Chiński laptop i problem ze sterownikami

(0korneliusz) #1

Witam dostałem lapka chińskiego. Zainstalowałem win 10nak jednie mam sterów do niego. Trochę windows dociągnął, ale sporo brakuje. Nie mam sterowników pokazujących stan naładowania baterii itd. Problem, jest z dźwiekiem. Czy może być tak, ze lapek nie ma głośników, a posiada kartę dźwiękową. Pytam gdyż nawet jak zainstalowane były sterowniki do dźwięku to dalej przy ikonce jest czerwony krzyżyk i informacja No audio… . Próbowałem już bardzo wielu progrmów do instalacji sterów. Jednak nie znajdują one wszystkich. Proszę może o podanie jakiegoś sprawdzonego programu. Jak nie pomoże to może po identyfikatorze sprzętu ktoś pomoże. Pozdrawiam i czekam na pomoc

(marcin20000) #2

Nazwa tego ustrojstwa diable rogaty, nie mamy Twojej szatańskiej wiedzy by zgadywać :wink:
Na początek powiem tyle, jeżeliw poprzednim systemie miałeś sterowniki, to skrewiłeś sprawę, trzeba było je zgrać sobie. Może się uda przywrócić. W przypadku wielu chińskich laptopów jest z tym problem, szczególnie jeżeli mówimy o “tabletach z dospawana klawiaturą”. Dlatego model ważny, ogólnie musiałbyś wyszukać producenta i/lub z tego lub podobnego modelu dogrywać je. Programy automatyzujące raczej nie pomoga Ci.

(0korneliusz) #3
`Nazwa powiadasz. Komp podaje Desktop-Q9UH7R5. Na spodzie lapka trochę chińskich domków - S17
(0korneliusz) #4

Po identyfikatorze sprzętu:
Kontroler multimediów audio PCI\VEN_8086&DEV_22B8&SUBSYS_72708086&REV_36
Nieznane urządzenie: ACPI\VEN_ESSX&DEV_8316
Nieznane urządzenie: ACPI\VEN_INT&DEV_33FE
Nieznane urządzenie: ACPI\VEN_8086&DEV_22A8
Nieznane urządzenie: ACPI\VEN_OBDA&DEV_8723

(marcin20000) #5

to nazwa komputera, nie nazwa handlowa urządzenia.
OK, może z innej strony podaj specyfikację, jaki to ma procesor, ram, dysk, wielkość ekranu i wrzuć zdjęcie obudowy , może się uda ustalić model czy chuwei czy inne kiano i od producenta ściagnac.

Ewentualnie, podobny problem mieli tutaj: https://forums.tomshardware.com/threads/unknown-spreaker-windows-10-driver-issue.3384239/

(0korneliusz) #6

Specyfikacja
grafa: Intel HD Grafic
Procek: Intel R Atom x5-Z8350 1.44 Ghz 4 rdzenie
Pamięć 4 gb Ram
Dysk 60 Gb
Zdjęcia nie wiem jak wrzucić taki jakby piorun na obudowie

(0korneliusz) #7

(marcin20000) #8

czyli masz tablet w obudowie laptopa, będzie ciężka z takimi kreatywnymi pomysłami :wink:

(0korneliusz) #9

Brakuje mi dźwieku i wskaźnika baterii. Ściągam z chińskiej strony jakieś stery do dźwieku.

(marcin20000) #10

Dźwięk ważniejszy, ok.
Spróbować można tak:
zależnie czy masz 14 czy 15 calowy wybierz odpowiedni model ze stroni Kiano https://kiano.pl/sterowniki/ - uprzedzając pytanie, to nie jest dokładnie Twój model, ale “elektronika” tzn. płytka wewnątrz powinna być ta sama. Ewentualnie możemy po różnych stronach poszukać pojedynczych sterowników, ale zacząłbym o tych, które w teorii działać powinny. Zrób przedtem jeszcze punkt przywracania systemu, gdyby się wywaliło cos.

(synaptyk) #11

Jest w ogóle sens instalacji windowsa 10(chodzi mi o szybkość działania)?
Nie próbowałeś zainstalować czegoś lżejszego?

(marcin20000) #12

Nie jest źle, dzięki 60 GB emmc do przeglądania netu wystarczy, ale zapełnienie dysku i gry odpadają.
Miałem taki, póki obudowa nie rozleciała się, to można było brać w podróż :wink: Dodatkowo znalezienie sterowników, żeby to zadziałało z Linuksem, to tablet przypominam, nie laptop, będzie kłopotem :wink:

(0korneliusz) #13

Chodzi nieźle. Instalowalem win 8. Jednak jeszcze gorzej ze sterami. Win 10 sam trochę znajdzie. Jakbym miał stery to od razu win 8 wklepie.

(marcin20000) #14

Zobacz te z Kiano, jak nie, to po sprzęcie ręcznie…
o albo tu masz podane rozpisane https://drp.su/en/laptops/jumper/ezbook?os=windows-10-x64

(totti3ster) #15

A próbowałeś tego programu❓ https://www.dobreprogramy.pl/Snappy-Driver,Program,Windows,62229.html

(0korneliusz) #16

Już sprawdzam dzięki bardzo za pomoc. Już mam wskaźnik baterii. Jednak z dźwiekiem jest taki numer, że stery już zainstalowane, a dalej ikonka głosnika czerwonym krzyżykiem i informacją: Brak zainstalowanego urzadzenia wyjściowego audio

(0korneliusz) #17

Jezeli nie dam rady uruchomic dzwieku to czy jest mozliwosc ukrycia tej ikonki glosnika z krzyzykiem

(marcin20000) #18

Zobacz jeszcze jakie urządzenie (numer) masz nieznane. Bez dźwięku ciężko korzystać, choć zawsze na allegro za 5 zł kupisz kartę na usb, do filmów styknie :wink:

Btw co zadziałało snapy driver czy sterowniki z kiano/ezobooka?

(0korneliusz) #19

Zadziałało Driver pack online. Podaj link na allegro do tej karty dźwiekowej

(0korneliusz) #20

Co dzinwe wszytskie urzadzenia mam już zainstalowane. Do dźwieku też jednak dalej go nie ma i jest krzyżyk przy głośniku