Co jest z systemem komentarzy?

Zdaję sobie z tego sprawę :slight_smile: ghostery nie mam bo ublock origin blokuje wszystko jak trza :slight_smile: Teraz np wszystko lata ładnie możliwe że mój super dostawca orange zawodzi :slight_smile:

Nie jest dobrze. Mój świeżo dodany komentarz ląduje… pośrodku wszystkich innych. Dlaczego? Nie mam pojęcia, poniżej i powyżej komentarze z różnych godzin i rożnych dni. Miszmasz kompletny.

Ląduje pod komentarzem na który odpowiadasz. Nie dziękuj.

dodatkowo masz domyślnie ustawione sortowanie wg. najpopularniejszych komentarzy, zmień na najnowsze lub najstarsze (zależy które chcesz widzieć od góry), a będzie git :slight_smile:

U nie przestało, zagnieżdżanie, działać, odpowiedzi na moje posty lądują, jak meksykański Killer w części drugiej :stuck_out_tongue:

Powiedzmy, dodaję posta nr 46 i taki wyświetla się po załadowaniu komentarza. Powiedzmy, że odświeżę, albo powrócę z innych tematów, a tu posta nie ma. Szukam, a znalazła się zguba pod nr 22.

Co do odpowiedzi - Komentarz nr 32 odpowiada na komentarz nr 35, który jest odpowiedzią na komentarz nr 38

249c8497a36a71f9med.jpg

Wychodzi na to, że wpierw były jaja, potem kura. Ani to wyzbierać chronologicznie.

 

Fakt, - ciekawiej się zrobiło.

Mi komentarze od kilku dni w ogóle się nie wyświetlają. Dziwne, że na portalu nie padło ani słowo wyjaśnienia co do tej rewolucji. Z kolei przy wchodzeniu na forum zużycie procesora skacze do 100% i strona się zawiesza (ten komentarz piszę z innej, tymczasowej przeglądarki). Przeglądarki przez jeden zbugowany portal zmieniać nie zamierzam.

Wyczyść cache i ciastka…

Wyświetlanie komentarzy według popularności jest bez sensu. Czy ktoś myśli o wyświetlaniu postów w wątkach na forum według popularności? Nie. A gdy ktoś odniesie się do kilku wcześniejszych komentarzy pisząc swój, więc nie będzie mógł skorzystać z opcji odpowiedzenia pod jednym konkretnym, tych wcześniejszych komentarzy trzeba szukać po całej wysokości, a nie tylko przed tym jednym. Czasem nadal nie wiadomo o który komentarz chodzi, i trzeba patrzeć na daty, albo… przełączyć się na wyświetlanie chronologiczne.

 

Wyświetlanie chronologiczne jest po prostu lepsze.

Mam pytanie do Redakcji/Administratorów i Moderatorów: dlaczego dyskusje o zmianach jeszcze trwają na forum skoro jest bugtracker? tym sposobem część naszej dobroprogramowej społeczności zgłasza problemy/pomysły tutaj na forum a cześć w bugtracker i w żadnym miejscu nie ma konkretów. Może lepiej zamknąć te wątki tutaj i niech ludzie zaczną poważnie traktować bugtracker i wypowiadać się o nowych pomysłach a nie narzekać po fakcie? (i uprzedzając pytanie dam odpowiedź: argumenty typu “że nie każdy zagląda na bugtracker do mnie nie trafiają!”

Tak to wygląda że nie brakuje chętnych, żeby nawet próbie porozmawiania na forum, o innowacyjności rozwiązań na portalu - założyć kaganiec. To nawet nie jest zgłaszanie błędów stricte, bo jest miejsce, gdzie “Ucho dobreprogramy” może zgłaszać. Ale ludzie nawet nie wiedzą, jak dostosować przeglądanie nowego sposoby komentarzy i czy to nie jest problem z ich przeglądarkami. W BugTracerze nie ma miejsca na pomaganie bo komuś się źle coś wyświetla. Nie uważam, żeby trzeba było użytkowników wyganiać z forum gdzie skończyło się z ShoutBoxem.

Jak na forum dyskusyjne, tu i tak tego za mało.

Dyskusje są dobre, o ile jeden temat to jeden wątek :wink:

Nie wymagaj od ludzi poważnego traktowania bugtrackera skoro redakcja traktuje go po macoszemu.

 

no dobra, ale tak czy inaczej lepiej jedno miejsce gdzie można płakać i narzekać niż dwa. 

Bugtracker powinien konkurować z forum… Forum istnieje dużo dłużej. :wink: Jeżeli chodzi o ścisłość.

 

Konkurować? serio? Ja nie widzę sensu aby użytkownik miał się zastanawiać czy lepiej błędy i pomysły zgłaszać na forum czy w bugtracker! Dlatego napiszę to jeszcze raz: ani odpowiednie wątki na forum ani bugracker nie ma długiej i merytorycznej dyskusji, bo miejsca do zgłaszania się dublują a użytkownicy i ich opinie dzielą na zwolenników bugtracker i zwolenników forum. Dla mnie sytuacja bez sensu, ale to tylko moje skromne zdanie.

Znacznie bardziej bezsensowne jest wiszenie zgłoszeń w BugTracerze, przez pół roku, miesiącami itp. Nie ma tak dobrze. Albo ustosunkowanie się redakcji do zgłoszenia, ewentualne działanie, albo zgłoszenie ma robić wypad! W każdym przypadku!

Polityka magazynowania zgłoszeń, to ich olanie. Jest jakie 8% rozwiązywania problemów. Ale nierozwiązywanych zgłoszeń był furmanka. Teraz robi się TIR.

Nie wiem, czego właściwie niektórzy chcą, skoro nie ma ludzkich możliwości wykonać zaległe zgłoszenia w BugTracer!

Wychodzi na to, że dodatkowe obciążenie serwera, to śliwka (BugTracer). Gdy zrobi się jabłko, to gdzie można wsadzić problem? Celowo nie piszę o dyni, bo znam granice absurdu.

Uwolnić DP od zbędnego działu Ucho dobreprogramy, to może i będą lepiej wchodziły komentarze?

Nic dodać nic ująć.

Ja z kolei nie widzę sensu zmuszać użytkowników dla których dobreprogramy to tylko forum do korzystania z bugtrackera.

Pewnie, że nie… Tylko Bugtracker potrzebuje zainteresowania, prosty przykład, bug na samym szczycie “kary”, był zabawny na początku, teraz powinien dostać opcję “odrzucono”, albo "zostawiamy dla potomnych! Tam jest wiele spraw, które wiszą już od początku. trzeba coś z tym robić…

Szczerze powiedziawszy, to nie bardzo rozumiem podłoża dyskusji na temat, gdzie należy “regulaminowo” błędy zgłaszać. Jest forum, w nim dział “O portalu” i z definicji chyba służy do dyskutowania o sprawach wszystkich, a nie tylko miłych i sympatycznych dla Administracji. Skoro jeden z kanałów kontaktowania się działa kiepsko lub wcale, to w czym rzecz?

Zaczęło się od sposobu wyświetlania komentarzy i błędów, które jak widać wciąż nękają, a do tej pory poza lakoniczną odpowiedzią…za przeproszeniem…Administracji na zasadzie “bo tak”, nie ma jakiegoś sensownego komentarza.

Nie wymagam…żeby nie było…kajania się przed nami, ale skoro sprawa już jest, to dwa słowa tak od siebie do “zwykłych” ludzi by się zdało…tak z przyzwoitości i szacunku dla tych, których tu zapraszacie.