Co myślicie o tym lapku?

Dwa fizyczne dyski mają swoje zalety .

Tak samo jak waga 1,5kg zamiast 2,5kg. To jest zawsze kwestia kompromisów.

Latitude E7440 obsługuje dwa fizyczne dyski przy zachowaniu rozsądnych wymiarów i wagi. Niestety kosztem modemu LTE.
Następca , czyli E7450 nie jest już taki sprytny :wink:

Chyba mnie przekonałeś do tego Della. Ale jeszcze chciałem się dowiedzieć co sądzisz może o Lenovo? Też są tanie i mocne.

Chyba zdecyduje się na tego Della. A co sądzisz o Lenovo? też są tanie i mocne.

Jeżeli używany to celuj w modele biznesowe (poleasingowe), będą trwalsze oraz wydajniejsze.

Wszystko zależy jakie. Z serii Thinkpad też będą OK, ale nie wiem czy tańsze od Dell Latitude. Generalnie mogę tego E7450 z osobistego doświadczenia bardzo polecić, a brakiem mocy obliczeniowej nie masz co się przejmować. Uruchamialem na tym po kilka wirtualnych maszyn z Windows Server i też dawało radę.

Zależy jaki lenovo, ogólnie dobra marka, sam jak komuś wybieram, znajomym, rodzinie itp to zawsze albo lenovo albo dell.
Miedzy zwyklymi lenovo a thinkpadami jest znaczna różnica.
Myślę, że w twoim przypadku dell wyjdzie cenowo lepiej niż thinkpad, a starego lenovo zwyklej klasy raczej brać niewarto. Nie opłacałoby się cena/jakość.
A z nowych modeli dell ma taki minus że jest droższy bo zawsze sprzedają z licencją windowsa, na czym wielu osobom często niezależy.
Sam mam latitude e7270 czy coś podobnego i jakbym mial teraz kupować nowego lapka to by bylo to samo tylko z nowszej serii.

No cóż - wybór lapka to zawsze jakieś “cons” i “pros”. Zapoznaj się z opiniami i recenzjami na temat tego DELLa - tu i tu.
Jeśli chodzi o Lenovo to tylko zakup ThinkPada ma jakikolwiek sens.

A jeszcze wracając na chwile do Lenovo. Ten model np.

Jeszcze wracając na chwile do Lenovo. A ten model?

Po dołożeniu dodatkowego dysku będzie OK, ale ciągle moim zdaniem ten Dell lepszy. T540 to straszny klocek, a czas pracy na baterii pewnie będzie słaby. Do użytku głównie stacjonarnego pewnie może być. ThinkPady mają najlepsze klawiatury i są pancerne.
Szybszy od tego Della to on nie będzie. Jedynie cięższy, krócej trzymający na baterii i trudniejszy do upchnięcia w torbie / plecaku.

Co do dysku to koleś tam na dole pisze , że są dwa SSD 512Gb + 256 GB co łącznie daje 750GB.

Właśnie mam dylemat. Bo głównie będę używał nowego lapka stacjonarnie w domu tam od czasu do czasu będę go brał na studia. Lenovo ma tą przewagę, że ma 15,6". No i ten co wysłałem też nie ma słabych podzespołów jak gościu pisze, że grał na nim w Wiedzimina 3.
Tylko boję się, żeby się zbytnio nie grzał czy nie jest za mocny?

I wierzysz mu? Ma słabe. Grać może grał, ale na 15-20 FPS. Żeby pograć w Wiedźmina na LOW w 30+ fps potrzebujesz minimum mx 130/ vega 8 czyli cos w granicach 1600+ w passmarku.

Nie rozumiem po co ludzie piszą na forum, gdzie można zdobyc fachową odpowiedź, dostają konkretne modele, a potem i sami szukają sobie sprzętów, albo kupują i tak co innego…
Tak, wierz w to co gosć napisał na aukcji, użyty kilka razy, grał w Wiedzmina 3. W ogole na dole masz jakies informacje z kwietnia to pewnie próbuje to sprzedać juz pół roku albo przekleił z aukcji w ktorej sam go kupił

Już się przekonałem. Jednak tak ja doradziliście wezmę tego Della.

Napisz jak wrażenia :slight_smile:

1 polubienie

Dzisiaj mi przyszedł ten lapek tylko nie 7450 a 5450. hmmm co to jest?

Myślisz, że sprzedający udziela się w tym wątku?