Co sądzicie o nowej wersji dobrychprogramów

Cieszę się, że wreszcie ktoś z administracji wypowiedział się konkretnie na temat aspektów technicznych nowej wersji. Choć rozumiem, że zapewne byliście zajęci organizacją zlotu.

Akurat to, o czym pisał tomcik nie dotyczy atrybutu alt, a nazwy pliku. Ta rzeczywiście nie jest widoczna dla użytkownika, ale wydaje mi się bezsensowne trzymanie na serwerze kilkunastu-kilkudziesięciu identycznych grafik. Na temat tekstu alternatywnego tomcik wcale się nie wypowiadał - myślę, że zostanie to poprawione.

O ile jeszcze mogę zrozumieć brak wykopu czy rozszerzalnego layoutu z wyłączonym JavaScriptem (to nie są elementy niezbędne do działania vortalu - choć jeśli ich funkcjonowanie jest możliwe również bez JavaScriptu, przy zastosowaniu innej technologii, to dlaczego wymuszać na użytkownikach korzystanie z JavaScriptu), to naprawdę nie rozumiem wyłączenia w takiej sytuacji pobierania programów. Czy moglibyście jakoś uzasadnić tą decyzję?

I dlaczego, jeśli włączony JavaScript jest niezbędny do poprawnego działania vortalu, nie pokażecie użytkownikom bez JavaScriptu komunikatu podobnego do tego, który widzą użytkownicy IE6?

Dość ciekawie, ale coś nie łapie komentarzy spod Opery. Gdzie standardy? #-o

master_zonk6: SOA#1.

Na tamtą chwilę po prostu wymagana była obsługa JS. W tym tygodniu akurat ta opcja powinna być dostępna dla klientów, którzy mają wyłączoną obsługę JavaScript. :slight_smile: Przypominam, że serwis nadal jest w wersji testowej i cały czas może się coś zmieniać.

Po 2: Jestem na “ty” z nowościami CSS3, nie musisz mi dawać linka do swojego bloga :wink: To, że Opera obsługuje Media Queries to nie oznacza, że wszystkie aktualnie dostępne przeglądarki potrafią to robić. Dlatego został użyty JavaScript to detekcji rozdzielczości ekranu. Jest to ciekawa technologia ale na obecną chwilę - razem z całym CSS3 w takim serwisie kompletnie nie przydatna. Sam mam nadzieję mieć możliwość użycia CSS3 w jak

Kod Javascript (oraz CSSy) zostały skompresowane w możliwej, akceptowalnej dla ASP.NET formie. Zdajemy sobie sprawę, że ich jest już troszkę za dużo, trwają prace nad przyspieszeniem ładowania strony.

Nie chce mi się czytać całego wątku, więc wybaczcie jeśli takie odpowiedzi już padły.

  1. Jak teraz zgłaszać newsy? Poprzednio był na stronie głównej taki fajny link Zaproponuj newsa , a teraz zniknął :frowning:

  2. Dużym minusem jest dla mnie brak flag flaga_pl.gif

  3. Kolejny duży minus: udostępnienie pobierania wersji testowych ot tak, bez ostrzeżenia. A są to często wersje bardzo niestabilne, które powinny być instalowane jedynie przez doświadczonych użytkowników.

  4. Oceny programów pochodzące od Redakcji są chyba przydzielane na chybił-trafił, bo kompletnie nie mają odzwierciedlenia w ocenach użytkowników. Jestem za ich całkowitym usunięciem i pozostawieniem tylko oceny użytkowników.

  5. Przy ocenach użytkowników przydałoby się dopisać ile osób głosowało. Bo jakiś program może być długo oceniony tylko przez 1 osobę na 10 punktów, a tak naprawdę będzie do niczego.

  6. Brak sieci Jabber/XMPP na stronie profilu. Duży minus. Dlaczego promujecie tylko sieci zamknięte i ograniczone, takie jak GG i Tlen?

Wasz JS wyklucza IE. Obecnie tylko IE nie obsługuje dynamic media queries. Napisałem o tym zresztą w poprzednim poście, wpis w blogu jest przykładem (zauważ, że to stosunkowo stary wpis).

Ale cieszę się, że wortal będzie działać bez JS.

Nie. dobreprogramy nie wykluczają IE. Komunikat o aktualizacji przeglądarki pokazuje się tylko na nieaktualnej wersji Internet Explorera, jaką jest wersja 6.

Nasz javascript _wyklucza_ załadowanie się stylu css dla szerokiego ekranu dla MSIE6. Nie wyklucza natomiast wyższych wersji IE. IE6 przy tej wersji layoutu był bardzo, ale to bardzo uciążliwą przeglądarką. Nie zastosowaliśmy Media Queries właśnie z powodu MSIE. Mimo iż były by one dużo wygodniejsze. To z racji tak wielkiego udziału łącznego MSIE na rynku przeglądarek trzeba było zrezygnować z używania tej metody.

Halo, czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć? Byłbym wdzięczny. Tym bardziej, że moje wnioski służą polepszeniu sytuacji.

Witam,

Niezmiernie się cieszę, że wreszcie po najechaniu kursorem myszy na dany program z listy nowo dodanych wyświetla się jego kategoria. Brakowało mi tego od początku ujawnienia nowej wersji DP.

Liczę też na to, że zostanie przywrócony przycisk “więcej” na tejże liście (tak, ja to było w poprzedniej wersji).

Raz w miesiącu wyjeżdżam w sprawach służbowych poza granice Naszego kraju. Zazwyczaj nie mam wtedy stałego dostępu do sieci i po powrocie sprawdzam aktualność mojego softu. Dawniej było to proste, gdyż była lista z datą publikacji danego programu. Teraz jedyna opcja jaka mi zostaje, to sprawdzanie “szukajką” każdego programy po kolei… Chyba nie jest to zbyt przyjemne…

Otóż nie. Po kliknięciu na “Najnowsze programy” w sekcji “Nowe wersje” wyskakuje ci strona z opisami programów. Masz tam przycisk “Zasubskrybuj”. Po subskrypcji nowych wersji nowosci o nich na bierząco do ciebie idą (oczywiscie po zamieszczeniu w wortalu). Jest tam kilka opcji, ja korzytam z Opery, gdzie utworzyła mi kanał informacyjny z tymi rzeczami.

Jest to nawet wygodniejsze od starej wersji , gdzie kolejnośc softu była zmieniana - teraz masz to wpisane po dacie i godzinie.

Testowałem już subskrypcję kanału RSS, lecz to nie jest to, czego oczekuję.

Niemniej dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź :wink:

Zapraszam do wpisu blogowego Docenta na temat wczorajszej nocnej aktualizacji systemu vortalu.

Zauważyłem właśnie kolejny brak - brak możliwości edytowania komentarzy. Na forum jest taka możliwość, wprowadzenie logowania na vortalu sprawiło, że wprowadzenie tej możliwości jest do zrobienia również na vortalu. I nie ukrywam, że by się przydała - właśnie wysłałem 3 komentarze pod rząd, bo o czymś zapomniałem i potrzebowałem to dopisać.

Jestem za.

Z innej beczki, ale też o komentarzach: Fajne jest to, że komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się od razu po wysłaniu. Jednak problem sprawiają komentarze osób niezalogowanych, których komentarze pojawiają się po jakimś czasie i wskakują na swoje miejsce zgodnie z godziną wysłania, co moim zdaniem psuje chronologię rozmowy.

Moim zdaniem komentarze osób niezalogowanych powinny pojawiać się na samym końcu, nawet jeżeli pomiędzy napisaniem a zatwierdzeniem pojawią się inne.

Witam, sorki, jeśli odświeżam temat, ale mam pytania / sugestie odnośnie:

● Komentowania innych opinii użytkowników tj. komentowania komentarzy pod newsem :slight_smile: - Czy będzie kiedyś taka opcja? Po polsku - efekt znajomy z forum tj. quote.

● Motywów - czy będą nowe wersje kolorystyczne? Jeśli tak to kiedy?

● Szybszego pokazywania w komentarzu systemu operacyjnego + przeglądarki tj. user agent w formie obrazkowej.

● Oczywiście czekamy na obiecane nowości, bo jakoś narazie jest ich niewiele (widocznych oczywiście na 1-szy rzut oka).

Czekam na odpowiedź kogoś z redakcji :wink:

Pozdrawiam, Robert.

Było będą.

Reszta też praktycznie była ale nie została potwierdzona przez administrację.

Kiedyś klikając na “więcej…” pod listą najnowszych programów, otwierała się ich lista.

Wykaz ten miał kilka stron z najnowszymi wersjami, które miały miejsce premierę ponad tydzień temu itd.

Korzystałam z tego BARDZO często.

Teraz jest tylko jedna strona z nowościami o stażu max tygodnia. Dla mnie WIELKI MINUS i utrudnienie.

Poza tym reszta zmian pozytywna.

Zmiany są ogólnie pozytywne choć z pewnością nie tak wielkie i przełomowe jak to szumnie zapowiadano :slight_smile: No ale tak to już jest kiedy wszyscy domagają się jak najszybszych rezultatów :lol: Zresztą nie ma co kręcić nosem, wystarczy spojrzeć na inne polskie vortale tego typu, które często prezentują poziom, łagodnie mówiąc, niski :slight_smile: