Civilization V - czarny ekran po początkowym filmiku

Witam.

Ściągnąłem przez Steam’a najnowszą część Cywilizacji. Przy odpalaniu, po filmiku widzę tylko czarny ekran. Żeby przejść przez pierwszy ekran, ten informujący o tym że gra nie przeszła przez sito ESRB (czy coś takiego) muszę klikać w ciemno, przy czym po szczęśliwym trafieniu pojawia się główne menu, ale żeby je zobaczyć, muszę pobawić się chwilę ALT+TAB. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? (próbowałem zmieniać odświeżanie w grze, bo domyślnie ustawiło mi 72Hz, ale to nic nie dało).

Windows 7 32-bit

Ati Radeon HD 4850 Golden Sample + najnowsze sterowniki

spróbuj zmienić rozdzielczość na inną może to pomoże. i raz spróbuj ustawić na minimalne wszystko w grafice.

Tylko po to żeby ładowało się menu? W grze przy moich ustawieniach wszystko jest ok, a ustawienia grafiki nie mają żadnego wpływu na wyświetlanie menu (poza tym, próbowałem tego).

Z niektórymi grami tak miałem że na nowych sterownikach nie działały za dobrze a jak starsze wrzucałem śmigały. Możesz jeszcze poszukać informacji o tym jaki plik jest odpowiedzialny za to co tam się wyświetla i go podmienić (możliwe że jest uszkodzony).

Odsyłam do mojej odpowiedzi w innym wątku, a dotyczącej m.in. takiego problemu:

laptop-sie-wiesza-t422315.html

Problem rozwiązany. W pierwszym poście napisałem że próbowałem zmieniać odświeżanie. Faktycznie, próbowałem, bo nie wiedzieć czemu nie zapamiętywało zmian. Teraz zmieniłem na 59 Hz i wszystko gra.