Co sądzicie o nowej wersji dobrychprogramów

Witam, jak wyżej.

Dla mnie nowa wersja jest wypaśna!

Tak jak pisałem już wcześniej w komentarzach, lekka porażka. Trochu odświeżony design i tyle według mnie. Takie huczne otwarcie nowych DP.pl a wydaje mi sie ze w ogóle nie przygotowane tak jak sie należy. Może lepiej było poczekać i jeszcze bardziej dopracować?

No taak tylko kazdy juz piłował KIEDY KIEDY.

To ja mam pytanie:

Zapewne będzie (przynajmniej początkowo) duży natłok różnych wpisów na blogu. Powiedzmy, że spodoba mi się blog użytkownika aaa1. Zdarzy się, inne wpisy nowy wpis zsuną gdzieś daleko i nie przeczytam kolejnej porcji tekstu ulubionego blogera. Czy jest gdzieś jakaś metoda subskrypcji, czy czegoś w ten deseń, by być powiadamianym o nowych wpisach?

za duża czcionka w newsach, nie potrzebnie roztyła się strona…

po za dodatkowymi bajerami, reszta taka sama tylko że inaczej po układana…

Zgadzam się. Zmieniona szata graficzna i tyle - nic ciekawego.

Nowy wygląd jest Extra, według mnie dobreprogramy są najładniejszą stronom jakom znam :smiley:

Napisałem już małe wypracowanie na temat nowej odsłony portalu w komentarzu, no ale ten gdzieś zaginął (używam Firefoxa, a dokładnie Iceweasela 3.0.6). Napiszę więc na razie tu, a potem będę testować te komentarze.

Pozytywnie:

  1. Dział dla innych systemów operacyjnych (Linux i Mac)

  2. Logowanie na stronie (bo z forum rzadziej korzystam)

  3. Nowy layout

4, i wiele innych szczegółów :slight_smile:

Negatywnie:

  1. Strona nie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu, tak jak poprzednia wersja (ale to tyko szczegół)

  2. Wolne działanie serwisu (ale to pewnie skutek ogromnej dzisiaj aktywności użytkowników) :stuck_out_tongue:

A ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowej wersji :slight_smile: Wyczekiwałem już jej dosyć długo (pierwsze o niej wzmianki już chyba dwa lata temu były, a może i wcześniej :P), więc cieszę się, że w końcu się doczekałem.

Gratuluję administratorom porządnie wykonanej roboty :slight_smile:

Mi z tego wszystkiego podoba się oceny programów oraz blogi no i komentarze.

nie dopasowuje się do rozdziałki… za to duży minus… Tylko przez to nie lubie całego wyglądu…

Nowy wygląd nie jest zły, podoba mi się, nowa funkcjonalność też (w szczególności zamieszczanie wersji testowych i logowanie w portalu), a negatywnie (jak na razie) chcę ocenić tylko jedno:

strona nie dopasowuje się do rozdzielczości - mam monitor panoramiczny i nie podobają mi się rażące białe pasy po bokach. Nie moglibyście zrobić automatycznego rozszerzania w zależności od rozdzielczości? W ostateczności jakieś tło inne niż białe :wink:

Wiem, też mnie to boli - taki mały wortalik na 1920x1080, okropność!

Tym bardziej że przy 1024x768 jeszcze pojawia się poziomy pasek przewijania, a przy rozdzielczości o stopień większej - 1280x1024 są już białe paski z boków.

Mnie się nowa wersja bardzo podoba, nie mam na razie większych zastrzeżeń. Drażni mnie jedynie duża czcionka w newsach i nie dopasowanie się strony do rozdzielczości, ale to na razie wersja beta i (mam nadzieje) zostanie to poprawione w kolejnych wersjach. Na początku miałem też małe problemy z logowaniem i pisaniem komentarzy, ale już jest wszystko OK (bynajmniej u mnie).

Fajne, że dodano możliwość oceniania programów, czyli tego, czego mi brakowało w poprzedniej wersji vortalu. Profil na forum jest połączony jest z profilem na vortalu, co również mi się bardzo podoba. Oczywiście wielki plus za dodanie bazy programów dla Linuxa i MacOS. Blog też ciekawa rzecz, ale raczej nie będę z niego korzystać, no chyba, że będzie coś ciekawego, ale znając życie to wcześniej to samo będzie jako artykuł na vortalu :P.

Jak dla mnie też minusem jest niedopasowywanie się strony do rozdzielczości monitora. Plusem jest dodanie bazy programów na Linuksa i Mac OS X, możliwość przesuwania niektórych zakładek itp., możliwość logowania, oceniania programów, dodanie programów w wersji beta, blog, no i jeszcze ta strzałeczka do przeskakiwania do następnego newsa. No i to chyba by było na tyle jak na razie.

Ogólnie nowa wersja bardzo mi się podoba.

U mnie jest ciut pomniejszony, ale wygląda to nawet fajnie :slight_smile: A monitor 18,5’’ (o_0) - 1366x768. Fakt trochę to razi w oko ale jakoś się przyzwyczaję, co oczywiście nie znaczy, że nie popieram prośby kolegi o automatyczne dopasowywanie. :slight_smile:

A co z z wyborem karnacji?

Wg. mnie ogólnie rzecz biorąc jest cacy. Szkoda, że nie dodano opcji przy programie “Zgłoś nowszą wersję” :slight_smile:

Wg mnie troszkę za jasna czcionka newsów. Ale prosty userCSS i jest git

Jako stały użytkownik dobrychprogramów miałem duże nadzieje dotyczące nowej wersji wortalu. Niestety przeliczyłem się. Wydawało mi się, że po tylu latach tworzenia nowej wersji będzie ona dopracowana, a praca z nią przyjemna. Nie wiem co zawiniło, może to, że przed oficjalnym wypuszczeniem nowej wersji pokazaliście ją jedynie wąskiemu gronu (uczestnikom zlotu), ale niejednokrotnie zapewnialiście, że nowa wersja musi być dopracowana i nie chcecie nikomu pokazywać bubla. Rozumiem, drobnych błędów może nie dało się wychwycić, ale jest tak wiele poważnych błędów, które nie powinny mieć racji bytu. Po kolei.

  1. Kod.

Jak włączyłem podgląd źródła to sprawdziłem, czy przypadkiem nie znajduję się dalej na starej wersji. Tak tak, waliduje, a właściwie walidował się (teraz walidator krzyczy o „alt” dla jednego obrazka). Tylko co z tego jeśli kod wygląda jakby to była losowo generowana sieczka. Rozumiem ASP.NET którego wykorzystywaliście ma to do siebie, że lubi namieszać w kodzie, ale może mi ktoś powie, co to jest:

Tego linka nie da się generować po stronie serwera? To jeszcze bardziej obciąża moją przeglądarkę… No i jeszcze ten latająco-denerwujący paseczek z informacjami na górze. Nie działa z wyłączonym JSem, co jest raczej jasne, ale może by go ukryć jak przeglądarka nie ma włączonego JS?

  1. Wygląd

Tahoma skutecznie ubrzydza cały wortal – tym bardziej że raz jest mniejsza, raz większa. Chyba nawet losowo. Te komentarze w boxie ze scrollbarem wyglądają wyjątkowo źle i to trzeba zmienić. Przy ocenianiu programów strzałka rozwijająca nakłada się na ostatni suwak. Brakuje mi też wyboru wersji kolorystycznej, która była na skrinie pokazującym wstępną wersję i zapewnialiście że uda się ją przeportować.

  1. Funkcjonalność

Blog – po dodaniu wpisu i jego usunięciu nadal wisi on w panelu. Nie wiem po co.

No i jeszcze jedna rzecz, o której już wspominałem. Nie da się oglądać profili użytkowników ze spacją w nazwie.

W komentarzach brakuje kotwicy, a komentarze są numerowane. Bezsens.

Brakuje programów na pozostałe platformy, ale to raczej zrozumiałe, na wszystko przyjdzie czas.

Czeka Was jeszcze dużo pracy. Dobrze, że dodaliście metkę „beta” przy logu, na razie bardzo dobrze ona pasuje. Ale kto wie – jeśli poprawicie to o czym piszemy może coś z tego będzie. Powodzenia :wink: