Co daje nam korzystanie z linuxa posiadając legalny system win?

Wydajność zależy od karty graficznej. Jedne są wspierane inne trochę gorzej. To jedyny główny minus - niedopracowane sterowniki grafiki. Lecz w ostatnich latach i to się poprawiło dość znacznie. Żeby nie było problemów lepiej mieć i3/i5/i7 z integrą. Intel jest dobrze wspierany. Jak chcecie czysty Linux od podstaw to tylko arch, ale to wiedzy wymaga i godziny konfiguracji.

 

Tak naprawdę wszystko zależy od danego modelu karty. Ja np. miałem mniej problemów z kartą ATI niż z integrą Intela, ale fakt, że zazwyczaj Intel jest dobrze wspierany.

 

Nie zgadzam się z tym, że tylko Arch - ja np. nie lubię dystrybucji typu rolling release. Co to znaczy “czysty Linux” ? Linux to Linux, nieważne czy Debian, Arch, Fedora itp. Fakt faktem, że lepiej jest zaczynać od “trudniejszych” dystrybucji niż Ubuntu i innych bo przynajmniej czegoś można się nauczyć. Ja bardzo długo używałem Ubuntu i moja wiedza linuksowa w wielu miejcach kuleje…no ale z drugiej strony nie wszyscy chcą się linuksa uczyć od deski do deski.

 

Sam Linus Torvalds dwa razy podchodził do Debiana (który nie jest przecież aż tak trudną dystrybucją) i porzucił go uznając za zbyt trudny w konfiguracji. I co nazwiesz Linusa noobem? :slight_smile:

Czysty Linux to dla mnie zero programów. Sam instalujesz wszystko. Nawet środowisko graficzne. W archu od podstaw pod danego kompa instalujesz, dlatego mówię, że to długie godziny. Wiedza zdobyta przy archu, przydaje się w każdej dystrybucji.

Jakbyś nie wiedział, Linux to nazwa jądra, a nie systemu.