Co sądzicie o Harrym Potterze?

Ja osobiście uważam, że J.K. Rowling stworzyła bardzo dobrą, ciekawą książkę, którą warto przeczytać.

Ale szum jaki ostatnio zrobili wokół jej premiery jest przesadzony. Nie wiem jak można się tym tak ekscytować.

Ale to i tak nie zmieni mojej oceny. Jak najszybciej będę chciał przeczytać tę książkę, chodź wyszła tylko w języku angielskim, a z moją znajomością tego języka nie jest najlepiej.

Jak dla mnie jest to słaba książka nie wnosząca nic do życia… Zupełnie nie rozumiem zachwytu wokół niej… Czego ona ma uczyć? :x

Na pewno porusza wyobraźnię. 5 tomów przeczytałam i na następny już nie mam ochoty, chyba wyrosłam już z takich książek :x

lipne pierdoły dla dzieciaków które nie mają co robić , miesza im w głowach tylko

No , lepiej siedzieć przed blokiem na ławce popijając zacny trunek “Volt” . :hahaha:

A dlaczego niby DGE miałbypić pod blokiem volta? To, że jest kibicem to odrazu znaczy, że to dres ?

Moim zdaniem ma racje- książka miesza w głowach…

Jest wiele innych, lepszych książek nawet polskich… 8)

PS. Sam jestem kibicem Górnika W-ch. I co to oznacza, że pije wina pod blokiem i napadam na ludzi? :stuck_out_tongue:

Ty masz strasznie namieszane.

DGE czytałeś kiedyś w życiu jakąś książkę ?

a wiesz ze HP to nie ksiazka tylko bajka dla zamknietych w sobie ludzi ??

ja przeczytalem duzo książek , takich nawet ktore dla ciebie sa zakazane , np serie Toma Clancyego , założe sie że nie wiesz co to , choć sorry może grałeś w coś z tej serii

stealth tobie ta książka zawrociła w głowie …

Dla mnie plusem jest to,ze pewna część młodziezy bierze się za czytanie książęk nawet jeżeli chodzi o HP

schowaj się z takimi komentarzami…

taa ja wole czytać HP zamiast być otwrtym na ludzi i pić piwo i palić fajki z jakimiś kolesiami…

czy ty na prawdę niczego nie rozumiesz? jednym się to podoba innym nie… ja jestem zwolennikiem serii o HP, obejrzałem prawie wszystkie filmy (no jeszcza zakon feniksa w PL nie wyszedł) czytałem książki i Harry potter przypadł mi do gustu…

nic lepszego od HP nigdy nie czytałem a polskie książki to po prostu lipa, nic nudniejszego nie ma…

Harry Potter yo według mnie najlepsza seria książek i filmów na całym świecie ale każdy ma inny gust…

piotrekplay bez komentarza … nie chce mi sie pisać tyle ci powiem , mógłbym ale nie chce mi sie

bo nie ma o czym pisać, każdy ma swój gust. Jednemu się podoba drugiemu nie i tak będzie, przez to świat jest bardziej różnorodny i przez to ciekawy ;] bo nuda by była na tym świecie jak każdy lubiłby to samo, tak samo się ubierał i jadł te same dania…

zaczyna się walka fanów HP :twisted:

Harry Potter - dobry czy zły?

Ja ogulnie lubie ogladać HP, gorzej z czytaniem :] Ale napewno nie dziwię się tym którzy uwarzają że to dobra książka. Nie ma co się kłucić :]

Nie chce mi się tego komentować.

WYpowiedz ta , swiadczy tylko o twojej ignorancji .

Myslisz , ze jakas bajeczka dla nastolatkow moze byc lepsza niz np. niektore dzieła Stanisława Lema ? Moim zdaniem ( i wieluuu innych stosunkowo rozsadnych ludzi ) nie!

jak już napisałem każdy ma inny gust, mi się większość polskich książek nie podoba… wolę po prostu literaturę fantastyczną… nie ma się co kłócić, po prostu każdy lubi coś innego i nie ma się co kłócić bo tego sporu zażegnać się nie będzie dało… to tak samo co się kłócić co lepsze windows czy linux itp…

Od razu fanów :stuck_out_tongue: Szczerze to nie lubię HP , mam inne swoje ulubione książki i gatunki.

Ale głupotą jest mówić że książki to strata czasu i lipa…

Ja sie zgadzam z piotrekplay ;] podzielam to samo zdanie. Może wy lubicie jakieś Polskie przynudzanie jak to jasiu sie na wieś wybrał ale inni wolą książki w których coś sie dzieje jest jakaś akcja. Może i jest to trochę dziwna książka ale jak dla mnie bardzo pozytywnie. Lubie ją czytać i jak kiedyś słyszałem “Można uciec od świata rzeczywistego” Jest to prawda. Są fani jak i antyfani lecz większość tych drugich ocenia po filmie albo po opowiadaniach innych, nie przeczytaliście książki to sie nie wypowiadajcie ja wole czytać książkę niż oglądać film, nie wiem jak wy. Zaraz pewnie i tak będzie tu kłótnia kto co lubi a kto czego nie. To jest moje zdanie. Możecie podważać zdania innych lecz nie możecie czegoś ocenić nie znając wszystkich stron (tu akurat książka i film)

Ludzie… każdą rozmowę sprowadzicie do kłótni?

Spokojnie, przecież nie walczycie o wolność a jedynie oceniacie książkę…

OT kosz.

Ale jesteście śmieszni. Po co tyle kłótni o książkę?? Są książki lepsze, są gorsze - to jest oczywiste, ale na żadną(!) kiepską książkę nie najeżdzają tłumy osób, a na (no, prawie) żadną inną dobrą nie rzucają się tłumy wygłodniałych fanów (fanatyków). Seria jest fajna i świetnie się ją czyta, trzyma w napięciu i zmusza do myślenia (tak, tak, może wam się wydawac że to leciutka lekturka, ale mózg musi troszkę popracować. Oczywiście na na tym poziomie co przy czytaniu np. wspomnianego Lema). Sytuacja podobna do … Tibii - zdrowo myślący człowiek z zadowoleniem mniejszym lub większym - zależy od gustu, w moim przypadku raczej większym - po prostu przeczyta książkę, może pójdzie z ciekawości na film (swoją drogą baardzo średni). Po co te skrajne opinie i próby usilnego przekonania kogoś?

Najbardziej dziwi mnie, że najwięcej do powiedzenia w tym temacie mają dwie grupy osób - te, które nie czytały Pottera, i te które poza Potterem nie czytały nic innego - i nie mówię tu tylko o dyskusji na tym forum.

A poza tym to nie widzę w swojej szklanej kuli długiego życia dla tego tematu…