Chcesz kupić tablet? Koniecznie zajrzyj tutaj

@mastermatek

W tym budżecie to tylko:

Prestigio PMP5870C, /IMO najlepsza opcja, na Allegro wylicytujesz za mniej niż 300 zł.

Prestigio PMP5570C,

Vido N70S,

Kryger&Matz KM0793

Jaro, a bez 3g ten pierwszy jest najlepszy czy są jeszcze jakieś alternatywy?

@Porchekarera

Z tych, które znam to:

Plug Force,

Kiano Elegance 9,7,

ale one są droższe od Kiano Fly.

Witam, w tym roku chciałbym kupić sobie tablet ze średnio-wysokiej półki.

Moje wymogi:

  • ekran najlepiej ok. 10 cali z rozdzielczością IPS 2 (2048x15xx), choć ewentualnie 7-calowy z ekranem IPS (1280x968)

  • procesor czterordzeniowy (im wydajniejszy, tym lepiej)

  • 1-2 GB ramu (lepiej byłoby mieć 2 GB)

  • Pamięć wbudowana min. 4 GB z czytnikiem kart, 8 GB, jeśli bez czytnika

  • Wydajny układ graficzny pozwalający na granie w gry 3D

  • Wejścia: zależy mi tylko na host-USB i mini-jack

  • Ładny desing (najlepiej czarny)

  • Solidne wykonanie

  • Może być z modemem 3G

  • Niezłe Wi-Fi

  • Android co najmniej w wersji 4.0

  • Cena maks. 1000 zł

Myślałem o Kiano Fly 9.7/10.1 Quad, Pentagram Quadra 10.1, ASUS Nexus 7, ASUS Memopad HD 7, Samsung Galaxy Tab 2.

Proszę Was o podawanie propozycji (najlepiej z linkami).

Dodane 29.08.2013 (Cz) 13:34

Oczywiście tablet nie musi spełniać dokładnie wszystkich moich wymagań :smiley:

Daktyl777- a może Modecom Freetab 9704 IPS2 x4?

AllWinner A31 4*1 GHz, 8 rdzeniowa karta graficzna, rozdzielczość 2048x1536, 16 GB flashu, 9,7 calowy ekran, Android 4.1.1 z rootem od razu z pudełka, aktualizacja do 4.2.2-ale już bez roota. Dorwiesz go na allegro w dobrych sklepach za mniej niż 9 stówek, może nawet 790 złotych.

Dodane 29.08.2013 (Cz) 13:50

http://allegro.pl/tablet-modecom-freeta … 81387.html

2GB RAM, kamerki 5 i 2 MPx, w miarę solidny, choć wiadomo, że upadku z 2 piętra nie przetrwa :wink:

Sam mam białą wersję, która jak patrzę jest trochę tańsza, ale to już Twój wybór :slight_smile:

Właśnie o coś takiego mi chodziło, dodam go sobie do listy “kandydatów do kupna” (a wie ktoś, czym te dwa tablety się różnią: http://allegro.pl/tablet-modecom-freeta … 56726.html

i http://allegro.pl/modecom-freetab-9704- … 23530.html ?).

Bardzo proszę o dalsze podawanie propozycji.

Dodane 29.08.2013 (Cz) 13:53

Czyli różnią się tylko kolorem i ceną (100zł)?

Niczym prócz koloru i ceny :slight_smile:

Chyba czarny jest uważany za bardziej elegancki(jak z autami) i przez to droższy.

Ja sam spotkałem się z opiniami, że biały to albo kobiecy albo dla … :wink:

Ale sam mam biały i nie widzę problemu :stuck_out_tongue:

A co myślicie o tym: http://allegro.pl/tablet-pentagram-quad … 01951.html ?

PowerVR SGX544MP2-grafika Modecoma

PowerVR SGX 543 MP4-grafika Pentagrama

Nie wiem jak znaczące są między nimi różnice, ale resztą raczej się nie różnią(prócz kamerek-Pentagram ma obie po 2 MPx).

Dodane 29.08.2013 (Cz) 14:03

Aj-Pentagram ma funkcję USB-On-the-go, czyli podłączenie myszki, klawiatury dzieki przejściówce.

Dodane 29.08.2013 (Cz) 14:04

Ale nie- Modecom też to ma, teraz widzę.

Więc do obu można coś podłączyć jak trzeba :slight_smile:

Wiem, bo trochę się na tym znam :wink:

Teraz mam duży dylemat co wybrać (chyba pojadę do Media Markt i tam zobaczę jaki z tych tabletów najbardziej mi pasuje.

Modecom ma chyba obudowę z lepszych materiałów (aluminium,szkło).

@Bartolini234

Mógłbyś napisać o twoim tablecie coś jeszcze (bo się zainteresowałem).

Ile trzyma bateria, jak sobie radzi w grach, czy nic w obudowie nie trzeszczy ( :smiley: ).

PS. Wie ktoś coś o Kiano Fly 9.7/10.1 Quad?

Słuchaj, jeżeli chodzi o długość trzymania na baterii-ok. 1 dnia. Winą jest bardzo wysoka rozdzielczość, 4 rdzeniowy proc i grafika, które to muszą ogarnąć, no i sam system tak dopracowany jak iOS nie jest, co też myślę wpływa na długość pracy.

Sama obudowa i wykonanie jest solidne, niemniej gdy naciskam w miejscu, gdzie są złącza USB i jack, czuć lekkie uginanie się obudowy. Myślę, że to może być normalne(może w tych miejscach nie ma czegoś, co wypełniło by przestrzeń między złączami, ale nie znam się :slight_smile: ).

Ekran ma już nałożoną folię chroniącą przed zarysowanie, w pudełku jest też druga, do tego jest jeszcze etui od producenta.

Co do wydajności-nie korzystam z niego tak “ostro”, ale na pewno będą problemy z Pou(dzielę tablet z siostrą, która to lubi) bo nie jest pisany na procesor 4 rdzeniowy i może ciąć. Osobiście grałem tylko w Cut the rope(bez żadnych problemów), surfuję po sieci(Chrome daje radę, nie miałem problemów), appka facebooka się nie zacina, generalnie JA jestem bardzo zadowolony(szczególnie, że po obrocie o 90 stopni do poziomu mnie o wiele łatwiej pisać dzięki rozmiarowi ekran; mam duże dłonie i palce, przez co nienawidzę ekranów dotykowych, a tutaj szło mi lepiej :smiley: ).

Układ graficzny jest dwurdzeniowy, ośmiowątkowy.

@Jaro070-wiem o tym, jednak potocznie i tak większość zrozumie, że to tak jakby rdzeni miała 8(nawet producent tak “okłamuje”[?] w specyfikacji http://www.modecom.pl/modecom_freetab_9 … /produkty/). Niestety, czasem pewne uproszczenia są konieczne(choć też tego nie pochwalam…). :expressionless:

@Bartolini234

Ciekawe, czy jak zrobią tablet z Tegrą 4, to będą pisać “74 rdzenie!”.

@Jaro070-raczej nie, bo nikt im w to nie uwierzy :wink:

Moglibyście mi pomóc?

Bo mam dylemat - nie wiem czy postawić na tablet z Allwinner’em A31 i grafiką PowerVR (Modecom Freetab 9704, Pentagram Quadra 9.7), czy z Rockchipem 3166 (jakoś tak) i podkręconym Mali 400 (Kiano Elegance). W ogóle dobre są te w/w tablety?

Najbardziej chodzi mi o solidność, wydajność w grach

i czas pracy na baterii.

Może macie inne propozycje (Shiru Emperor)?

Piszcie :slight_smile:

jeśli chodzi o tablety to mnie zaciekawił ten artykuł http://pccentre.pl/article/show/tablet- … s/id=18058 jestem bardzo ciekawa, czy ktoś miał okazję z niego korzystać i czy może podzielić się wrażeniami?

Warto kupić dobry smartfon czy lepszy tablet? Ten drugi wydaje się być bardziej praktyczny i komfortowy w użytkowaniu. Myślę nad czymś takim http://allegro.pl/tablet-goclever-hybri … 91265.html bo ten cały Asus Nexus 7 nawet nie ma gniazda na karty pamięci :shock:

A ja mam takie pytanie.

Średnia połka tabletow to jaka mniej wiecej kwota?

I czy do tabletu można podłączyć myszke i klawiature i grać jak na PC?

Szukam czzegoś do zabawy podczas delegacji, ale raczej nie chciałbym wudać więcej niz 1000 zł.

Witam,

Poszukuje Tablet który spełni poniższe wygania:

  • Będzie możliwość tworzenia dokumentów najlepiej pakietem office ewentualnie jakimś odpowiednikiem na androida bądź inny system byle by nie było problemów z odtworzeniem ich na innych urządzeniach

  • długi czas działania na baterii

  • 10 calowy

-z możliwością podłączenia klawiatury (tak żeby była ala netbook)

nie zamierzam na nim grać, może czasem obejrzeć jakiś film głownie internet i dokumenty. Po prostu ma mi zastąpić starego laptopa do wcześniej wymienionych zadań.

Cena adekwatna do jakości urządzenia. max 2tys im mniej tym lepiej.