Co dokupić

Może być ten, myślałem o ebay/amazon, ale jak facet dodaje chłodzenie i masz doświadczenie w kręceniu, to ten wystarczy. Na oc coś zyskasz jeszcze. Dodaj jeszcze 2x2 RAM i tyla zabawy.

ps. Chodziło mi o 925 lub wyżej, u Ciebie nawet szansa na 6 rdzeniowy jest, ale to już głupota i koszta z kosmosu.

PS.2. XFX to Chiński producent kart, budżetowych dodam. Miałem 6450 kiedyś od niego, działała i problemów nie było, także firma od kilku lat istnieje, nie Amber Gold czy drugi GetBack. Wizualnie jednak było widać, że po kosztach robiona np. radiatorek. :wink:

1 polubienie

ponad 70% to minimalnie?
To prawie dwukrotnie.

BTW, GTX660 można spokojnie do 200 dostać.

No dobra, w grach wypada podobnie…

1 polubienie

Tamta karta sprzedana, niestety. Może taka,

4GB?

Jakiś dziwny wynalazek, to nie jest fabryczne chłodzenie.

1 polubienie

Najtańsza bierz, to nie jest fabryczny radiator, a karta 4 GB nie potrzebuje (z taką “mocą”). Jak najtańsza, to zapytaj tylko o gwarancje rozruchową i tyle. Jak maja np. na Allegro tańsze, to tam kup. :wink:

1 polubienie

Jest napisane dlaczego zostało zmienione chłodzenie. Moim zdaniem nie ma się czego przyczepić, skoro mod został zrobiony z głową (karta utraciła niski profil ale jest cicha i się nie przegrzewa)

1 polubienie

Brać rx 550 4GB za 250zł, czy jednak nową, 2GB z morele za 290zł? Jest tylko jedna oferta 2GB za 200zł, inne są za ponad 200zł. Warto dopłacić do 4GB?
Dziwne, karty po gwarancji, a ludzie chcą za nie nie wiele mniej niż za nowe…

Procesor Athlon x4 860K FM2+ , nie wiem tylko czy przed końcem pandemii zaprojektujesz przejściówkę FM2 na AM3, bo masz inny socket w płycie…

1 polubienie

Śmierdzi mi ten typ z tyloma grafikami na sprzedaż.



Zapytaj czy dadzą gwarancję rozruchową 7 dni i spróbuj z 20zł zejść z ceny

Do tego jest athlon x4 z coolerem za grosze:

1 polubienie

Nadal bez karty :frowning:
RX 550, co była w morele za 290 zdrożała, a oferentów jakoś nie wielu. Jak ktoś wystawi, to nie wiadomo kiedy znajduje się kupiec. Dogaduję się póki co tylko z tym, co ma wersję 4GB i prawdopodobnie od niego właśnie kupię. Jakoś wzbudza moje zaufanie. Twierdzi, że karty nie kręcił, a chłodzenie wymienił szybko, bo się grzała - 93 stopni na świeżej paście. Może miałbym z niej pożytek.

Rozważam jeszcze zakup Gigabyte GeForce GTX 950 OC:


za 250zł.
Za 300zł, z gwarancją RADEON RX460 2GB DDR5:

ale chyba trochę za droga. Chociaż z drugiej strony, tylko nieznacznie droga, a wiadomo, ze jak się zepsuje, to sprzedawca wymieni.
oraz GIGABYTE Radeon RX 560 Gaming OC 2G:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-560-gaming-oc-2g
Nie wiem jeszcze co kupię, ale chciałem Was zapytać: te karty mają zbliżoną wydajność jak RX 550, może nieco wyższą, prawda?

Mam nadzieję, że dzisiaj mi się jeszcze uda kupić. Tak jak piszę, wezmę chyba RX 550 4GB, chyba, że mi tu napiszecie, że któraś z tych ofert, które wyżej wymieniłem jest szczególnie atrakcyjna.

Na tym komputerze nie zobaczysz jej miezy 950 a 550 nawet. :wink: 550 jest max co procesor obsłuży, także Cena Czyni Cuda. Gdybyś jednak planował wymianę płyty i kupić np. Athlona 200 czy Ryzena 1200, to 950 będzie najmocniejsza, później rx 560. Rx 460 jest mocniejszy od rx 550, ale też starszy. Najnowszy jest rx 560. W przypadku wymiany platformy gt950 i rx 560 pozwolą Ci uruchomić większość najnowszych gier, ale przez 2 GB VRAM tylko na najniższych ustawieniach. 4 GB w rx 550 nie robią praktycznie żadnej różnicy, słaby rdzeń. :wink:

To brzmi lekko nieprawdopodobnie. Prędzej chyba bawił sie w OC tej karty.

1 polubienie

Mi się nie podoba ani karta ani gościu. Poproś o zrzut z GPU-Z.

1 polubienie

Chyba udało mi się kupić kartę. Czekam na potwierdzenie i na założenie nowej oferty.
Teraz rozglądam się za procesorem.
Taki byłby chyba dobry, nie?


Albo będę obserwował to:

Z procesorem aż tak bardzo mi się nie spieszy, jeżeli ten jest kiepski, to mogę wyczekiwać okazji na lepszy. Najpilniejsza była karta graficzna.
Tu mam wykaz procesorów, które obsługuje moja karta:
https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/GetCpuList?Value=2607&Type=Product
Ostatnia kolumna przedstawia, jaka wersja Biosu jest wymagana. Obecnie mam F5, a F6H to jest jakaś wersja beta, natomiast N/A oznacza, że płyta nie obsłuży takiego procesora w 100%. Tak przynajmniej rozumiem ten wykaz.

Jak 635 wejdzie, to b. dobry, więcej pograsz i lepiej. Przy podobnej cenie polecam.
Ps. Jak ten procek to zagadaj o rx 560, jak cena dobra, to sporo zyskasz. :wink:

1 polubienie

Kupiłem RX 550, przyszła dwa dni temu i po dziś dzień nie jestem w stanie jej zainstalować tak, by jakakolwiek gra działa. Mam Win 7 32-bit SP1, zainstalowałem NVIDIA PhysX, bo podobno trzeba. Mam też NET Freamwork 4.5. Próbowałem kilku sterowników - jedne się instalowały, inne nie.
Już nie wiem co robić :frowning:
Przy próbach włączania gier wyskakują komunikaty coś związane z renderowaniem albo, że karta nie spełnia minimalnych wymagań.

Jakich gier? Niektóre mają cos takiego.

Jeżeli andal jest taka możliwosć, a miałes tez dodać RAM, to pzrejdź na W10 x 64 , 32 nie widzi wiećej niz 3,2 GB, czyli…

Monitor podpiąłeś do nowej kart?
Co widzisz w menadżerze urządzeń?

Skyrim - tu wyskakuje komunikat z renderowaniem.
Risen 2 - tu dobry allah tylo wie co wyskuje, gdyż komunikat jest zakryty
Risen 1 - "twoja karta nie spełnia minimalnych wymagań.

W Panelu Sterowania jest “standardowa karta graficzna”.
Tak, monitor podpięty do nowej karty.
Nie mam jeszcze dodatkowego RAMu.

Czyli nie jest zainstalowana, pobierz sterowniki AMD.
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-driver-autodetect