Co chcielibyście zobaczyć w nowym wortalu?

Hej, czego wam w nowej wersji brakuje?

Po wstępnych oględzinach brakuje mi przycisku “zgłoś” przy programie - jeżeli link nie działa, nie da się tak łatwo go zgłosić.

A wy, co chcielibyście w nowej wersji?

Pozdrawiam!

aby wyświetlała się na całym ekranie jak poprzednia (nie musi być to domyślne, ale np: ustawieniach vortalu po zalogowaniu…)

czasrny skin-zieleń jest nudna (mimo że mało jej na vortalu to i tak denerwuje…)

Jak na moje to ciut wolniej się wczytuje. Ale To kwestia większej liczby obrazków.

Ja bym chciał aby wyświetlała się na całym ekranie i nowy czarny skin do wyboru. Tak poza tym to widzę, że dużo osób narzeka, że za duże litery - mnie akurat się takie podobają ale żeby dogodzić wszystkim proponowałbym tak jak jest na niektórych stronach wprowadzić opcje wyboru rozmiaru czcionki (tak jak jest np. na IDG.pl). Przycisku zgłoś błąd oraz zaproponuj program/news tak ja było w poprzedniej wersji. Na razie chyba tyle.

DUŻEGO PRZYCISKU ZGŁOS BŁĄD

Przepraszam.

Chciałbym takie coś jak jest w iGoogle czyli możliwość dodania(lub stworzenia)/usunięcia widżetów. :slight_smile:

Zmiany skórki (kolorów).

A na moje, to kwestia “ciut” większej liczby odwiedzających :slight_smile:

Ja chciałbym zobaczyć vortal albo automatycznie dopasowujący się do rozdzielczości, albo zwężony do 1024x768 i z jakimś wzorem na tych bocznych białych paskach.

A dlaczego czcionka powinna być ciut mniejsza? Dlatego, że po pierwsze szybciej się czytało, po drugie w połączeniu ze zwężeniem szablonu spowodowało to “rozpychanie się” newsów.

Ponadto wypadałoby zintegrować forum z vortalem na trochę wyższym poziomie niż baza użytkowników i kolorystyka. To znaczy tak, żeby górna część (do srebrnego paska z linkami do działów) była taka sama na forum i vortalu (z tym że banner byłby w miejscu bannera vortalowego).

Wpadł mi do głowy nowy pomysł - dodanie działu “porady” - oczywiście porady czerpać z forum z kategorii “Sprawdzone porady”.

Najlepiej, gdyby były podzielone na jakieś kategorie (nie tylko po systemie) - aby wszystko bylo ładne i czytelne, ponieważ szukanie porad w dziale Sprawdzone porady to masakra.

Ocenianie programów już jest ale mogły by być jeszcze obok suwaczków okienka do wpisania wartości.

Ustawienie suwaka myszką na odpowiednią ocenę nie sprawia żadnych kłopotów ale gdy ktoś używa laptopa i nie ma myszki to już nie jest takie proste :stuck_out_tongue: :wink:

W komentarzach przydałaby się możliwość linkowania do konkretnych komentarzy (przez linki z końcówką np. #17), tak jak na forum.

Wyprzedzając pytania napiszę, że możliwość wyboru skinów będzie.

Wchodzicie tutaj., dajecie Ctrl+F i wklejacie: “Krogulec (niezalogowany) | 24.08.2009 23:39”.

Warto by było dodać w dziale Linux->Download także najpopularniejsze paczki jak *.rpm i *.tgz, a nie tylko źródełka. Pozatym więcej dystrybucji, jak choćby Debian, czy Slackware.

Obecnie podawane są linki do stron producentów programów. Źródła są chyba w tylko jednym przypadku (Firefox, który i tak jest zawarty w praktycznie każdej dystrybucji, a jak nie, to można go ściągnąć z repozytoriów).

Ja chciałbym mieć do wyboru w wyszukiwarce to jakiego programu poszukuję, czyli: freeware/demo/trial (itd).

W źródle jest #id dla każdego komentarza, więc umieszczenie kotwicy dla danego postu jest możliwe, jednak dopiero po zajrzeni w kod strony. Szczerze, nie rozumiem dlaczego, mam nadzieję, że po zlocie zostanie to poprawione.

przypomniało mi się jeszcze coś a mianowicie jak się zxaloguję na forum i przejdę pużniej na vortal (klikając na logo u góry forum) żeby odrazu logowało? (tak jest na gamikaze)

Gdzie podział się rss dla aktualności z wortalu ?

stary nie działa a nowego nigdzie nie widzę.

Przydała by się podstrona z polecanymi wpisami na blogu (tymi co są w prawym górnym rogu)

Fajnie by było gdyby firefox był w stanie zapamiętać wpisywane hasło.

Witam

Jestem użytkownikiem systemu mac os x oraz codziennym czytelnikiem waszych newsów - od kilku lat.

Cieszę się ze zmian na DP. Zaś obecnie brak mi jednej dla mnie bardzo ciekawej funkcji : RSSa dla nowych programów Mac OS X. Sytem mac os x ma obecnie 10% rynku i ciągle dość szybko rośnie, co mnie cieszy. Zrobienie takiego wspomnianego RSSa nie jest duzym problemem , kilka minut właściwie. Aha użytkownicy Linuxa, których w Polsce jest nawet więcej niż użytkowników Mac os x , także byli by zadowoleni z RRSa nowych programów dla ich systemu.

Liczę bardzo na spełnienie mojej prośby , piszę to niejako w imieniu zainteresowanych. Z góry bardzo dziękuję. Można nie napisać kilku newsów, a za ten czas stworzyć takiego RSSa to byłby większy pożytek wówczas.

Pozdrawiam

Część uwag napisałem w wortalu. Tutaj wymienię najważniejsze:

  1. Zmiana skórek - wystarczy: obecna, letni, zielony (poprzedni)…

  2. Wydarzenia - podobnie jak na Last.FM można stworzyć bazę wydarzeń z dziedziny IT w Polsce i za granicą - wystarczy podstrona z kalendarzem. Użytkownicy deklarowaliby, że będą w nich uczestniczyć. Opcjonalnie komentarze.

  3. Część grafiki można usunąć, aby przyspieszyć ładowanie strony, np. ikony newsów (strzałka w dół na zielonym tle). Dopisek #news_20 nic nie da, jeśli news znajdzie się na innej stronie. Strzałka > w stronicowaniu też jest obrazkiem. To tylko przykłady. :slight_smile:

  4. Więcej programów dla Linuksa. Nie tylko źródła, lecz paczki .rpm i .deb albo gotowe binarki. Jeżeli na stronie programu są wersje dla rożnych dystrybucji, można na nią przekierować. Pamiętajcie, że większość użytkowników używa środowiska graficznego KDE, Gnome, XFCE […] dlatego czasami przyjemniej coś zmienić w GUI niż wklepywać komendy do konsoli.

  5. Na razie działy związane z Linuksem i MacOS są ubogie, ale mam nadzieję, że z biegiem czasu zostaną rozbudowane. Nie zapominajcie też o grach :slight_smile:

  6. Najważniejsze: chciałbym zobaczyć szybsze działanie wortalu ![-o<

Tylko, że to pełni również funkcję - gdy klikniesz na to zostajesz przerzucony na poprzedniego newsa.

Poza tym miło byłoby zobaczyć też dodatkową sekcję dla mobilnych systemów operacyjnych - Windows Mobile, Symbian itd.

Poza tym zauważyłem, że UserAgenty nie zniknęły - pojawia się po najechaniu na nazwę użytkownika, ale moim zdaniem o wiele lepiej wyglądałoby rozwiązanie polegające na umieszczeniu w prawym dolnym rogu komentarza małych ikonek, a po najechaniu na nią pojawiałoby się więcej informacji, np najeżdżam na ikonkę windowsa i pojawia się w dymku “Windows Vista”, najeżdżam na ikonkę firefoksa i pojawia się dymek “Mozilla Firefox 3.5.2”, tak jak na mojej “wizualizacji”:

prototyp.png