Co lepsze - ET vs. CS 1.6

Przez jakis czas kłócę się z kolegą o to która z gier jest lepsza, wymieniamy różne ich plusy, minusów żadnych nie widzę w obydwóch grach. Jednak ja stawiam na Enemy Territory, gram od trzech lat, jestem świetnym graczem, jestem w klanie w I lidze PP, (#FBD#), mój nick #FBD#AbradAb#.

Mam do was prośbe, wymieniajcie plusy każdej z gry i zdecydujmy która jest lepsza.

ET vs. CS 1.6

po pierwsze ET jest darmowy a CS 1.6 płatny :roll: :x jednak mnie się bardziej podoba CS poniewaz lubie takie Antyterrorki xD

ja wole cs też lubie takie strzelaninki

CS ;] Tam jest ważne zgranie, kontrola rozrzutu itp. Nie na darmo jest to król gier sieciowych :mrgreen:

ET dużo lepsze. Szybsze, ciekawsze, bardziej zróżnicowane obj. Klasy postaci.

CS jest za bardzo przereklamowany, w cs’a gralem z rok, ale juz mi sie znudził.

W ET gram czasami od ok. 2-3tyg. i jeszcze mi się nie znudziła :-).

Jakby pomyśleć ET to zupełnie inna gra, inny klimat, zasady etc…

CS 1.6, myślę że bardziej grywalna.

temat nie ma sensu…

ale bardziej ET, dlaczego? ze wzgledu na taktyke, a przedewszystkim datego ze trzeba w tej grze pomyśleć

CS nic szczegolnego nie daje…

Ja wolę CS,bo w tamto drugie nie grałem ;p

Witam, wg mnie najlepsza gra sieciowa jest Counter-Strike 1.6 !!

W CS bardziej liczy sie taktyka i myslenie niz Skill…

Dlatego CS lepszy od ET ;]

W ET to na pierwszy rzut oka nic nie wiadomo, rodzisz się w jakimś budynku, nie wiadomo który jest w twojej drużynie, co masz zrobić, kijowo się z broni strzela, chodzisz jak na “dopalaczu”, grafika wg. mnie taka “animowana”.

W CS każdy wie, policja przeciwko terrorystom, terroryści mają bombe, a policja nożyczki, wszystko banalnie proste, a mimo to potrafi wciągnąć na dłuuuugie godziny, tymbardziej jak się gra na niestandardowych mapach. Pozatym ten niedościgniony realizm, nie ma lepszej strzelanki przez internet niż CS. Chociaż 1.6 i Source mają dużo lepszą grafikę i tak wolę 1.5.

Złączono Posta : 24.08.2006 (Czw) 14:17

Ja tej grze nie dostrzegłem ani odrobiny taktyki. Ciekawe przy czym tam trzeba myśleć.

Ford nie masz racji :slight_smile: Pomyśleć to trzeba chociażby na samym początku jak mówiłeś

W ET to na pierwszy rzut oka nic nie wiadomo, rodzisz się w jakimś budynku, nie wiadomo który jest w twojej drużynie, co masz zrobić,

Na każdej mapie jest do wykonania zadanie, są bardzo różne. W CS to wszystko jest za proste… w kółko jedno i to samo, podkładasz bombe w tym samym miejscu, rozbrajasz ją… w ET jets mnóstwo różnych możliwości. Co do taktyki… NIE MASZ ABSOLUTNEJ RACJI!!

Żeby odmyślić dobrą takte w ET trzeba sie nasiedzieć kilka godzin, a potem ją szlifować i szlifować, chodzi mi konkretnie o gre w klanie. Na zwykłych serwerach może nie trzeba mieć zbyt duzej taktyki bo nei masz z innymi bezposredniego kontaktu ale też stosuje się różne zagrania taktyczne. Co do skilla to w CS i ET skill jest tak samo potrzebny. W ET odrzut broni też kontolujesz!! I jest bardzo zauważalny… Trzeba mieć po prostu dopracowany skill.

Ford, wg mnie w ET byś sobie nigdy nie poradził bo ci sie nie chce myśleć…

Może i masz racje, w ET grac zamiaru nie mam, przede wszystkim nie pasuje mi ten klimat. Grałem kiedyś przez pare dni i jedno co mi nie pasowało i eliminowało tą gre to był dużo niższy realizm od CS’a.

Według mnie jest lepszy… obydwie gry są dobre :smiley: . W cs’a nie gram bo nie widziałem jeszcze żeby go możbna było kupić, a w et nie gram bo jak raz zagrałem to już komp się uruchomić nie chciał(prawdopodobnie wirus wpakował się do kompa jak pobierałem mapy :frowning: ).

CS bo idzie się w nim na żywioł. System gry nie jest za bardzo skomplikowany. CS podoba mi się do tej pory a ET znudziło mi się po 3 grach w necie.

Ja miałem podobną dytuację jak kemot_90. W ET pogralem może z miesiąc i stwierdziłem, że nie nie znajde tam niczego dla siebie. W CS gram od kilku ładnych lat (z przerwami) i zawsze do niego wracam.

Ale temat jest beznadziejny i prędzej czy później zacznie on przypominac debilne dyskusje typu “Firefox vs Opera”, “Windows vs Linux”… Każdy lubi coś innego.

Mi ET sie nie podoba, ale nie moge powiedzieć, że jest gorszy, bo akurat MI sie nie spodobał ;p

:shock: Może, ale w CS nie ma dwóch takich samych rozrzutów :?

Co lepsze? CS:Source

Trafny komentarz, tym bardziej że są to dwie najpopularniejsze strzelanki w sieci. Jak jednemu przypadł do gustu cs i grał w niego przez długi czas to zmiana na ET raczej nie wyjdzie( i na odwrót). Porównujecie realia- II wojna światowa przeciw współczesnym terrorystom, nie jest odpowiednie wątek do porównania. Znów pytanie się sprowadza do tego co jest lepsze pierogi z mięsem, czy z kapustą i grzybami, jak kto lubi :D.

A to, to jest już wyłącznie subiektywna ocena o sobie, a propos jesteś skromny bardzo :stuck_out_tongue:

I to jest właśnie podejście gdy ktoś grał najpierw w csa, a później zaczął grać w ET. Wiadomo ustawienia domyslne to szit, a że człowiek niecierpliwy to chce od razu grać. I przegrywa, zabijają i zabijają i się człowiek wnerwia i wraca do CS’a bo ma tam już pewny grunt. Wiadomo, że grze trzeba poświęcic czas z jego biegiem człowiek staje się co raz lepszym graczem, zaczyna mysleć, udoskonala konfig i z lamusa staje się powoli zaawansowanym graczem.

A taktyka, gdyby nie było czegoś takiego w ET to nie istaniała by żadna liga ani klany. Przecież tutaj każdy team ma coś do zrobienia i tych rzeczy jest bardzo dużo.

outca$t.

jak kto lubi

I właśnie chcę się dowiedzieć kto co lubi :slight_smile:

Potwierdzam, potwierdzam i jeszcze raz potwierdzam… namawialem wiele osob do gry w ET ale no nie umieli sobie poradzić, chcieliby od razu wymiatać wszystkich i wszystko… NIEMOŻLIWE! Gram od 3 lat ale cały czas się czegos ucze i przez to staje się lepszym… CS? - pograsz 2 tyg. i wiesz o niej wszystko, ewentualnie mozesz sie nauczyc robienia wlasnych serwerkow ze modami co tez mi niezle wychodzilo, cfg nie idzie mocno pozmieniac i rozbudowac, w ET w cfg mozna modyfikowac prawie wszystko i o wiele wiecej niz w CS’ie… Dla mnie CS stał się grą za prostą… chociaż podobała mi sie ale po roku uznałem ze ET jest lepsze…