Co sądzicie o nowej wersji dobrychprogramów

Cóż, zmiana karnacji wraz z porą roku wyglądała niezbyt profesjonalnie (dp w piaskowych albo niebieskich barwach tylko dlatego że mamy lato albo zimę). Wersje kolorystyczne mogłyby być, ale z tego też chyba nikt nie korzystał (za wyjątkiem stylów “stalowego” - który został wprowadzony bo zielony nie pasował do loga, którym był przez krótki czas pirat przekreślony znakiem zakazu oraz “vista”, który robi się już przestarzały :slight_smile: ).

Mi się akurat zieleń nie podoba, i chciałbym czerń - za bardzo daje po oczach.

Pozdrawiam!

również popieram prośbę o autoskalowanie strony (jak to było na starej wersji)…

Zmiana karnacji ma się pojawić i mam nadzieję, że będzie czarna do wyboru.

Możliwość wyboru skinów będzie.

Wchodzicie tutaj., dajecie Ctrl+F i wklejacie: “Krogulec (niezalogowany) | 24.08.2009 23:39”.

Stara byla lepsza i w dodatku dzialala pod IE 6.0

Sa tez problemy z logowaniem pod IE 6.0

A webmasterzy/admini jak zwykle zapomnieli nawet wspomniec ze po aktualizacji strony bedzie trzeba korzystac z nowszych wersji przegladarek do ogladania tej strony!!!

To może zaktualizuj IE do nowszej wersji - IE6 to staroć i bardzo dobrze, że już nie przystosowuje się do niego stron - to coś musi w końcu zdechnąć.

Bardzo fajnie prezentuje się DP w nowej odsłonie, jednak na pewno na razie jest jeden mankament… Szybko to to nie działa. :wink:

Mnie się suża czcionka podoba. Na netbooku łatwiej się czyta :slight_smile: Bardzo fajnie wszystko wyszło tylko jedna uwaga -brakło mi mozliwości pobrania z vortalu wersji programów 64 bitowych. Co prawda piszecie, że producent udostępnia, ale to już trzeba szukać na jego stronie programu, przez to czuje się gorszy od usera, który używa 32bitowego OS :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Na plus:

  • wygląd

  • logowanie (ze od razu logujemy sie do serwisu oraz na forum)

  • ładniejsze ikonki przy newsach

  • ładny efekt przejścia

  • przejrzysty system komentarzy

  • dodanie kategorii Linux oraz MacOS

  • blog

  • ocena programow

Na minus:

  • za mały przysik do wysyłania komentarzy

  • v6xhny8ogdr8u625j0f_thumb.jpg nie dopracowane kolumny, widać jakieś wpisy, nie działają strzałki itp

  • zły układ kolumn - 0jlnssmtltxvwwmpyrr_thumb.jpg

  • kolumny nie są tej samej długości set5lfmatfm5zew7iy_thumb.jpg - musiałem troche pomniejszyć

  • forum też mogłoby być zrobione w tym samym stylu co serwis - ikonki, kolorystyka itp.

  • okienko czy to coś co się pojawia gdy np. chcemy dodać ocene do programu - to zajmuje cały ekran, jest w brzydkim kolorze, i denerwuje

  • marnej jakości screeny programów

  • brak aplikacji dla architektury x64 (jest jeden winrar - gdzie jego pobiera się niżej - jaby trudno było umieścić 2 linki obok siebie i napisać wersja 32 i 64 bitowa a nie ze producent opublikował wersję 64 bitowa i można ja pobrac z tej strony)

  • reklamy na dole strony mogłby by być mniejsze

to chyba wszystko ode mnie

Wolno, wolno, a pytanie dlaczego?! Opera całą stronę trzyma w pamięci, patrząc jednak na komentarze doszedłem do wniosku, że to JS tak obciąża mi Operkę.

Naj. programy, tematy na forum - zabiera za dużo miejsca. Przydała by się opcja, że nie chcę tego widzieć, a w zamian więcej miejsca dla newsów.

Reszta wytykana już przez ludzi wcześniej więc szkoda pisać … za dużo obiecywania, za dużo błędów na starcie :frowning:

Przyłączam się do powyższych wypowiedzi, zwłaszcza Arka F.

Nie wiem na jakich monitorach była strona testowana, ale przy moim 22" (1680x1050) jest tragicznie…

W pierwszej chwili wciskałem Ctrl+F5 z myślą o nie w pełni załadowanym CSS’ie.

Białe tło, news kończy się tak, że treść prawie wychodzi poza stronę (takie wrażenie) no i całość przez to daje po oczach… Jedynym wyjściem jest oglądanie DP w oknie, tj. bez trybu pełnoekranowego.

Proponuję zmienić tło na jakąś ciemną zieleń, cokolwiek byle nie ten biały, no i zmniejszyć fonty.

Do tej pory nie udało mi się dodać ani jednego komentarza na vortalu :>

Profil też nie działa :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/11996,L337+ … ownik.html - najwyraźniej wadzi spacja w nicku ;|

Z tą losowością wielkości to się zgodzę. Ale to nie jest Tahoma tylko Verdana, tak jak w poprzedniej odsłonie. Specjalnie porównywałem Verdanę, Tahomę i to co jest na vortalu. Ogólnie Verdana i Tahoma są bardzo podobne, ale Tahoma jest węższa. Różnicę zauważyłem w przypadku litery a.

to i ja dorzucę swoje 3 grosze.

vortal testowany na laptopie o matrycy 15 cali. Nie wiem czemu, ale ja wyżej wymienionych problemów, typu niedopasowane kolumn, za szerokie białe paski po bokach nie uświadczyłem. Nie wiem, być może już wprowadziliście jakieś zmiany :). Podoba mi się podział strony na trzy systemy operacyjne, a nie tylko na jeden. Mam nadzieję, że dzięki temu linux stanie się bardziej popularny wśród narodu polskiego :P. Dawno oczekiwana opcja logowania się do serwisu wreszcie nadeszła :D. Teraz tylko dodać ludziom do tego jakieś udogodnienia i będzie gites.

Na początku strona ładowała się dość długo, jednak teraz zaczyna chodzić w miarę płynnie.

Myślę, że długa droga za Wami, ale jeszcze dłuższa przed. Bez poprawek, dodatków, drobnych zmian się nie obejdzie. Pożyjemy, zobaczymy :slight_smile:

dodam jeszcze że stara strona dużo lepiej dopasowywała się do ekranu w psp, a teraz to porażka…

Wcześniej nie było idealnie ale b. dobrze…

tera ani forum ani vortalu nie mogę oglądać z PSP…

ponieważ matryca 15 cali ma małą rozdzielczość, zobacz DP na dużym monitorze (22cale np…)

O to jak wygląda strona na moim monitorze - tyle tylko że u mnie monitorem jest Philips Płaski telewizor panoramiczny 32PF3321 Telewizor LCD 32" HD Ready z technologią Crystal Clear III, podłączony do karty graficznej przez HDMI, Pracuje w trybie monitora komputerowego i na nowej wersji dp.pl widać białe pasy po bokach - załączam screen 454452f883eedbebm.jpg. 1920 na 1080 to moja rozdzielczość ekranu.

Tak ma każdy, kto ma rozdzielczość o szerokości większej niż 1200 lub coś koło tego (np. przy 1280x1024 widać już te paski). Natomiast przy rozdzielczości mniejszej niż o szerokości 1280 (np. chyba obecnie najpopularniejsza, czyli 1024x768) pokazuje się poziomy pasek przewijania.

Po obejrzeniu strony pod kątem układu poszczególnych elementów stwierdziłem, że dopasowywanie szerokości strony do rozdzielczości jest niemożliwe do wykonania ze względu na ramki “Nadchodzące wydarzenia”, “Program tygodnia” etc. Moim zdaniem jednak nie może być tak, że strona nie wyświetla się poprawnie przy rozdzielczości 1024x768 (poziomy pasek przewijania)! Trzeba więc zwęzić cały szablon i dopasować go do szerokości 1024, np. poprzez zwężenie o parę pikseli ww. ramek. A w pasy po bokach (widoczne dopiero przy większych rozdzielczościach) wkomponować jakiś motyw, np. szare cienie takie jak obok bannera reklamowego.

Dlaczego niby ramki przeszkadzają w automatycznemu dopasowaniu strony. Po prostu rozciągały by się tak jak to było przedtem. Ja uważam, że jest to jak najbardziej wykonalne.

Powinno być włączone automatyczne skalowanie strony - że sama dopasowuje się do rozdzielczości ekranu i te zbędne ramki wywalić, to tak kłuje w oczy, że aż zniechęca do czytania serwisu.

Dlaczego forum nie zostało zrobione w tym samym stylu co serwis, skoro ma byc jego integralną częścia?

Dlaczego na forum nie ma przycisku (lub linku czy czegoś w tym stylu), który przeniósłby by nas na stronę główną dp.pl ?