Modernizacja komputera

Witam. Potrzebuję porady. Córka zapaliła się do gry na komputerze w gry Fortnite i Subnautica… w związku z tym chciałbym jej coś tanim kosztem ulepszyć. W komputerze co jakiś czas staram się coś poprawić. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

obudowa - silentium pc gladius m35
ram - 2x4GB HyperX Fury Blue
karta - gtx 1050 2gb
zasilacz - coolermaster b600 600W
procesor - amd apu a8 3850
monitor - 22" full hd
3 dyski twarde i idzie zamówiony ssd 720gb

Procesor dziwny bo od tego zaczęliśmy . Podejrzewam że to on pierwszy do wymiany. Max co mogę przeznaczyć to kwota ok 500zł. Jak się orientuję w grę wchodzi wymiana płyty. Chciałbym zostać przy mojej pamięci RAM .

Mogę ci sprzedać procesor fx8320 jeśli masz podstawkę am3+, albo procesor z płytą po przystępnej cenie, bo mi to zalega od dłuższego czasu :wink:

moja podstawka to FM1 dlatego potrzebuję procesor z płytą…

To bierz komplet. Zmieścisz się prawie w budżecie i dołożysz jeszcze ramu do rozsądnej wielkości :wink:

Halo… Ktoś coś podpowie…? Ten FX to chyba nie najlepszy wybór? Przynajmniej tak wyczytałem…

Pod to co masz kupiłbym i5 4 generacji w komplecie z płytą główną (okolice i5 4460).

Wg mnie FX jest lepszym wyborem. Targuj się tylko twardo że 500 zł z wysyłką za wszystko.
W końcu CPU 250 zł, MOBO 150 zł i RAM 100 zł.

Za tą ofertę nie dam 500 bo są inne z fx 8350/płyta/ram/chłodzenie za te pieniądze…

Jedyne co, to porównuj płyty główne, bo procesory to w zasadzie jeden pies. Nad kupieniem od tego zawodnika się sam zastanawiałem, bo jest spoko MOBO, ale kiedyś dużo wołał.

Czy kupno 8350/8320 zdecydowanie polepszy mój sprzęt czy nie bardzo… czy może lepiej nowszy np. g4560

Chyba raczej ryzen 3 1200 jak coś, ale to wkroczy sporo poza budżet bo zmiana RAM wtedy.
Co do FX to ciut lepiej zmieni jak przesiadka na i5 z RAMem DDR3.
A różnica jest miazdżąca:
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-A8-3850-APU-vs-Intel-i5-4460-vs-AMD-FX-8320-Eight-Core/38vs2230vs1782

Ja jednak wolałbym i5 niż FXa. Wydajność i5 4460 jest prawie identyczna jak Ryzena 1200, FX mają strasznie słaby wątek i tylko w syntetykach były mocne, z czego niewiele wynikało w praktyce.

No to nic nie wiem… Czego dokładnie szukać?

Ze wszystkich opcji najlepszy jest cena/jakość dla Ciiebie chyba Intel i5 4xxx lub znacznie droższy AM4 z Ryzenem 1200

Zastanawiam się nad nowymi podzespołami. Może coś na jakieś raty wezmę. Możecie polecić coś (płyta, procesor, min. 8gb ram) żeby było tanio a dobrze.

Nie wiem ile jesteś w stanie przeznaczyć w takim razie? Tutaj masz nowe minimum do rozbudowy w przyszłości. Procesor 2x mocniejszy od obecnego.

Pamiętaj też że to co masz powinieneś sprzedać (CPU+MOBO+RAM) za jakieś 250 zł.

A czy sklep Sferis jest ok? Bo tam te podzespoły wychodzą ok 60zł taniej.

Sory za zawracanie dupy ale tak jest jak ktoś się nie zna. Ten nowy ryzen trzeba kręcić. Nie bardzo się znam. Taką aukcję znalazłem warto? https://allegro.pl/oferta/pentium-g4560-asrockb250-obudowa-dvd-gwarancja-7745797607

Nie warto, procek relatywniesłaby. To w sumie odpowiednik Ryzena 1200, z tą różnicą, ze Ryzen ma 4 fizyczne rdzenie.

Co do Zestawu Panci, jeżeli NIE kręcisz, to to możesz brać płytę budżetową na czpie A za 200zł. Ram, jeżeli w tym 2 sklepie znajdziesz podobny tanio, to nie zmieniaj. Ryzeny lubią szybsze, a mimo braku zintegrowanej grafiki, to warto;-)

Sferis jest jak najbardziej OK sklepem. Co do płyty głównej to wybrałem taką tylko z myślą o rozbudowie, żeby kiedyś nie kupować nowych 2x8GB tylko dołożyć kolejne 2x4GB :grin: