Chłodzenie do biurowego komputera

TFX też może być ATX :wink:

@anon67683193 obawiam się, że nie znajdziesz zasilacza, który byłby (pół)pasywny i jednocześnie spełniał wymagania Twojej płyty. Nie wiem czy HP ma takie w swojej ofercie, a standardowego zasilacza ATX nie podłączysz.

może być zwykły zasilacz, z tego co piszesz nie masz 100% pewności czy żaden nie bedzie pasował

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, które wrzuciłeś w pierwszym poście, żeby od razu stwierdzić, że zwykły zasilacz nie będzie pasować.

mój chyba nie jest ATX , tylko pytanie jaki, bo nic nie napisałeś o tym ale domyślam się ze chodzi też o jego wymiary które kłócą się z obudową i nie mowiac o wtyczkach do płyty głównej

na innych forach czesto wprowadzali mnie w błąd dlatego jestem dość dociekliwy

Zgadza się i żeby wszystko poszło gładko wystarczy wymienić, płytę, obudowę, zasilacz, chłodzenie … czyli poskładać od zera. :slight_smile:

@anon7248146 masz pw

@anon67650823
kolega marcin ma racje czy nie do końca ?

Tak jak pisałem poprzednio: nie warto inwestować w tego HP. Zatem tak, @anon7248146 ma rację.

nie warto inwestowac czy nie da sie wymienic zasilacza?

Nie warto inwestować. Weź pod uwagę, że to stary komputer - nie znasz dnia ani godziny kiedy coś padnie. Kupisz drogi, nietypowy zasilacz, więc nie wykorzystasz go w “normalnym” komputerze, w razie awarii płyty głównej zostaniesz z gustownym przyciskiem do papieru, a jednocześnie sporo uszczuplisz swój niewielki budżet.

czyli da sie kupic do niego zasilacz? skoro bedzie atx to chyba pasuje innych komputerow

Zasilacz ATX nie pasuje do Twojego HP.

myślisz czy kupić bude czy laptopa na raty? mam limit i nie moge zalozyc tematu

Zakup na raty to dobry pomysł, zwłaszcza przy niskim budżecie. A czy buda czy laptop? To musisz już sam sobie odpowiedzieć.

@anon67650823
@anon7248146

tylko taka naprawa wymiana w laptopie bedzie kosztowac 400-1000zł co odpada, gwarancja pewnie bedzie ograniczona jak. np. nawali gniazdo usb i pojdzie przez to płyta główna

Nie bardzo rozumiem o czym teraz piszesz.

przeczytaj jeszcze raz

Przeczytałem kilka razy i nie wiem o jakiej naprawie piszesz ani do czego zmierzasz.

naprawie lub wymienie płyty głównej w laptopie i czy obejmuje gwarancja uszkodzenie gniazda np. usb które poskutkuje tym ze bedzie przez to trzeba wymieniac płyte główna

O jakim laptopie mówisz?

https://www.morele.net/laptop-hp-250-g7-6ul21ear-6760339/

https://www.morele.net/laptop-hp-15-da0006na-4aq25ear-6474281/