Cichy wentylator do zasilacza (120 x 25mm)

W zasilaczu Antec VP700P chyba już zaczyna niedomagać wentylator - czase zaczyna ‘drzeć panewkę’, hałasować. Zamontowany obecnie wentylator to: 0.3A D12SH-12 (120mm, 105mm otwory, 25mm wysokość, dwie żyły). Co możecie polecić cichego na zastępstwo? Zasilacz pewnie nie chodzi nawet na połowę mocy.

Taki sam wentylator montowany jest w Chieftec. Sam jestem ciekaw propozycji bo też mój hałasuje. Cena dobrego wentylatora zniechęciła mnie do napraw.

Noctue tam wsadzić jak sie da :smiley:

Widze że ten zasilacz nie ma nawet certyfikatu 80+ no przy badziewnych komponentach które sie grzeją niemiłosiernie z byle pierdoły to ja nie wiem czy wgl jest sens zmian wentylatora skoro i tak będzie zmuszony wentylator pracować na wyższych obrotach.

NOISEBLOCKER ELOOP

Lub wymiana zasilacza.

Nie wiem, czy ma w środku regulator termiczny - jest podłączony tylko dwoma żyłami, więc sam zasilacz go nie reguluje.

Może być regulowany napięciem.
Jak oryginalnie był 0.3A to kup taki z podobnym lub niższym amperażem.

Nie jestem maciej wróżbita ale zwykle jak coś się grzeje bardziej to proporcjonalnie wentylator jest podnoszony w stan gotowości wyższe obroty Tak samo jak z CPU / Grafika czy nawet buda.

A czym to jest regulowane to trzeba by sprawdzić oraz temperatury bo możliwe że zasilacz nadal dobry tylko wiatrak padaka. Żeby od razu zasilacza nie wywalać z powodu samego wentylatora, choć zasilacz du** nie urywa.

Jeszcze raz - wentylator jest USZKODZONY. Czasem zaczyna hałasować. Dostał trochę oliwy do maszyn do szycia, ale szukam czegoś sprawdzonego cichego.
Widzę na Allegro po opisie dB co jest w miarę ciche, ale myślałem że macie coś sprawdzonego.

Uciąłem w fortronie wentylator (kabelki przy lucie), wstawiłem silentiom 13 dcb, kabelki wyprowadziłem do płyty i wpiąłem do płyty. CCC, czy inny speefan ładnie pokazywał obroty i można było ustawiać.
Cisza było i tyle, tylko ręką było czuć powiew. Antec nie jest zły, gdy dobrze daje napięcia.
Jakie kilkanaście złociszy do ciszy.

A to w sumie nie pomyślałem, rzeczywiście by można było wyjść z wentylatorem na MB.

1 polubienie

nom i wtedy sobie w biose jakieś tam ustawić w miarę zgóry sensowe obroty żeby była dobra wentylacja ale też nie buczał

BeQuiet, Arctic (chyba najtańsze, ale ok), Noctua.

Może być 3 pin, ucinasz jeden kabel, lutujesz plus do plusa, masę do masy i tyle. każdy sobie poradzi, byle rozmiar pasował.

Silentium PC bardzo złe? Widzę, że popularna pozycja.

Niektóre fabrycznie stukają.
Jak trafisz na dobrą sztukę to ok, jak dostaniesz wadliwą to szkoda się bawić w odsyłanie i wymianę. Ale są najtańsze i w sumie jak na swoją cenę nie są złe.

Zobaczę, może spróbuję najpierw Silenium PC - jak będzie głośny, to nie zmarnuje się, składam właśnie ozonator i wentylator 100-120mm się przyda.

Silentiumy są dla tych co nie chcą mieć coś dobrego ale za to koniecznie tanio wpychane niemal na każdym kroku w każdym sklepie szczególnie w gotowcach … nic dziwnego że są popularne szczególnie w towarzystwie gdzie ludzie mają najmniej pojęcia… takie coś jak lenovo wśród laptopów.

Ten wentylator mam CFM na poziomie 88. Wentylatory komputerowe rzadko tyle mają.
Najlepszy Silentium PC na 46.
Obecnie Arctic jest najlepszy jeśli chodzi o cena/jakość, ale ich wentylatory też nie są nawet blisko tych 88 CFM.

Miałem też problemy, Zdjęcie przed i po.


Mam lekki problem z tymi zdjęciami. Wyglądają na zupełnie 2 różne jednostki. Nie miałem wtedy innego zasilacza, i zdjęcie robione w odstępie z 3 godzin.Dell 875W

Nie palę, po około 3-4 latach używania tego zasilacza trochę zakurzony w środku, pędzelek wystarczył.
Po otwarciu:

Sorry, ale u Ciebie smoła/wilgoć.

Tak tytoń alkohol, i dużo kolegów palących. Metallica w tle i czasami śpiący, zostający do rana.
A zasilacz taki już kupiłem, razem z Dell Precision.
A teraz wygląda tak: