ClawsMail: Ręczne kopiowanie wiadomości pomiędzy folderami

Orientuje się ktoś jak wymusić na ClawMailu zaktualizowanie katalogów do których (poza programem — menadżerem plików) skopiowałem wiadomości, tak żeby zaczął je widzieć?
Nie chodzi mi o kopiowanie wiadomości wewnątrz programu, tylko ręczne przeniesienie plików.

@roobal :wink:

Zacząłbym od wykluczenia, że pomieszałeś mbox z maildir i oczekujesz, że będzie współgrać.

Chociaż nie wydaje mi się by nawet wersja 4.1.0 wspierała maildir (fajnie, że jest w miarę szybko port dla Windows).

Nie słyszałem, żeby clawsmail przechowywał pocztę w mbox. W każdym razie ja mam rozbitą na drzewo katalogów i plików, więc na pewno maildir.

Moja w Thunderbird to zbiór „0 b” plików " msf" (i odpowiadające im pliki bez rozszerzenia z rodziny testowych – czasem można znaleźć coś zakodowane w base64) w katalogach „.sdb”, więc jak nie masz każdego maila jako „.eml” to może tylko robić wrażenie to drzewo katalogów.

Mozilla takie coś nazywa mbox-em, pewnie też wtedy trudniej osiągnąć problem z limitem 4 GiB jakby poprawki wdrożone dawno temu były daremne - chyba że TB sobie klei to w wielki wirtualny plik i wtedy na starych wersjach głupieje.

Dla przykładu próba przejścia na maildir generuje eml-e z losową nazwą i też jest drzewo.

To nie jest mbox.

Zdaniem społeczności Open Suse to w 2018 struktura przechowywania maili była w „HM”.

Więc jak dla nich to nie jest czyty maildir.

Tylko że ja nie chcę ustalić dokładnego formatu przechowywanych plików, a wymusić na kliencie zaktualizowanie katalogu jednego z kont.

Nieważne. Poczekam na roobala, bo on najprawdopodobniej robił u siebie takie fikołki.

Po części ustalenie odmiany może pomóc w wymuszeniu wyświetlenia ich w programie.

Te w poprawnym formacie powinny wskoczyć od „tak” z ponownym uruchomieniem aplikacji.

Dawno temu maildir niby wspierała jakaś wtyczka (została porzucona - na spisie nie widzę).

Na razie EOT tak by wątek nie został odebrany jako rozwiązany za pomocą spamu.

@anon741072 - ty wpadłeś tu po długiej nieobecności, bo: zbłąkałeś się?/zagubiłeś się?/pytasz o drogę?/szukasz (starych) kolegów np. roobal?
Mów jak bratu!

@anon741072

Na zrzucie ekranu widać, że próbujesz ładować te wiadomości do katalogu zdalnego, czyli konta IMAP. Kurde, tak być nie bedzie! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Masz w tym samym programie jeszcze konto lokalne, skrzynka w formacie #mh ~/Mail. Jak nie masz to dodaj takie konto, w kreatorze ClawsMail dodaj nowe, następny, podstawi się z automatu user@host, itd. Zamknij program, wrzuć maile do katalogu ~/Mail/inbox. Uruchom program, przeciągnij albo skopiuj do konta IMAP i powinno działać.

Typ mime wiadomości tworzonych przez Claws to message/rfc822.

1 polubienie

A ja to wrzuciłem w komentarz html:

i<!-- jak nie blokuje tego preferowanie IMAP i brak obsługi archiwizacji lokalnej powiązanej tylko z POP3-->.

https://forum.dobreprogramy.pl/raw/654896/8

Jedynie co do przeciągania to mam obawy, czy ruszy czy zeżre mu na nowo 3,35 GiB.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.