Chakra usunięcie KDE i instalacja GNOME

Czy można w Chakre zainstalować gnome i wywalić całe kde bez żadnych problemów o zależności/stabilności?

jeśli tak to które są to pakiety dokładnie?

Bo chciałbym zainstalować se jakąś dystrybucje ciągłą (przeinstalowanie co 1/2 roku mnie się nie uśmiecha (uaktualnianie najczęściej prowadzi do padnięcia)), a nie chce mnie się konfigurować i instalować wszystkich sterowników do archa.

A jak dla mnie KDE jest brzydkie.

Może to nie jest idealne rozwiązywanie, ale czy nie łatwiej zainstalować normalnego Arch i doinstalować co się chce, w końcu Chakra bazuje na Arch-u.

internet mam wifi a tego arch na dzień dobry nie widzi. Dodatkowo nie czuję się zbyt z linuxem dobrze by bawić się z systemem od zera

Radzę na początek doinstalować gnome, a potem usuwać kde.

Poza tym… po co usuwać kde? :stuck_out_tongue:

może sobie być na dysku

A musisz uaktualniać od razu jak pojawi się nowsza wersja ?

Wsparcie w popularnych dystrybucjach oscyluje teraz w granicach 18 miesięcy.

Zapewne masz na myśli Ubuntu ale takie sytuacje występują najczęściej, gdyż korzysta się z nieoficjalnych repo a np. Debian nie ma takich problemów, a skoro już o Debianie wspominam to z distro ciągłych to może zainstaluj sobie Debiana Sid, aktualizacje pojawiają się jak w Archu - codziennie.

Może to Cię jeszcze zainteresuje arch-linux-instalacja-wstepna-konfiguracja-t345406.html

Pozdrawiam!

roobal moim zdaniem Arch jest stabilniejszy od Sid (którego trochę poużywałem), miedzy innymi to była jedna z przyczyn przejść na Arch-a :smiley: . vegossj2 to że nie wyrywał wi-fi to na pewno brak jakiś sterowników, które chakra ma już na starcie. Jeżeli wolisz coś bardziej user-freindly to jest jeszcze KahelOS http://www.kahelos.org/ , dystrybucja bazująca na Arch z gnome, sam tego nie testowałem ale wygląda nieźle. Moim zdaniem wywalanie z Chakr-y KDE i instalowanie Gnome jest trochę, no takie nie takie :smiley: , dlatego już nie używam Ubuntu, tam jest za dużo out-of-box i nie chce mi się tego usuwać.

Nie wiem, ja tam na stabilność Sida nie narzekam. Sid ma jedynie troszeczkę starsze paczki niż Arch ale niestabilności nie zauważyłem :slight_smile:

Pozdrawiam!

dragonn

Jestem ślepy czy jak że w opisie kachelos mam " performance on i686 and x86-64 systems" a widzę do pobrania i686?

Jak mi nie wyjdzie a archem i pochodnymi to popróbuje Sida

http://forum.kahelos.org/topic/x86_64 niestety jeszcze nie ma wersji x86_64. Dlaczego nie spróbujesz samego arch, jeżeli chcesz x86_64, ja używam właśnie wersji x86_64 i nie narzekam, a w arch nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło by system padł z powodu wadliwej paczki w repo (co na Sid-zie się zdarzało np. padnięta paczka dbus, która kompletnie rozłożyła system) i nie ma problemów z zależnościami w repo, co na Sid-zie miałem na początku dzienym, przez co mieszałem Sid-a z testing.

Używam już archa około 2, może 3 lat i naprawdę zdarzały się faile (;

Ja jadę na Debianie unstable aka sid, prawie rok i na razie jeden pad mi się zdarzył, ale to było z mojej winy, ponieważ mieszałem dystrybucje. System aktualizuje prawie codziennie. Kaka’ ma trochę więcej doświadczenia z tym.

Archa z płyty netinstall nie trudno się instaluje, choć np. mojego sprzętu nie lubi, a chakra działa.