Co jest z systemem komentarzy?

Od jakiegoś niedługiego czasu widzę, że zmienił się system komentarzy i tym samym sposób ich wyświetlania pod postem w newsach . Nie powiem, mało to wygodne żeby nie powiedzieć upierdliwe…wypowiedzi jako odpowiedź owszem są podpięte do “macierzystego posta”, ale nawet nowe…jak dziś właśnie się mi przytrafiło…lądują na stronie w nieprzewidywalnym miejscu. Poza tym stronie z newsem i dyskusją przestało działać polecenie szukania (Ctrl+F) choć na stronach z opisem programów czy na forum działa normalnie.

Co jeszcze widocznego?..nowy sposób powoduje, że strona wczytuje się dużo wolniej.

Szczególnie na telefonie długo się odpala, ale na komputerze też jest to odczuwalne. I trzeba się bawić w jakieś rozwijanie, aby zobaczyć całą dyskusję. Głupie. Dawny system był prosty i to wystarczyło, a teraz zafundowaliście kolejną kało-rewolucję, która nikomu nie była do szczęścia potrzebna.

Macie w ogóle rozum i godność człowieka? Aż tak trudno było spytać o zdanie użytkowników?

Przecież to wprowadzono na życzenie użytkowników :stuck_out_tongue_winking_eye: Pewnie prędzej czy później błędy znikną i będzie dobrze :wink:

 

Haha skąd ja to znam "A: Dzień dobry. Coś mi tu nie działa. Było tak, a teraz jest tak. B: Przecież modyfikacja funkcjonalności nastąpiła na Pani/Pana prośbę. A: A faktycznie, zapomniałem/zapomniałam. " :stuck_out_tongue:

O to nie prosiłem, ale dziękuję, jest dobrze. Jest szybko. Wchodziłem w newsy o dużej liczbie komentarzy. Bezproblemowo, szybko. No ale szybko ładują mi się mapy google, strony z dużą ilością obrazów, z dużą ilością filmów, wiadomości tvn24, onetu, interii i inne tak zwane ciężkie przeładowane reklamami i innymi treściami nb, ale mi to nie wadzi, bo zwyczajnie blokuję to, żeby się nie ładowały.

Jest wielu takich, co myślą, że blokują niechciane to, co się załadowało ze stroną, to jest dobrze. A nie jest i na comodo dragon, ani na operze. Ale firefoxa trzeba sobie wychować.

Wreszcie widzę odpowiedzi do komentarzy pod konkretnymi odpowiedziami.

 

Jestem pod wrażeniem, bo coś się porządnego robi. Drobne błędy? Nawet nie widzę, ale czytam, że był błąd przesuwania bloga strzałkami klawiatury. Szybko naprawili.

 

Firefox49.0.10 - no, ale antywirusy go nie mulą, ani jakaś java, ani żaden ciężki dodatek.

 

Właśnie piję kawę, przeglądałem newsy, poczytałem, a tu na forum zastałem ten temat. U mnie DP śmiga w blogach i nikt mi kawy nie obrzydzi, bo ma się u mnie popsuć jak jest u innych? Obalili już encyklopedię, bo koleś powiedział, że źle.

 

Ja nie bocian. Nie można zastraszyć, że jak wtryni dziób, to wtrynią bociana.

Mi się tam nowy system komentarzy podoba, przynajmniej widać, komu kto odpowiedział, bez szukania. A często trudno zrozumieć odpowiedź bez przeczytania komentarza, na który się odpowiedziało. Za to wymaga ten system poprawek, bo po najechaniu na nick komentującego każdemu się pokazuje, że używa Windowsa NT 10 :smiley:

Nie każdemu, nie każdemu…

Akurat widać pół useragenta. U mnie nie pokazuje W10.

3d83f6d3afd3d750.jpg

 

Możliwe więc, że UserAgent pokazuje to, czego używa “operator myszy”, a nie autor komentarza. A i to tylko częściowo (bo widać tylko część).

Niemożna zganiać na operatora myszy.

d123fc4a0db238bf.jpg

 

Operator myszy - to ciekawe określenie dla operatora koparki w internecie, ale od razu narzuca się pytanie, bo nie jestem górnikiem z kopalni Bytom, ale “sie pytom”, gdzie się podział operator kota?

Dla mnie wszystko jest ok może adlblock plus itp wam zamula lub av. Ja u siebie używam slimjet i ublock origin i jak najbardziej komentarze ładują się nawet szybciej niż wcześniej :slight_smile: Zmiany moim zdaniem są na plus wiadomo przynajmniej ładnie teraz kto komu na co odpowiada :slight_smile: A tak jednym słowem był troche rozdzpierdziel czesto dostawałem jakie odpowiedzi na temat który w ogólnie nie odpowiadałem :slight_smile: Lecz zauważyłem inny problem czasami szybkość dodawania komentarzy i postów na forum jest dosyć mułowata. Ale ten problem już jest od dosyć dawna :slight_smile:

Mnie adblock komentarzy nie rusza :stuck_out_tongue:

U mnie to stała szybkość, ale czasami coś chwilowo robią na stronie.

Nadmierna ilość filtrów potrafi przymulić z ublockiem originem, jak też ustawienie w ghostery na blokowanie wszystkiego co się rusza.

 

Jednak dodawanie komentarzy odbywa się od razu. Ja tam nie będę dzielił sekund na dziesięć, czy jak. Jak komuś coś bardziej blokuje wykonanie skryptów, czasami nawet, to jego ustawienia i dodatki. Wyłączony antywirus potrafi jeszcze blokować (dzisiaj był temat z esetem w roli muła), a nawet wyłączona java uruchamia swoje aplety. Ustawienia modułu bezpieczeństwa też może zniechęcać powolnością…

… ale - żeby moderator chwalił się adblockiem na dobrychprogramach? 996997f691827a43.gif

 

Zmiana jak zmiana, niektórzy będą zadowoleni, inni nie (ja jeszcze nie mam zdania), ale piszę o oczywistych błędach.

Po pierwsze wyświetla się tylko część UA. Po drugie to jest UA czytającego, a nie piszącego.

Widzę, że to już naprawiono. :slight_smile:

 

Ale co najważniejsze -  nie widzę potrzeby ograniczania wyświetlania do tylko niektórych odpowiedzi, czemu to ma służyć?

Po co np. “Pokaż wszystkie 5 odpowiedzi”? Jeśli tak zostanie, to mało kto będzie odpowiadał, bo jego odpowiedź z dużym prawdopodobieństwem zostanie ukryta. To lepiej wtedy po prostu komentować i wspomnieć o użytkowniku, tyle tylko, że wtedy znowu zrobi się bałagan.

Także ja postuluję wyświetlanie wszystkich odpowiedzi domyślnie.

Takiego kota:

 

idhp-logitech-trackman-wheel.jpg

?

nowy system jest super… szkoda tylko, że nie działa na Operze 12.17 I coraz częściej jestem zmuszony do korzystania z Vivaldi lub IE :smiley:

@xomo_pl :wink:

OK, rozumiem…nowy system wprowadzono na życzenie uzytkowników (moje nie…może nie jestem użytkownikiem??), ale jakby po cichu sądząc po wpisach tutaj…nowy system działa, ale jakby równocześnie też nie działa…nowy system w pewien sposób marginalizuje niektóre wypowiedzi.

No to fajnie…

Nigdy nie będzie tak, żeby wszystkim dogodzić.

To prawda…dlatego “biorę to na klatę”  :slight_smile:

Widzieliście na purepc pod newsami nawet niektórych Naszych kolegów? Tam domyślnie nie ma komentarzy pod blogami. Można sobie klikać w “Rozwiń komentarze”. Jak się ma konto, to można ustawić, żeby wszystkie komentarze się ładowały od razu. Takie to dobrodziejstwo - a trochę dodatkowego klikania dla niezalogowanych.

Sposoby wyświetlania komentarzy, to dodać do ustawień DP i spokój, a każdy według upodobań czytałby ostatnie jako pierwsze, czy jakoś dziwnie inaczej.