Chłodzenie do biurowego komputera

Zaczynam myśleć, że za bardzo kombinujesz.

Jak ten sprzęt ma leżeć w jednym miejscu, a w dodatku masz już monitor ze starego sprzętu to po co kombinujesz z laptopem? Złóż jakąś małą skrzyneczkę na AMD APU czy Intelu z iGPU jak nie masz większych wymagań i wystarczy. Taka skrzyneczka to będzie kosztować może 1500 - 2000 zł. Skoro rozważasz raty to masz większy limit. Jak pokombinujesz to jeszcze na raty 0% trafisz.

co masz dokładnie na mysli? jakiś link?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu.

i5 10400 - 780 - 800 zł, można inwestować w i3 za 560-600 zł
mobo B460 - 200-300 zł za coś względnie taniego
RAM - 200 zł, a raczej mniej przy 8 GB 2666
SSD 512 - 200-250 zł
zasilacz - 200
obudowa - 100-120 zł
chłodzenie - 70-100 zł

@LORDEK skoro Intel to nie B450.

Literówka. Się kurde poustawiali tymi nazwami…

bude umiem sam zlozyc zeby byl cichy, kiedys mialem tu temat o tym

obudowa 120zł ? chyba z olx po przejsciach

Przy takim sprzęcie szkoda dorzucać coś więcej. Może do 150-180 zł za jakieś SPC z większą ilością wentylatorów.

Cenę rzuciłem, bo nie sprawdziłem, że nawet obudowy poszły w górę…

Jak chcesz tanio, a dobrze, to masz na forum link do komputera do gier za 100 zł. Sprzedaj to masz, poszukaj używanego procka, płyty, ram i się zmieścisz może w 700. Am4 i Athlon nie jest najgorszym pomysłem, dasz jakieś lapesze chłodzenie czy zrobisz undervolting i będzie cichutki. :wink:

sorry ale nie wiem o co ci chodzi, ale odbiegles od tematu piszac o tych wentylatorach, temat chyba do zamkniecia skoro sie wyjasniło wszystko

czy mój obecny pc nadaje się do gier? nie, czy ja szukam czegoś do gier? też nie, sam budzet o tym mówi

Szukasz komputera, nie przycisku do papieru?
Czytałeś, że słaby i prądożerny procek utrudnia stworzenie cichego/pasywnego pc?
Athlon nie jest procesorem do gier, ale jest o tyle lepszy i o tyle bardziej energooszczędny, że za 200 zł można na nim gry uruchomić… i się prawie nie będzie grzał w normalnej pracy, w przeciwieństwie do muzealnej i3. :slight_smile:

Jak to nie wiesz? Najpierw pytasz o zasilacz, dostajesz informację, że nie da rady, bo to jakiś twór HP. Zaczynasz się zastanawiać nad zakupem czegoś nowego, może na raty. Wyskakujesz z naprawą jakiegoś laptopa. Dostajesz informację, że jak chcesz coś wskórać to najlepiej zmienić sprzęt na coś co można w ogóle upgradować. Dostajesz propozycje. W odpowiedzi piszesz, że nie masz pojęcia o co chodzi twierdząc, że obudowa za 120 zł jest niegodna, mając obecnie blaszany wytwór od HP…

temat do zamknięcia.

To jest nietyp tak zwany. Zmień pastę na nową i nie kombinuj z innych chłodzeniem bo nie zamontujesz. Ten sprzęt i tak jest bardzo cichy. To jest HP tu nic nie jest typowe od zasilacza (złacz) po chłodzenie. Szkoda kasy.