ClawsMail: Ręczne kopiowanie wiadomości pomiędzy folderami

Orientuje się ktoś jak wymusić na ClawMailu zaktualizowanie katalogów do których (poza programem — menadżerem plików) skopiowałem wiadomości, tak żeby zaczął je widzieć?
Nie chodzi mi o kopiowanie wiadomości wewnątrz programu, tylko ręczne przeniesienie plików.

@roobal :wink:

Zacząłbym od wykluczenia, że pomieszałeś mbox z maildir i oczekujesz, że będzie współgrać.

Chociaż nie wydaje mi się by nawet wersja 4.1.0 wspierała maildir (fajnie, że jest w miarę szybko port dla Windows).

Nie słyszałem, żeby clawsmail przechowywał pocztę w mbox. W każdym razie ja mam rozbitą na drzewo katalogów i plików, więc na pewno maildir.

Moja w Thunderbird to zbiór „0 b” plików " msf" (i odpowiadające im pliki bez rozszerzenia z rodziny testowych – czasem można znaleźć coś zakodowane w base64) w katalogach „.sdb”, więc jak nie masz każdego maila jako „.eml” to może tylko robić wrażenie to drzewo katalogów.

Mozilla takie coś nazywa mbox-em, pewnie też wtedy trudniej osiągnąć problem z limitem 4 GiB jakby poprawki wdrożone dawno temu były daremne - chyba że TB sobie klei to w wielki wirtualny plik i wtedy na starych wersjach głupieje.

Dla przykładu próba przejścia na maildir generuje eml-e z losową nazwą i też jest drzewo.

To nie jest mbox.

Zdaniem społeczności Open Suse to w 2018 struktura przechowywania maili była w „HM”.

Więc jak dla nich to nie jest czyty maildir.

Tylko że ja nie chcę ustalić dokładnego formatu przechowywanych plików, a wymusić na kliencie zaktualizowanie katalogu jednego z kont.

Nieważne. Poczekam na roobala, bo on najprawdopodobniej robił u siebie takie fikołki.

Po części ustalenie odmiany może pomóc w wymuszeniu wyświetlenia ich w programie.

Te w poprawnym formacie powinny wskoczyć od „tak” z ponownym uruchomieniem aplikacji.

Dawno temu maildir niby wspierała jakaś wtyczka (została porzucona - na spisie nie widzę).

Na razie EOT tak by wątek nie został odebrany jako rozwiązany za pomocą spamu.

@pocolog - ty wpadłeś tu po długiej nieobecności, bo: zbłąkałeś się?/zagubiłeś się?/pytasz o drogę?/szukasz (starych) kolegów np. roobal?
Mów jak bratu!

@pocolog

Na zrzucie ekranu widać, że próbujesz ładować te wiadomości do katalogu zdalnego, czyli konta IMAP. Kurde, tak być nie bedzie! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Masz w tym samym programie jeszcze konto lokalne, skrzynka w formacie #mh ~/Mail. Jak nie masz to dodaj takie konto, w kreatorze ClawsMail dodaj nowe, następny, podstawi się z automatu user@host, itd. Zamknij program, wrzuć maile do katalogu ~/Mail/inbox. Uruchom program, przeciągnij albo skopiuj do konta IMAP i powinno działać.

Typ mime wiadomości tworzonych przez Claws to message/rfc822.

1 polubienie

A ja to wrzuciłem w komentarz html:

i<!-- jak nie blokuje tego preferowanie IMAP i brak obsługi archiwizacji lokalnej powiązanej tylko z POP3-->.

https://forum.dobreprogramy.pl/raw/654896/8

Jedynie co do przeciągania to mam obawy, czy ruszy czy zeżre mu na nowo 3,35 GiB.