Co jest lepsze ....laptop czy komp?

CZy ktoś mi odpowie lub inaczej poradzi???

pod jakim względem ?

Jeśli grasz - tylko i wyłączonie blaszak. I nie ma dyskusji w tej kwestii.

Tzn, używam do obróbek zdjeć, bawię się trochę w grafikę, pocztę odbieram, mozna powiedzieć, że prowadze małe biuro …:wink:

Złączono Posta : 25.09.2007 (Wto) 0:05

chodzi o to, aby móc bawić się z grafiką

A musisz używać komputera w jednym miejsu czy mobilnie? Bo jak tylko w biurze to PC a jak nie to laptop.

a co jest lepsze kawa z mliekiem czy bez ?

a może auto czy motor ?

a może rower czy skuter … ?

diesel czy benzyna ?

wszystko zależy od twoich potrzeb !

ja osobiście już nigdy nie kupie blaszaka dla mnie laptop to najlepszy komputer :slight_smile:

no ale ja nie grywam w gry …

laptop to zwykły komputer tyle tylko że mobilny :stuck_out_tongue:

no i tańsze modele nie nadają się do gier .

Oj, to ty naprawdę niewiele widziałeś… jak się ma odpowiednią kasę to można mieć takiego lapka co obliviona pociągnie jednym tchem.

A co do odpowiedzi na pytanie to zdecydowanie polecam laptopa… więcej kosztują (chociaż jak doliczyć fajny monitorek to stacjonarnego to różnica może się zniwelować), ale już sama możliwość przenoszenia go poprostu sprawia że zwyczajny blaszak pozostaje daleko w tyle… mobilność w dzisiejszych czasach to bardzo ważna sprawa:D

^ no mozna mieć chyba Alienware-a za 20 tyś zł :stuck_out_tongue: a i tak blaszak z 8800GTX na pokladzie go rozklada na łopatki, wiec jesli ktoś ma zamiar uzywac komputera wyłącznie w domu to wybór jest oczywisty - komputer stacjonarny

Takiej podstawowej klasy laptop kosztuje 3500zł. Za tą cenę byś miał taką maszynę do gier. Za tą kasę dało by rade wstawić do kompa radeona HD 2900 512 DDR3\512bit

za 3.500zł. dobrego kompa ? Koło 2.800 - 3.000zł to kosztuje dobra karta graficzna, albo dobry procek ;] a nie cały komp.

Ta, tylko za tą kasę można kupić 4 blaszaki, które pociągną tego Obliviona i każdy z nich będzie wydajniejszy niż ów laptop icon_lol.gif

A co może nie ? Jak chcesz sobie pograć w najnowsze gry na full detalach to musisz mieć taki sprzęt ;] Albo grać w starsze rzeczy ;]

Za 50 000 zł dobry samochód? 40 000 - 50 000 zł kosztują dobre felgi z oponami ;] A nie cały samochód.

Głupie gadanie, rozumiesz?

Owszem, może żeby pograć w “najnowsze gry na full detalach” potrzeba sprzętu z grafiką za pare tyś. Tyle tylko, że żeby grać nie trzeba mieć detali na full - mój blaszak wart jest może z 1000zł a jakoś mogę sobie we wszystko pograć i jeszcze długo będę mógł :clever:

High endowe bebeszki - grafika to wydaek ~2tyś zł (8800GTX), procek ~700zl (C2D E6750), Quada sie nie opłaca bo w grach nic nie daje

Ja nie wyznaje grania na low detalach w gry ;] bo dla mnie taka gra nie ma sensu, rozumiesz ? A co do tego że jeszcze długo pociągniesz na kompie wartym 1000zł to się bym kłócił ;] Bo na pewno Twoja karta nie obsługuje DX10. Odpal sobie crysisa i zobacz czy pograsz.

edit // PeterMac A Ty policzyłeś tylko kartę graficzną i procka;] a gdzie reszta ? Dysk ? Napęd ? Płyta główna ? Komp nie składa się tylko z proca i grafy ;] Tobie wyszło grafa + proc 2.700zł dodaj resztę a wyjdzie na pewno więcej niż te 3.5k

WizZz - Crysisa to chyba narazie nikt nie odpali :wink: ale wiadomo o co chodzi

Nikt ? Ja już dawno pykam w betę :smiley:

edit // tzn. obecnie to czekam na demko :stuck_out_tongue: miało być 25 września ale przesunęli na 26 pazdziernika :wink:

Gra to nie tylko grafika, przede wszystkim grywalnośc, nie uważasz?

No tutaj masz rację, DX10 nie obsługuje. Ale można złożyć sprzęt za 3500 zł zawierający kartę obsługującą DX10 :clever: A chodziło mi o to, że sprzęt za tę cenę jest w stanie zapewnić wystarczający komfort gry (tak jak samochodem za 50 tyś można się wygodnie i bezproblemowo przemieszczać) :clever:

Co do tego że grywalność się liczy to się zgadzam w 100% :wink: Ale czy ja napisałem coś o grywalności ? Napisałem tylko że nie uznaję grania w gry na low detalach (mam takie wewnętrzne “fuj”:P)

Co do tego że za 3.5k można złożyć sprzęt z kartą obsługująca dx10 też się zgodzę. Ale jak już wydasz ponad 2k na kartę to na resztę za wiele funduszy nie zostanie, i karta będzie dobra a reszta sprzętu przeciętna :wink:

To zmienia postać rzeczy :stuck_out_tongue:

Znalazłem karty obsługujące DX10 za 1000 z hakiem (http://tiny.pl/191r) i nie uznałbym sprzętu z taką kartą za średni, raczej za niezły, a że ty masz wysokie wymagania to już inna sprawa.

Myślę, że EOT? :wink: