Ciagłe "pobieranie adresu sieciowego" Inny problem jak inne!

Witam

Próbuje walczyć już od trzech dni z internetem.Otóż po formacie komputera oczywiście musiał się pojawić jakis problem,nie mogę się połaczyć z internetem.Przeczytałem już mase tematów i żaden mi nie pomógł.Dodam że juz kiedyś miałem IDENTYCZNY problem lecz poprostu nie pamietam jak sobie z nim poradziłem a męczyłem się rownież chyba z tydz. ;/ A więc do sedna. Komputer system Windows xp z SP3.Oraz sciągnietę KB.(o ile dobrze napisałęm skrót z jakiegoś forum jakaś łatka miałą być ktora miała mi rownież pomoc).Antenka TP link TL-WN 422g v2. Router to Live Box ZXV10 H202N z orange. Probowałem juz wszystkiego gdy ręcznie przypisze ip bramki itp. wystkoczy żę połączono lecz internet poprostu nie działa.Opadaja mi juz rece…Poprostu brak mi słow na to *(%&$(#  :slight_smile:

Dodam że inne komputery łaczą sie bez problemu poprzez wifi jednym kliknięciem…

Pozdrawiam i licze na szczerą pomoc.

Rozumiem, że łączysz się przez Wifi? Głównym powodem może być to, że XP średnio radzi sobie z WPA2, trzeba właśnie go łatać. Czy jak podłączysz komputer KABLEM do routera, to wszystko działa? Łataj system (http://www.microsoft.com/en-ie/download/details.aspx?id=1974), oddaj sterowanie sieciami Wifi Windowsowi a nie programowi od TP-Link, ew. zmień na routerze z WPA2 na WPA.

Pobrałem już tą łątkę nie zadziałało potem pobrałem SP3 również nie działą tak łącze się przez wifi tak jak napisałem przez modem TP Link TL-WN422G. Nie mam możliwości podpiecia komputera kablem do modemu.Na stronie konfiguracji routera mam zaznaczone WPA/WPA2 Mixed. Nie mam samego WPA…Swoja droga nie nawidzie że tak powiem cokolwiek tam zmieniać bo co bym nie kliknoł internet nie działa na żadnym urzadzeniu i jedyne wyjscie aby znowu zadziałało to reset routera.

 

 

Dodam jeszcze ze po wpisaniu w wierszu poleceń ipconfig/all wyskakuja mi takie dane:

 

Opis…WIreless G USB Adapter

Adres fizyczny…D8-5D ble ble…

DHCP właczone…Tak

Autokonfiguracja Właczona …Tak

Adres IP…0.0.0.0

Maska podsieci…0.0.0.0

Bramka domyśla…

Serwer DHCP…255.255.255.255

 

 

Gdy przypiszę IP ręcznie wyskoczy komunikat że połączono lecz strony się nie otwierają.

TL-WN422G to chyba jednak adaptor wifi, a nie modem? Czemu nie masz możliwości na chwilę podpiąć się kablem?

Ponieważ komputer znajduję sie na piętrzę.Sygnał jest ok od wielu lat używam tego zestawu tylko ostatnio mam takiego typu problemy…;/Tak jest to adapter modem mam na dole ktory wysyła sygnał.Live box.

“pingowac” wydaję mi się że nie bo coś mi świta że robiłem właśnie juz takie doświadczenie wtedy gdy też mi nie działało,ale mógłbyś mi to wyjaśnic jak bym miał to dokładnie zrobić to bym CI zaraz odpisał co i jak to wygląda. Ale wydaję mi się że nie bo nawet na stronę konfiguracyjną routera wtedy też nie mogę wejść http://192.168.1.1/ .

To rusz cztery litery i na pół godziny przenieś komputer na piętro, postaw na podłodze i sprawdź, czy działa po kablu - wtedy będzie wiadomo, czy to problem tylko Wifi, czy np. ogólnie obsługi sieci. Daj zrzut ekranu jak łączysz się do wifi (tzn. jakiego programu używasz do wpisania hasła - tego od TP Link, czy tego wbudowanego w Windowsa).

Może to zabrzmi dziwnie ale na moim PC nie widzę nawet “dziury” do której mógłbym podłączyć kabel.Są tylko wyjścia USB wyjscia od karty graficznej,dżwiękowej,mysz,klawiatura,i jakieś takie wielkie fioletowe do drukarek nie wiem i jak by dwa inne do monitorów.Do wpisania hasła używam tego wbudowanego w Windowsa.Sterowniki od TP Linka sa tylko zainstalowane(same sterowniki aby działałał adapter.

A możesz podać co to za PC? Np. jaki model płyty głównej? (

Kupiłem go z 3 lata temu.Płyta główna to GIGABYTE GA-946GM-S2

Dziura do podłączenia kabla sieciowego jak nad dwoma gniazdaki USB, po lewej stronie od pomarańczowego złącza ‘jack’ audio, ma dwie diody led informujące o statusie podłączenia:

img_0910_2.jpg

Podsunoł mi się pewien pomysł gdy zapytałeś z czego korzystam podczas łączenia z internetem i zainstalowałęm sterowniki od TP LInka i jest tak ze przez łączenia z TP Linka przez ich program połączy z internetem bez problemu siła sygnału excellent.Ale internet poprostu nie działa dzieję się tak samo gdy przypisze IP ręcznie do Windosowsa czyli tak jakby jestem w punkcie wyjscia… ;/ Albo router coś blokuje albo komputer nie wiem…porpostu brak mi sił…

 

 

Z tego co ja kojarze to router ciągle nie nadaję komputerowi adresu IP.

IP adres 0.0.0.0

 

Gdy zmienie że ma łączyć przez program TP LINKA w ich programie pisze taki moj adres IP:100.64.121.43  Lecz internet nie działa. CZARNA MAGIA !

Pokaż ipconfig /all   jeszcze raz.

Teraz na programie od TP LINKA configall wygląda tak.

 

Opis…WIreless G USB Adapter

Adres fizyczny…D8-5D ble ble…

DHCP właczone…Tak

Autokonfiguracja Właczona …Tak

Adres IP…100.64.121.43

Maska podsieci…255.255.0.0

Bramka domyśla…100.64.255.254

Serwer DHCP…10.0.0.1

Serwery DNS…194.201.152.3

                                      194.204.159.1

Dzierżawa uzyskana…8 stycznia 2014 13:31:18

Dzierżawa wygasa…8 stycznia 2014  13:36:18

 

 

Jestem prawie z

Opis…WIreless G USB Adapter

Adres fizyczny…D8-5D ble ble…

DHCP właczone…Tak

Autokonfiguracja Właczona …Tak

Adres IP…0.0.0.0

Maska podsieci…0.0.0.0

Bramka domyśla…

Serwer DHCP…255.255.255.255

 

 

Jestem prawie że pewny że to coś z windowsem,już miałęm kiedyś ten sam problem ale za cholere nie pamiętam jak to zrobiłem a też męczyłem się wtedy chyba z tydz. :frowning:

Coś ręcznie poustawiałeś? Włącz pobierania z DHCP… czy samo Ci tak przydziela? Jaki jest prawidłowy adres IP routera w sieci? Pamiętasz?

Nie teraz ręcznie nic nie dotykałem.“te” DNS na stronie konfiguracyjnej routera sa takie same czyli: 194.204.152.34 i 194.204.159.1

Nie wiem z kąd się wioł ten adres Brama domyśla: 100.64.255.254 i serwer DHCP 10.0.0.1

ale skoro samo tak ustawiło to nie wiem :?

 

 

Na stronie konfiguracyjnej routera wogole nie widzi mojego komputera w zakładce DHCP w rubryce "dynamiczny adres IP sa tylko te komputery ktore teraz działąją i sa podłaczone do internetu i wszystko jest ok tego PC nie widać a w zakładce DNS. w rubryce urządzenia sieci lokalnej widzi PC pod nazwą PC6 ale w tabelce IP nie ma IP…

 

JAKI JEST ADRES IP routera.

adres IP modemu Livebox 192.168.1.1

To ustaw statyczny adres IP dla intefejsu wifi (Wifi, nie ethernet):

IP: 192.168.1.166

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.1.1

DNS: 8.8.8.8

 

Sprawdź też czy łączysz się do swojej sieci, nie do sąsiada.

Nic nie działa rozumiem że miałem to zrobić tak.Dwa komputerki przy pasku zadań otwiera sie okno połączenia sieciowe>połaczenia sieciowe bezprzewodowej>ppm>własciwości>protokół internetowy TCP/IP>własciwości i tam wypełniam tabelke ? a dlaczego adres IP ma byc 192.167.1.166 a tego co mi świta mój modem obsługuje tylko do 150 chodzi mi o końcówke o ile nie myle tematów. I Preferowany serwer DNS 8.8.8.8 a alternatywny?

Czemu masz dwa komputerki? Wpięty kablem jesteś dodatkowo? Wypnij. Wpisz tak jak podałem, jak koniecznie chcesz alternatywny:

208.67.222.222