Co sądzicie o tym zestawie?

Drogie to wszystko. Może coś starszego bardziej się opłaca?

Jak popatrzysz po tematach ostatnich związanych z sprzętem to znajdziesz podobny zestaw za 50% wartości tego co podałeś.

Jak chcesz komputer za 800-900 zł, BIUROWY komputer , to tak:
Płytka Axxx AM4 za 220 zł

  • Alternatywa 1:
    Athlon 200GE - 250zł
    2x4 GB RAM za 300 zł ( Ew 1x4 GB, a za 150 zasilacz i buda/SSD)

  • Alternatywa B
    Ryzen 2200G -450 zł
    Ram 1x4 GB - 150 zl
    (kiedyś ew rozbudowa do 2x4 GB - 300 zł)

Obie wersje są lepsze, dostajesz stosunkowo nowy sprzet, na długiej gwarancji i zmożliwoscia taniej rozbudowy pod lekkie multimedia/gry (szczególnie 2200G z 2x4 ram)

Co to jest?

8GB RAM to minimum.

Szukam w innych tematach, ale nie widzę nic ciekawego.

Literówka chodzi o czip A220/320 i slot Am4

Zależy do czego, jak word/youtube… niekoniecznie ale ok.
Po przeliczeniu, jak poszuka to na 2200G złoży z 2x4 maluszka za 900zł :wink: No i On na Full HD/4k chyba nie padnie w przeciwieństwie do tej integry w płyce sprzed x lat :wink:

w tym temacie poszukaj

Co do starego DVD i Dysku:

Musiałbyś kupić dwie przejściówki, więc lepiej zainwestować w nowy napęd na SATA.

Nie łap się za FX, bo to martwa technologia i za moment będziesz musiał wymieniać

Tylko to w Twoim budżecie.

Grafika jest zintegrowana z płytą główną.

  • Supports AMD AM3+ FX / AM3 Phenom™ II, Athlon™ II series Processors
  • 4+1 Phase Power Design for AMD 125W CPU support
  • Dual Channel Non-ECC Unbuffered DDR3, 2 DIMMs
  • Integrated ATI Radeon HD 3000 graphics (DirectX10)
  • HDMI, DVI, D-sub Ports for Multi-display support
  • 4 USB 3.1 Gen1 with Superspeed Transfer Rates of Up to 5 Gbps
  • Audio Noise Guard with High Quality Audio Capacitors
  • Hybrid EFI technology with GIGABYTE DualBIOS™

4GB to teraz mam i wiem, że brakuje. A co do worda to wystarczyłby do niego cały komputer za 100 zł pewnie.

Ten adapter ma dużo słabych opinii. Sporo osób widać korzystało z niego tylko do zgrania danych. Przy ciągłej pracy nie zepsuje się i nie uszkodzi sprzętu?

To DVD, które mam to akurat jest stary dobry napęd, na pewno lepszy niż ten i dlatego tak niechętnie chcę się go pozbyć.

AMD Athlon 200GE no nie jest zbyt mocny.

Patrzyłem na tamten temat, ale nie widzę nic dla siebie.

A co myślicie o tym, żeby iść i7-3770?

Mam podobny Adapter tylko do napędu DVD - od pięciu lat wymieniam na SATA i jakoś nie umiem, szczególnie teraz jak używam go mod święta. Problemy sprawia fakt, że jak porządnie tego nie zamocujemy to nic nam nie zadziała. Albo adapter, albo nowy dysk. Chcesz zachować stare sprzęty i przez to na własne życzenie masz zamiar utknąć ze starą technologią.

W tym budżecie wiele nie zdziałasz. A nie wiem czy znajdziesz i7-3770 + płyta+RAM za ok 1000 zł, gdzie sam CPU to 600 zł. I to nie może być też tania płyta i tani ram. To co dostałeś przewiduje jakieś rozbudowy o lepsze komponenty.

Piszesz o codziennym użytkowaniu, a narzekasz na procesor. Nie ten budżet, nie te zastosowania. Do “codziennego użytku” nie potrzeba wiele.

Jeszcze jedno - co z systemem operacyjnym? W10, W7. Linux?

1 polubienie

Cofam to codzienne użytkowanie.

Widziałem używane i7-3770 za 450-500 zł.
8GB DDR3
np. taki https://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-8gb-ddr3-1600mhz-12800-oem-cl11-i7646861087.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MjM1OTEzODQtZTZlMy00MjgyLWFkYjYtNjg0ZjJlNmQxMmEwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=61c6e2de-c817-4aae-ae24-438797dcbac1

Do tego może jakaś płyta za ok 250 zł?

Planuję W7.

Na przykład taka?

Musiałbym jeszcze dokupić ten adapter do DVD. Stary dysk już bym sprzedał.

Odczuwalna jest różnica między DDR3 a DDR4?

Sugeruję płytę główną b75

Czyli “jakieś” gry, jakieś “programowanie”? Tak pytam, bo w grach na single chanelu Ram i “z wolnym” Ramem, to trochę stracisz

Chciałbym go wykorzystać do edycji filmów.

Płytę główną użyj pod procesory 2 i 3 generacji.

To by się nadawało? (ma 6 gniazd Sata co mi pasuje)

taka pamięć (w przyszłości dokupiłbym drugą kość)

do tego używany i7-3770 (~450 zł)

i ten adapter

Razem wychodzi 934 zł

Jak to ma się do tego zestawu?

Praktycznie w tym samym momencie napisaliśmy. :smiley:

Powiedz mi jeszcze czy i7-2600 jest dobry. Wychodziłoby około o 100 zł taniej niż i7-3770.

Zastanawia mnie jeszcze ta zintegrowana grafika:
Wg strony intela

                                    i7-2600
                                            Układ graficzny procesora ‡
                                                                              
                                                                                    Intel® HD Graphics 2000
                                                                                                               
                                            Częstotliwość podstawowa układu graficznego
                                                                                                                        
                                            850 MHz
                                                                       
                                    
                                            Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego
                                                                                
                                    
                                            1,35 GHz
                                    
                                a i7-3770:

                                    
                                            Układ graficzny procesora ‡
                                                                               
                                                                                    Intel® HD Graphics 4000
                                    
                                                                       
                                            Częstotliwość podstawowa układu graficznego
                                                                                
                                                                                    650 MHz
                                    
                                                                        
                                            Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego
                                                                                
                                                                                    1,15 GHz

Nowszy procesor ma mniejszą wydajność w grafice?

Różnica między nimi głównie stanowi TDP (20 niższe dla 3770) i oraz obsługa RAM o prędkościach powyżej 1333 MHz przez 3770.
Co do grafiki to 4000 ma sporo więcej jednostek obliczeniowych (renderingu, cieni i coś tam jeszcze) no i przede wszystkim obsługa DX 11:
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-HD-4000-Desktop-115-GHz-vs-Intel-HD-2000-Desktop-11-GHz/2169vsm7697

Na tym Asusie można podkręcać procesor? Ja to się znam tylko na podstawkach 775, tutaj nie wiem czy da się podnieść FSB (albo inaczej to się tu nazywa) czy tylko mnożnik.
Pomyślałem jeszcze nad i5-3570. Różni się tylko od i7-3770, że nie ma HT? No i w trybie turbo ma 3,8 a nie 3,9, ale to mała różnica.
W cenie natomiast jest duża, kosztuje nie 450 zł a 250. Może to się bardziej opłaca?
Ewentualnie za 300 zł mogę mieć i5-3570k z odblokowanym mnożnikiem. Ten dałoby się trochę podkręcić? Może dorównałby temu i7 a 150 zł miałbym taniej?

TY żartujesz? Prawda? Chcesz grafiki “mocnej” i porównujesz śmiecie w Intelach…?!

Nie, nie dorównałby, RÓŻNICA 4 watki vs 8.

Nie rozumie Ciebie :wink: Chcesz ze złomu poskłdać coś fajnego. Zaraz dojdziesz do wniosku, że do i5 dokupisz jakąś grafikę za 150 zł, podkręcisz i będzie git. Tylko to samo bez zabawy osiągniesz lepiej i taniej na 2200G lub 2400G