Co da zainstalowanie visty na moim sprzecie.Czy warto?

Nie.

I co z tego ?

Był już o tym kiedyś topic, poszukaj.

A używam, używam, i wiesz co? Dobrze mi z tym. Ale ja przynajmniej jestem na neutralnym gruncie do produktów Microsoft.

To tak samo jak byś powiedział że nie każdy program działa na Windows, bo też tak jest :slight_smile:

Osobiście uważam, że krytyka systemów Microsoft i Linux nie ma sensu, bo systemy Linux mają to co nie ma Windows, a Windows ma coś czego nie ma Linux.

Na Linux trzeba wklepywać cały czas komendy, co wielu osobą nie odpowiada. Za to w Windows nie trzeba klepać komend.

Ale za to Windows i dużo programów jest płatnych i mają zamknięty kod, za to w Linux zwykle kod jest otwarty i system jest za darmo.

Wiec jak można zauważyć oba te systemy się uzupełniają. Lecz z drugiej strony gdyby nie monopol Microsoft dziś wielu programistów nie zarobiło by żeby wyżywić rodzinę.

Poza tym każda taka dyskusja kończy się wojną pomiędzy Windows vs Linux.

W tym akurat nie, ale ciągle sadzisz byki.

Pisałem o oprogramowaniu :roll:

Owszem :slight_smile:

Tylko, z tego co się orientuję, pod Windowsa jest więcej programów specjalistycznych.

Ja korzystam z programów, które na Linuxie nie chodzą, więc siłą rzeczy korzystam z Windy.

I nie krytykuję żadnego systemu lecz bezsensowne, niepoparte argumentami głupoty wypisywane tutaj przez kilka osób.

tylko na linuxie można wiele uruchomić poprzez aplikacje “wine” a na windzie da się odpalać czymś programy z linuxa?? :smiley: z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Tak, np. Na Linux brakuje Photoshopa, Flasha, Dreamweavera, można je uruchomić przez Wine, ale wydajność jest nie do zniesienie. Aczkolwiek zawsze są swojego rodzaju alternatywy takich programów, np. GIMP.

Wiec dlatego też mam Windows :slight_smile:

kordixx , nie ośmieszaj się. Przeczytałem Twe wszystkie wypowiedzi i wnioskuję, że ty chyba z Marsa jesteś. Człowieku oprzytomniej trochę i nie wciskaj na siłę swoich dziwactw innym.

hehe,kolega kordixx ma tak jakby…swój świat

Maniek5 , popatrz tu

Naprawdę muszę ci to tłumaczyć? To z tego, że po co mi płacić te 300 i więcej zł na ładniejsze okienka skoro na XP również można je mieć?

No, właśnie z dobrychprogramów się o tym BECTA dowiedziałem :smiley:

Gdyby Linux miał monopol i na linuxa byłoby więcej sterowników, gier i programów-wówczas Windows byłby systemem dla masochistów, co nie mają na co wydać kasy.

Mogliby pracować np. w Novel…

Wymień je. Poprawię je i podziękuję za korektę.

Wymień chociaż jedną bezsensowną głupotę niepopartą argumentami.

Tak. Świat prawdziwy. Nie żyję w Matrixie zafundowanym przez Microsoft.

kordixx , powiem Ci tak,czytaj uważnie:jestem w pełni świadomym,zadowolonym,użytkownikiem systemu Windows Vista,i nie uważaj mnie i nikogo innego za kogoś niedorozwiniętego,kto nie umie samodzielnie wybrać co lubi a czego nie lubi,zresztą po co ja to piszę,masz chłopie jakąś fobie,nie wiem nie przyjęli Cie do pracy do M$ czy coś,jak widać nie masz Visty więc nie masz zielonego pojęcia jaki jest ten system,i możesz se czytać i cytować niezadowolonych ludzi,ty nie używałeś ty nie wiesz i kropka,chyba że faktycznie masz jakieś paranormalne zdolności i potrafisz wniknąć komuś przez monitor do systemu …to jesteś lepszy od Chucka Norrisa.

Jak widać nie potrafisz.

Nie uszczęśliwiaj na siłę ludzi bo to ci bokiem wyjdzie.

Następny monopolista. Bardzo złe przykłady dobierasz.

Świat prawdziwy… dla Ciebie czyli innymi słowy urojony.

No już wyjaśniam to najprzystępniej jak mogę…

Ja chcę po prostu dobrze. i tyle.

Urojony to jest właśnie ten Matrix zafundowany przez Microsoft.

kordixx"nie osądzaj kogoś dopóki nie przejdziesz się milę w jego butach" to z cytat z książki ale nie pamiętam jakiej :smiley: , więcej chyba nie trzeba mówić, twoje oskarżenia bazują tylko na tym co przeczytałeś ale visty nigdy nie miałeś :stuck_out_tongue: .

Czyli ponad trzy czwarte ludzkość mających komputer :stuck_out_tongue: :smiley: .

Tak więc daj jakiś dowód, że z tego powodu wszystko co mówię jest “pustą propaganda”, “totalną bzdurą” etc.

Na przykład powiedz, który z punktów w tamtym artykule jest bzdura, nie ma żadnego związku z rzeczywistością i dlaczego.

Nie wiem, może i nie mam racji…

Ja nie tylko za to płaciłem te 300zł :wink:

Człowiek, powiem teraz slangiem młodzieżowym które na pewno zrozumiesz “Ogarnij się”, skąd Ty to niby wiesz co? prorok jesteś? sorki ale mnie poniosło…

Linux, to to tylko jądro :slight_smile:

No dobra, załóżmy że dziś Novel jest firmą monopolistyczną, to wtedy co robisz? robisz to samo co w stosunku do Microsoft, dla Ciebie zapewne tylko nazwa by się zmieniła.

Wystarczy spojrzeć na twój ostatni post w tym temacie i można wiele z niego wyciągnąć głupot.

@Kordixx: Zasadnicze pytanie, miałeś kiedyś Viste?

vista jest dosc dobrym systemem ale mam na nim problem z teledyski.interia.pl wideo jest pod spod wsadzone;p i nie dziala nokia software updater :frowning: ale sam system jest wporzo;] polecam:) VISTA ULTIMATE:) kupiłem ją za 30 zł na rok od microsoft;]

Ogólnie to moje początki (oprócz windy 98) to był linux, i na tamte czasy tata odpalał mi jakieś gry na nim, i mi nie przeszkadzało. Potem był XP i tyle co było wygodniejsze instalowanie (na linux nie umiałem zainstalować Kadu :? ). Teraz mam Viste i do linuxa bym nie wrócił z tego powodu że do każdego systemu trzeba się przyzwyczaić. Do czego zmierzam? Otóż do tego że może nie opłaca się kłócić i robić sobie na złość który system jest lepszy, bo każdy ma w sobie coś dobrego, i każdy widzi w jednym więcej, w innym mniej plusów i minusów :slight_smile: Ja osobiście preferuje Windows Vista. :smiley:

Nokia Software Uptader nie działa?? Może trzeba sterowniki dograć które masz razem z telefonem?

Pozdrawiam

Niej jestem prorokiem, ale potrafię logicznie myśleć.

Bo pomyśl: mamy Windowsa, który kosztuje 300 i więcej złotych, i Linuksa za 0 zł.

Gdyby to Linuks miał monopol to wówczas na niego by tworzyło się gry, programy i sterowniki.

I wtedy to na Windowsa nie byłoby gier, programów, sterowników.

Z tego można wywnioskować, że w takiej sytuacji Windowsa wybraliby tylko masochiści co nie mają na co wydać kasy.

Tak, ale Linux jest na licencji GPL. Novel mógłby mieć monopol, ale nie podroży wtedy nagle ceny Linuksa. Linuks nadal będzie darmowy. Na oprogramowaniu open source’owym nie da się stosować takich monopolistycznych trików, tak jak robi to Microsoft, nikt nie zarabia na nim miliony dolarów tak jak on. Dlatego tylko oprogramowanie GPL nadaje się do monopolu.

Trochę skomplikowane ale mam nadzieję, że rozumiesz.

To jest głupota niepoparta argumentami? Dlaczego?

Aha, no nie mówię, że Vista to tylko ładniejsze okienka. Ale jest to jeden z jej głównych atutów. A skoro coś takiego można mieć i na XP, to wtedy to przestaje być atutem.

Wyjaśniłem już dlaczego.

Dobrze, wyjaśnię to, myślałem że sami się domyślicie o co tu chodzi. Otóż ten “Matrix” to jest właśnie ten merketing zafunudowany przez Microsoft, który mówi, że Vista to to super system.

kordixx , Nadal nie odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytanie, czy miałeś kiedyś Viste?

nie nie nie, wiesz dlaczego? bo Linux to tylko jądro.

Sterowniki już teraz są, praktycznie wszystkie ja nie mam z nimi problemu, nawet na CEDEGA da się grać w gierki :wink: programów jest praktycznie tyle co na Windows, tylko że nadal brakuje tych z wyższej półki. No i te gry… wiesz czemu głównie gry są pisane na Windows a nie na Linux? łatwiej napisać grę dla Windows bo co ma? ma takie coś jak DirectX, czyli bibliotekę dzięki której programistom jest łatwiej i to znacznie łatwiej napisać grę. Poza tym wystarczy taki implementator DirectX na Linux jak CEDEGA i gry z Windows działają szybciej niż na Windows :wink:

Taa? he dobre, a czemu teraz tego nie robią?

Jesteś tego pewien? to napisze krótko, wiesz że Mac Os X jest systemem Unixowym?

Rozwaliłeś mnie!

Przerażasz mnie, wiesz? i przestań stawiać byki w zdaniach.

A tu żart trochę mało poważny:

http://img.wklej.org/v/87488110081555.png

Proszę się nie obrażać :wink:

Jestem ciekawy czy miał ten system :roll: PS Psikus bardzo udany :smiley:

Pzdr.

Eh… dobre feelek he he :smiley:

kordixx , Twoje wypowiedzi nie trzymają się kupy.

pisze przy urachamianiu sorry windows vista not suported.