Co sądzicie o nowej wersji dobrychprogramów

ja się nie mogę przyzwyczaić do tej wersji.

Ja wolałem starą wersję, bo można było zmieniać wygląd i dlatego, że się przyzwyczaiłem do niej.

Ja też mam 1920x1080 - to normalne :wink:

Po tym jak w końcu udało mi się zalogować (po resetowaniu hasła z poziomu wortalu) myślę, że jest nieźle, ale fakt działa dość wolno i obciąża system - gdy przemieszczam się po stronie wyraźnie słyszę przyspieszenie wiatraczka w laptopie, aczkolwiek przeglądarki mi jeszcze nie zdestabilizowała.

Ja tam zawsze klikam w biały napis dobreprogramy, który znajduje się przy ludziku w górnej części stylu forum.

Bo forum ma włączony domyślny styl phpBB (trochę podkolorowany i pozmieniany przez administrację).

Ależ jest. Na samej górze forum na zielonym tle masz wielkie logo " dobre programy".

Do nowej też się przyzwyczaisz. A wygląd będzie można zmieniać, to kwestia czasu.

Każda kolejna odsłona nowej wersji jest fajna :slight_smile:

Szerokość strony powinna dopasowywać się do ekranów panoramicznych, po co mi białe pasy po bokach treści? Albo coś dodajcie jakieś panele z… O! Dodajcie panele z np: ulubionymi programami danego użytkownika, tzn.: po zalogowaniu się w wortalu użytkownik ustawiłby sobie listę ulubionych programów i miałby zawsze szybki dostęp do nich (najnowszych wersji oczywiście) a każda zmiana wersji programu byłaby oznaczana np: poprzez wykrzyknik lub wyróżniana kolorem. Oczywiście oprócz tego pozostawcie listę najnowszych wersji tak jak jest teraz.

Pozdrawiam, Grzesiek.

Mam pewne błędy w nowej wersji vortalu. Gdy sobie wszystko poustawiam według mojego gustu w tych boksach po lewej i tych na górze, tj. wybiorę ile pozycji ma się pokazywać i w jakiej kolejności mają być ustawione owe boksy to po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu wszystko jest tak jak było ustawione domyślnie.

I druga sprawa. Gdy się loguję przeglądarka nie zapamiętuje hasła. Niezależnie czy zaznaczę zapamiętywanie hasła czy nie.

Powyższe rzeczy sprawdzałem na Chromie 4, Firefoksie 3.5.2, Operze 10 RC i Internet Explorerze 8. Na każdej z nich dzieje się to samo.

Wy też tak macie?

u mnie opera pamieta, pewnie masz cos z cisteczkami, usun stare cisteczka i powinno byc ok.

Niestety po usunięciu ciasteczek nadal dzieje się to samo.

Nowa wersja okropna, długo się ładuje. W ogóle nie wiem, dlaczego nie wpadliście do tej pory na to, że tam NIE trzeba tylu tych tabelek-duperelek. Piętnaście pasków z lewej strony i u góry z jakimiś duperałkami. Jeszcze w starej wersji można było to wybaczyć, bo kiedyś to było “fajne” i tak się robiło “super rozbudowane” strony, ale teraz to wygląda śmiesznie, powrót do przeszłości, jeszcze mi modem dajcie i poczuje się jak w 1998r.

PO CO tyle tego, newsy to gdzieś tam się ledwo mieszczą zgniecione przez to wszystko.

AAaaa i komentarze - zobaczcie jak tu to świetnie wygląda http://tinyurl.com/nus6b9

Tak ciężko zrobić jakieś odpowiadanie na komentarze? Te wykopowe to po prostu najlepsze rozwiązanie. Po co te @małpy i cytowanie, niech ludzie odpowiadają na konkretne komentarze.

A w nowej wersji w sumie zmieniło się niewiele, poza tym że dłużej się ładuje.

Nie wiem komu i ile za to zapłaciliście, ale przepłaciliście, a autorowi gratuluję łatwych złotówek.

A mi w komentarzach wystarczyłby BBKod “quote” tak jak na forum.

Ale to jest idiotyczne, skoro można zrobić tak, że będą odpowiedzi bezpośrednio pod komentarzem, do którego się odnosimy. Nie burzy to dyskusji, nie trzeba przewijać i szukać, co, kto i do kogo napisał.

edit: wyobraź sobie forum, na którym nie odpowiadasz w danym temacie, ale ogólnie i musisz cytować osobę, której odpowiedź komentujesz. Są luźne posty w jednym dziale i się musicie szukać - tak teraz działają komentarze.

btw. jako przykład podałem wykopowe komentarze wcześniej, ale broń boże nie wprowadźcie jakiegoś śmiesznego “oceniania komentarzy”, bo to po prostu jakaś kpina. Aż dziwne, że na YT to się pojawiło.

Przecież to właśnie wprowadzili w nowej wersji :slight_smile: Co prawda nei w skali szkolnej, ale można dać + komentarzowi.

To widziałem, ale chyba nie ma większego znaczenia.Przynajmniej nie zauważyłem.

Dodane 29.08.2009 (So) 0:46

O, zapomniałem o najważniejszym - edycja komentarzy. Jak już daliście możliwość komentowania z konta z forum (czy nawet byłoby osobne), można dać możliwość edycji komentarzy. Czasami trafi się jakaś gafa, głupota, itd. Tego spodziewałem się po nowej wersji.

I te blogi! Jestem mile zaskoczony, że ktoś je może czytać - byłem przekonany, że mój wpis przeczytają jedynie osoby, które odwiedzą mój profil. Nawet komentarze jakieś mam, chociaż się nie spodziewałem.

Przeszkadza mi tylko to, że musi być najpierw “zatwierdzony”. Mam konto na tyle długo, że wiadomo, że “sceny” nie zrobię, z resztą nie ważne. Poza tym dochodzi edycja wpisu na blogu - zrobiłem korektę, wpis czekał na ponowna akceptację zdaje się. Nie_ładne.

Mi się jeszcze coś przypomniało. Dlaczego w komentarzach nie ma hiperłączy, tylko trzeba skopiować link i dopiero wkleić do przeglądarki. Ja bym proponował wprowadzić hiperłącza.

Jeżeli używasz Firefoksa - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/190

Rozwiązuje ten problem na każdej stronie.

Zrobiłem eksperyment - wyłączyłem Javę i Flasha. Okazuje się, że dobreprogramy działają normalnie (łącznie z reklamami).

Natomiast po wyłączeniu JavaScriptu znikają niektóre opcje (np. Wykop) i zwęża się szablon. Komentarze jednak dodają się normalnie - ale w taki sam sposób jak w starej wersji (bez tego przyciemnionego tła z kręcącymi się strzałkami w rogu. Jest jednak jeden mankament - nie można pobierać plików. Na wyłączonym JavaScripcie nie działa zatem najważniejszy dział vortalu. Tak być na pewno nie może.

Jeszcze gorzej jest po wyłączeniu wyświetlania grafiki. Górne menu (to białe z szarymi linkami) nie ma tekstów alternatywnych. Tekst alternatywny mają za to grafiki, które nie powinny go mieć, czyli np. “menu koniec” albo “koniec górnej belki wortalu dobreprogramy” (swoją droga, co prawda nie jest to błąd, ale skoro wszędzie piszecie vortal - przez v, to i tu wypadałoby tak zrobić). Grafiki przy newsach mają z kolei wpisane jako tekst alternatywny “NewsImage”. Jeśli w ogóle tekst alternatywny ma prawo tam być, to powinien odpowiadać treści grafiki. Np. zamiast tych grafik:

20090830190755.gif

20090829100614.gif

20090828115548.gif

20090827135350.jpg

20090826154207.jpg

Poza tym wcześniej grafiki przy newsach miały nazwy plików związane z daną grafiką, np. logo Microsoftu to był chyba microsoft.gif czy coś takiego. Teraz pliki mają zupełnie bezsensowne nazwy (dziwne numery), a loga Office 2010 przy dwóch kolejnych newsach to zupełnie różne (ale identyczne) pliki. Nic dziwnego, że vortal zaczął tak zamulać.

Długo nad tym dyskutowaliśmy w redakcji, czy zrobić tak, że użytkownik, który wyłączył JavaScript ma mieć możliwość pobierania programu, czy nie. Póki co stanęło na tym, że jednak nie. Oczywiście jest to kwestia do rozważenia. Funkcje takie jak Wykop czy rozszerzany layout są realizowane przez javascript. Wyłączając je, pozbawiasz się tych możliwości.

Wcześniej grafiki w newsach miały czasami stałą nazwę (jak dla przykładu microsoft.gif), lub też ID newsa. Teraz zostało to ujednolicone i jest hash. Szczerze powiedziawszy nie rozumiem powodu, dla którego ktoś miałby na to narzekać, szczególnie, że jest to zmiana niewidoczna dla użytkownika.

Weźmiemy wszystkie sugestie odnoszące się do systemu komentarzy pod rozwagę. Pojawiło się kilka ciekawych pomysłów. Choć uprzedzam, że temat widoku komentarzy jako “wątku” był już wałkowany wielokrotnie czy to w redakcji, czy to na łamach forum :slight_smile:

Z całym szacunkiej do waszej pracy, ale co ty za bzdury opowiadasz? JavaScript to tylko dodatek do HTML/CSS, działający na zasadzie progressive enhancement (a przynajmniej tak powinien działać w przypadku waszego wortalu; nie mówię o webaplikacjach). Jeśli już nawrzucaliście tonę inwazyjnego kodu JS, przy okazji odbierając agentom bez obsługi JavaScript dostęp do ważnych treści w serwisie, to chociaż nie ściemniajcie, że to w wyniku „decyzji”, która zapadła po dyskusji w redakcji. Rozumiem, że opierając się na ASP.NET, które – przede wszystkim, jeśli chodzi o walidację formularzy – działa wbrew jakimkolwiek wytycznym odnośnie dostępności, to może być jakiegoś rodzaju problem, ale nie wmawiajcie użytkownikom, że to wasza decyzja. No chyba że decyzją było „zostawmy to na razie, niedziałające”.

Błędem jest też, że sprawdzacie szerokość okna, a nie szerokość viewportu, żeby dołączyć arkusz dla szerokich ekranów. Poza tym, zatrudnianie do tego JS jest bez sensu, a i tak wykluczacie IE. Opera/Safari/Firefox i analogiczne w najnowszych wersjach wspierają dynamiczne zapytania o medium w CSS. Polecam część tłumaczenia artykułu na moim blogu.

Natomiast atrybut „alt”, czyli „tekst alternatywny” służy do do wyświetlania tekstu zastępującego obrazek w sytuacji, gdy ten nie może zostać wyświetlony. Przecież wyłączanie obrazków to częsta praktyka w urządzeniach przenośnych, że o SEO i indeksowaniu tych obrazków przez Google nie wspomnę. Tutaj znów pojawia się problem implementacji, bo przecież oczywiste, że nikt nie usiądzie teraz i nie zacznie opisywać wszystkich obrazków. Kolejne miejsce, w którym dostępność kuleje.

Jeśli mogę coś dorzucić od siebie – skrypty JS odpowiedzialne za walidację, które ASP.NET dodaje do markupu, nie pojawiają się, gdy agent ma niestandardowy UA string. Możecie to jakoś poprawić? Na chwilę obecną wspierane są tylko znane skryptowi wartości UA stringów, co jest trochę idiotyczne. Proszę też o skompresowanie kodu JS (a w szczególności kodu generowanego automatycznie; przecież te długie nazwy zmiennych, namespace – można skrócić i złączyć w jeden plik, ograniczając liczbę żądań wysyłanych do serwera, odciążających i serwer, i przeglądarkę, a w dodatku oszczędzających łącze).

Mam nadzieję, że mój post zostanie potraktowany poważnie. Jeśli w którymś miejscu moja wypowiedź była obraźliwa, zapewniam, że było to niezamierzone.