu jest artykuł o programach internet security w którym autor pisze np: że KIS ma licencje na 3 komputery oraz że ma ochronę rodzicielską.Kiedy w komentarzach napisałem że to nieprawda cenzura tego nieprzepuściła.Ciekawie ilu ludzi po przeczytaniu tego artykułu zamówi KIS w vobisie w przekonaniu że kupuje ochrone na 3 komputery z ochroną rodzicielską.

Żaden komentarz do tego artykułu nie został odrzucony. Ostatnio odrzucony komentarz do jakiegokolwiek artykułu: 18. marca.

Przy okazji: jak zgłaszasz problem tego typu fajnie byłoby, gdybyś nie kazał nikomu bawić się kryształową kulą i podał nick pod jakim komentarz wysłałeś.

Nie to żebym był upierdliwy ale koleś podpisujący się na forum “bolo11” najprawdopodobniej w komentarzach też podpisuje się “bolo11” :slight_smile:

“najprawdopodobniej” nie znaczy “napewno”, więc dalej jest to zgadywanie. Poza tym tekst

zalatuje jakąś chorą teorią spiskową i kompletnie dla mnie niezrozumiałą nienawiścią do Vobisu, która narodziła się od momentu, kiedy vortal zaczął z tymże Vobisem współpracę na polu reklamy.

No, i znowu się zaczyna :roll: Teorie spiskowe są niestety z tego co widzę w dalszym ciągu na porządku dziennym :frowning:

W końcu teraz moda na różnego rodzaju “taśmy” i innego typu nośniki danych :wink:

Odbiegamy od meritum. Chyba sam zainteresowany powinien być kolejnym, który się wypowie. Nikt inny nie jest w stanie odgadnąć jak się podpisał - nie było to bolo11 - na tyle rozgarnięty jestem, żeby sprawdzić. I co teraz WODZU? Mam zgadywac czy aby od tyłu się nie podpisał? :wink:

No cóż, jestem jeszcze tym pokoleniem które wierzy w prostolinijność ludzi :slight_smile: Ale widocznie niektórzy grzecznie piszą na forum pod jednym nickiem a pod drugim sieją zamęt wśród komentarzy :slight_smile:

A jaka to różnica jak się podpisuje,ważne czy pisze prawde.KIS niema ochrony rodzicielskiej i jest na 1 komputer.Naprawde niemam nic do vobisu ,nawet kiedyś coś kupiłem[w swoim miescie] i to nawet niedrogo.W komentarzach podpisuje śie inaczej[bb]bo zawsze tak się podpisywałem zanim weszłem na forum.

Dajże spokój z tymi teoriami spiskowymi

Taka, że można zweryfikować czy przypadkiem nie pojawił się już - wielokrotnie ktoś miał pretensję, że odrzucono komentarz, który najzwyczajniej w świecie jeszcze nie przeszedł moderacji. Jest to przyczyną 3/4 skarg. Inna sprawa, że wypada podać jak nawięcej szczegółów w celu umożliwienia odpowiedniej osobie zbadania sprawy. “Usunięto mój komentarz” to zgłoszenie problemu analogiczne do “nie działa mi komputer - co robić?” i niewiele daje.

Co do Twojego problemu - Twojego komentarza w ogóle nie ma - nie został zatwierdzony, nie został odrzucony. Poczekałeś na ekran potwierdzenia dodania komentarza?

Były dwa komentarze pod artykułem i na stronie głównej i było potwierdzenie.Moim zdaniem autor artykułu powinien sprawdzić ijeśli zrobił błąd poprawić.Vortal jest bardzo popularny i musi dbać o to żeby nie pisać rzeczy nieprawdziwych.

Ale nie ma ich w bazie (nie zapisały się). Trudno mi teraz twierdzić co było tego przyczyną ale na pewno nie zostały ocenzurowane (skasowane). Zresztą wystarczy spojrzeć na inne już opublikowane komentarze - są i krytyczne i też sugerujące, że np. Pandy nie ma bo Vobis bo pewnie Vobis jej nie sprzedaje :wink:

Jeżeli chodzi o te licencję na 3 stanowiska to myślę, że najlepiej będzie posłużyć się stroną producenta, na której wyraźnie widać, że produkt ten jest w takiej wersji dostępny: http://www.kaspersky.pl/store.html?g=14

Odnośnie modułu kontroli rodzicielskiej to nie chcę się wypowiadać bo nie używam tego pakietu, a osobiście nie przygotowywałem tego materiału. Sprawdzimy to i jeżeli masz rację informacja zostanie sprostowana. Dodam też, że wszelkie informacje na temat funkcji produktów konsultowaliśmy na wszelki wypadek z producentami, więc pomyłek nie powinno być ale “tabela prawdy” jest dość rozbudowana więc nie mogę wykluczyć pomyłek choć staraliśmy się wszystko dokładnie sprawdzić przed publikacją.

Ja właśnie mam ten pakiet i na 100 procent niema kontroli rodzicielskiej a podstawowa wersja to wersja 1 stanowiskowa,widać to nawet po cenie[wersja 3 stanowiskowa kosztuje 379 zł netto,brutto prawie 460] są też wersje 100 stanowiskowe.Jednak chodziło mi o dziwne zasady dopuszczania komentarzy.Jak mogą przechodzić takie wpisy jak te o głupich polaczkach,SCooby pisał o tym chyba dwa razy dosyć dawno temu.Jakaś cenzura powinna być ale uczciwa.Scooby jest jakimś folklorem na forum, ale powinien znać granice. Nie jestem może jakimś wielim patriotą ale w odróżnieniu od scoobiego lubię jak Małyszowi grają mazurka.

Nio właśnie co do komentarzy… mój ani razu ani został zatwierdzony ani nie został odrzucony. Czyżby komentarze były przyjmowane tylko od “elity” osób które często tam piszą, a reszta jest olewana?? bo jakoś zauważyłam, że komentują ciągle te same osoby… mało jest nowych, a dla niektórych artykułów, to w ogóle brakuje nowych osób w komentarzach… Wielokrotnie pisałam komentarze… nie głupie typu: “No, MS znów przesadził” czy też jakieś dyrdymały mające na celu poniżenie poprzedniej osoby… A więc w jaki sposób są przyjmowane komentarze??

KahlanAmnell wszelkie komentarze nie posiadające treści powszechnie uznawanych za obraźliwe, oszczercze, chamskie, wulgarne etc. są publikowane, jeżeli nawiązują do komentowanego tematu czy są odpowiedzią do innych komentarzy są zatwierdzane. Jeżeli Twoje komentarze są pozbawione powyższych zastrzeżeń, bo muszą przejść :slight_smile:

Sa dwie opcje.

Czeka na zatwierdzenie,

Coś jest nie tak z Twoją przeglądarką. Spróbuj może wyczyścić tempy, cookies, historię etc. ??

Jeżeli nie ma podstaw do odrzucenia, to nikt ich nie usuwa złośliwie czy z premedytacją.

KahlanAmnell

Od tego bym zaczął…

Swego czasu , wielce zdziwiony zacząłem dostrzegać, choć bardziej właściwym byłoby tutaj stwierdzenie - nie dostrzegać :slight_smile: , że moje komentarze przestały ukazywać się w komentowanych newsach vortalowych…

Szukałem różnych wytłumaczeń, choć nie pomyślałem o cenzurowaniu, bo takiego nie doświadczyłem, a pisałem tych komentarzy więcej niż obecnie…

Powód był oczywiście w ustwieniach przeglądarki (Opera), które córa ma -bawiąc się kiedyś ustawieniami zmieniła - konkretnie

Nrzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Sieć - i tu było odhaczone - Pozwól na śledzenie stron odsyłających… :slight_smile:

Banalne , a ile nerwów… :slight_smile:

Pozdrawiam

KahlanAmnell hmmm mam kompletnie inne doświadczenia. Nie zdarzyło mi się, żeby mój koment nie został zatwierdzony, chociaż piszę na Vortalu od stosunkowo niedługiego czasu i nie stanowię vortalowej “elity” komentującej w Twoim rozumieniu. Szczerze, to z moich komentarzy nie przeszły chyba dwa, ale były skierowane do Redakcji (typu: w newsie nie działa link, poprawcie).

Ale… jeśli masz takie doświadczenia, to chyba lepiej sprawy zgłaszać na bieżąco.

BTW. Monczkin jest jeszcze filtr antyspamowy powyżej 4 linków. Mogło się tak niefortunnie złożyć, że to w tym tkwi problem.

Ja się zastanawiam jak do tych zasad mają się komentarze niejakiego sCooBy^:

Czy on może ciągle wypisywać te brednie bo pełni rolę jakiegoś lokalnego vortalowego głupka, czy jesteście zmuszeni ustawowo do zatwierdzania jego komentarzy?

Sam się na niego kreuje, to jest tylko i wyłącznie jego wybór.

Dlatego jestem gorącym zwolennikiem sentencji: