Ciężki wybór i znalezienie kamery internetowej poniżej 200 złotych, głównie do wideokonferencji i robienia zdjęć

Nikt mi nie pomógł i porady w internecie też nie, więc prawdopodobnie wbudowana kamera jest zepsuta, lub niezgodna z systemem, więc daruję sobie dalszą walkę i zamierzam kupić zewnętrzną, ale wybór niezależnie od sklepu jest praktycznie żaden i jakoś nie dowierzam, że żaden producent nie przygotował się na obecną sytuację. W Media Expert byłem i są tylko na zamówienie, później zaglądam na stronę i same resztki z najdroższymi. Myślę, żeby zdobyć tą z dostawą do sklepu: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/kamery-internetowe/kamera-creative-live-cam-sync-hd
Opinie są bardzo dobre, ale nie wiem czy mam jakąkolwiek szansę, że ją dostarczą, bo ostatnia sztuka jaką wyszukałem po lokalizacji dużych miast jest na ekspozycji w Radziejowie koło Torunia. Na razie nikt nie może mi pożyczyć swojej. W sklepie do którego chodzi mój tata po elektronikę i oprogramowanie mówili, że chyba jakaś mafia wykupuje kamery i sprzedaje na Allegro. Myślałem, że to żart, ale na Allegro jest dużo szerszy wybór niż gdziekolwiek indziej, nawet poniżej 100 złotych za śmieszne pieniądze z Chin

Popatrzyłem kilka stron i wszystkie tylko i wyłącznie z dostawą z Chin za śmieszne pieniądze. Widać, że jednak samo Allegro robi na tym biznes, inaczej nie dostarcza i weź, czekaj ponad miesiąc aż dotrze jak już może być niepotrzebna :rage:

Od roku próbuję kupić ponieważ stara wysiadła (do stacjonarki) Logitech WebCam HD C270. Ot taka sobie . Płaciłem 50 zł sklepie Proline,. Trzy lata temu. Teraz można to kupić na przykład w morele.net za 462.99 zł. Na allegro taniej bo z wysyłką 277 zł. Gdzie indziej jeszcze inne ceny
Zajrzyj na Ceneo.
https://www.ceneo.pl/Kamery_internetowe


Magazyn mają obok mnie w Szczecinie, tak więc idzie z Polski i bardzo szybko.

Tu masz reckę tej co Ci pokazałem. I za 125 zł masz kamerkę full HD


A kamer to masz tam z 500 modeli w każdej cenie. Dostawa w 2-3 dni

Albo lekko używaną z Allegro:

1 polubienie

Taka jest sytuacja na rynku. Tam gdzie pracuję potrzebowaliśmy kamerki i też czekaliśmy miesiąc czasu. Chiny nie wchodziły w grę.

1 polubienie


Ja mam tą tylko kiedyś dałem za nią 200,- może znajdziesz w tej cenie.

Być może zamówię, ale to ostatecznie. Kontem rządzą rodzice i niezbyt mają ochotę na zakupy internetowe. Pojadę do innych miejscowych salonów lub wybiorę nawet inną trochę droższą w Media Expert i dostarczą do soboty lub poniedziałku. Nie wiem tylko jak z tą wspomnianą przeze mnie gdy jest na ekspozycji w Radziejowie i nigdzie więcej szukając w dużych miastach i ich okolicach. Zdaje się być również mniejsza i prostsza do założenia, ale mówi się trudno, wezmę inną jak tej nie przywiozą do Łomży

Rok temu kupiłem C925e za 199 PLN, a teraz kosztuje kwadrylion złotych :smiley:
@jajecpl dobrze kombinuje.

Z Chin nie warto, potrafią mieć tragicznej jakości obraz.
Z sensownych producentów chyba jest tylko Logitech. Były kamerki Logitacha za 170 złotych w Auchan w moim mieście, ale się zmyły. Co ciekawe, rok wcześniej w innym Auchan kupowałem poprzedni model tej kamerki i był na wyprzedaży za 40 złotych, bo nie było chętnych.

… Masz telefon? Pewnie masz. :slight_smile:Masz Google, tez masz!
No to masz kamerę! Za darmo.

Bez większego problemu można wykorzystać telefon komórkowy jako kamerę w komputerze.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-z-telefonu-zrobic-kamere-do-komputera.html

Kupiłem za 80zł z niezłym obrazem i fatalnym mikrofonem oraz bez możliwości zmiany “powerline frequency” w sterowniku. Ustawione na sztywno na kraje z inną częstotliwością sieci. Efekt - jak włączone jest światło to obraz nieprzyjemnie miga. Kamerka raczej bezużyteczna. Poszła na eksperymenty :grin:
Polecam sprawdzić przed zakupem, czy można ustawiać 50/60hz.

Może działać ale nie musi. Trochę nad tym posiedziałem, bo kamerka w telefonie często bije jakością te webowe. WiFi mam widać za wolne na Full HD, więc połaczyłem przez kabel USB. Wymaga to ciągłej aktywności trybu debudowania przy podłączonym kablu USB do komputera. Jest to trochę luka bezpieczeństwa.

Na DroidCam mimo że ustawiłem w telefonie w 2 miejscach, żeby nie zabijał apek ani ich części działających w tle, to obraz raz na jakiś czas bez znanego mi powodu po prostu się zacinał i trzeba było się rozłączyć i połączyć ponownie. Może jeszcze jakieś zarządzanie energią w telefonie coś rozłącza ale już nie mam pomysłu gdzie. Ostatecznie odpuściłem.

Przestrzegam też przed dostępną u nas na aukcjach kamerką Logitech C930c. To wykastrowna wersja na rynek chinski. Brak sterowników i oprogramowania Logitech (działa na domyślnym sterowniku Windows dla kamerek), brak aktualizacji firmware. Jeżeli komuś to nie przeszkadza i kupi świadome to OK.

Obraz z tej kamerki, którą podał @jajecpl wygląda całkiem fajnie. Z tym że trzeba mieć świadomość że kamerki w tej cenie wymagają dobrego oświetlenia.

Mam telefon, ale w Teams są momenty, że muszę mieć większy ekran i nie zamierzam otwierać go na dwóch urządzeniach równocześnie. Tym bardziej, że na telefonie jak i przez stronę nie wszystko działa poprawnie. Nawet jak wykorzystam telefon jako kamerę, to podejrzewam że nie wypali jakościowo, podobnie jak z większością zdjęć które robiłem w Wieliczce. Byłem w Media Expert i jutro lub pojutrze odbiorę. Kupiłem okrągłą za 130 złotych, więc temat będzie do zamknięcia. W samą porę się załapałem, bo inne w tym przedziale się wyprzedały zanim skończyłem inne małe zakupy i tam pojechałem. Była prostsza w założeniu na ekran, bodajże od Logitecha za 199 złotych jak patrzyłem na stronie w domu, przeglądam po zakupach i była już tylko na ekspozycji gdzieś poza Podlasiem, a takich przywieźć na zamówienie nie mogą

Zobacz ten filmik dalej. Świetnie sobie radzi bez dobrego oświetlenia, lepiej niż ten Logitech, którego używa.

Jak na tą cenę to jest OK, choć to oprogramowanie podbija jasność i kontrast kosztem pogorszenia rozpiętości tonalnej. Robią się jednym słowem duże białe obszary np na twarzy. Logitech tak nie rozjaśnia jest więc ciemniejszy ale też widać detale. Gdyby ten Logitech przepuścić przez np OBS Studio to można uzyskać taki sam efekt.

Generalnie jak na webcam takie działanie sterownika jest jak najbardziej akceptowalne a jak popatrzymy na cenę to jest bardzo OK. W sumie pod względem czułości świetlnej lepiej wypadają tylko kamerki typu Logitech z górnej półki, które teraz kosztują z 600zł

Jak tak dalej pójdzie z cenami to lepiej będzie kupić dobry aparat z wyjściem HDMI i konwerterem HDMI do USB :laughing:

Wybrałem dokładnie tą: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/kamery-internetowe/kamera-internetowa-defender-c-090-0-3-mp. Szału nie ma po szczegółach, ale się jeszcze sprawdzi

Na amazonie taka kosztuje chyba 45 zł

640 x 480, lepiej niz w komórce nie będzie, to inaczej o,3 megapiksela. :wink: Gorszych kamerek, nawet do selfie, to trudno szukać - mój Myphone za 250zł miał bodaj 5! :slight_smile:

Jak masz czas i chęci to oddaj i zamów tą, którą polecił @jajecpl. Cena podobna a parametry znacznie lepsze.

Innego wyboru nie miałem w tym czasie. Teraz kolejna zmiana na stronie, albo nie dostrzegłem innej lepszej: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/kamery-internetowe/kamera-savio-cak-01-usb-full-hd

Tu masz obraz z tej kamerki co kupiłeś:


Tak więc bym się zastanowił jeszcze