Co sądzicie o Windows Vista?

Tak jak w temacie… Proszę o uzasadnienie…

Wreszcie Windows ma to co powinien dawno mieć :slight_smile: A że tyle zżera zasobów i takie ma wymagania to już inny temat

A co powinien mieć?

Ha Ha Ha - bardzo śmieszne.

np.

  • odtwarzanie DVD - na XPeku bez kodeka ani rusz;

  • zarządzanie pamięcią - w Viście poprawione, działa lepiej;

  • ochrona i bezpieczeństwo samego systemu;

pominę efekty graficzne

o takie uzasadnienia mi chodzi :slight_smile:

Ależ Ty dociekliwy jesteś :wink:

Wiem… :smiley: Ale chcąc kupić Vistę muszę być na 110% pewny żę to dobry wybór

Ostatnio jestem pod wrażeniem…

Chociaż jeszcze nie mam Visty Ultimate (ale zbieram już kasę :wink: ), i jadę na Vista Business to i tak ostatnio mnie zadziwia…

Co prawda szybko się ładuje… Ale ja mam jedno ale… po prostu przez jakieś 5 min. od załadowania wszystkiego nic nie mogę uruchomi… W moim przypadku to wina procka :smiley: Jak już mogę zacząć pracę, to już jest wszystko super… bardzo szybko wychodzi ze stanu zawieszenia, jeżeli już on się pojawia. W XP musiałam zwykle korzystać z Ctrt+Alt+Del aby przerwać… W Vista nie muszę…

Poza tym ostatnio baaaardzo się zdziwiłam, ściągnęłam sobie taką badziewną gierkę (czasami chce się pograć w coś głupiego aby się rozluźnić :wink: ), a ponieważ była okazja, bo na pewnej stronie codziennie dają płatny program (większość to są głupoty), rejestrujesz i masz pełną, legalną wersję (ale nie znajdzie się tam żadnych firmówek)… Otóż ściągnęłam bardziej wypasionego tetrisa (ależ ze mnie jeszcze dziecko)… Odpalam na Vista => cudeńko… Wszystko pięknie działa… Odpalam na XP => zacinka za zacinką :?

Instaluję NFS Carbon na Vista… no cóż… chodzi mi lepiej niż na XP… chodzi tak samo jak na 2003 Server (gdzie gra działa jeszcze piękniej niż na XP, wbrew pozorom, ten system też nadaje się do gier :wink: -> ależ palnęłam głupotę)… A więc na średnich detalach -> cukierek, gra jest stabilna… :o Totalny SZOK…

W pierwszych tygodniach jak zainstalowałam ten system to powiem szczerze myślałam, że to tylko takie kolorowe coś, które na wiele się nie nada… ale zmieniłam zdanie. Programy ładuję się szybciej niż na XP…

Jutro instaluję Visual Studio 2005… jeżeli on się nie będzie zacinał… Wywalam XP i trzymam tylko 2003 Server i Vistę…

Ja zaryzykowałem w ciemno - wiedziałem tylko, że mam (w miarę) wydajnego kompa.

Jutro mija 3 tygodnie od zainstalowania jej:

0 zwiochy;

stabilna;

szybka;

bezpieczna aż do przesady (UAC);

programy z których korzystałem na XP MCE działają;

gry (ulubione - starsze i nowe) śmigają sobie;

warto było wydać kasę - teraz się cieszę;

To bardzo się cieszę i życzę ci oby tak dalej :slight_smile:

Planuję zmienić na Utimate :slight_smile:

Ale czy w pełnmi wykorzystasz jego funkcje? Mi wystarczy Home Premium :slight_smile:

W pełni na pewno nie ale wymienione poniżej napewno:

* Ochrona przed awariami sprzętu dzięki funkcji Windows Complete PC - Kopia zapasowa i przywracanie

* Łatwiejsza łączność z siecią firmową dzięki Centrum sieci i Pulpitowi zdalnemu

* Lepsza ochrona przed utratą danych dzięki szyfrowaniu dysków funkcją BitLocker systemu Windows

tego nie ma w wersji HP przypadkiem?

Jest to w Home Premium

“Zaplanowana kopia zapasowa do automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików”

Eee… Windows Vista mnie nie przekona, Miałem zamiar kupić. Ale mam tylko 512 RAM, Więc dziekuje, system nie dla mnie.

XP-Będę go miał jeszcze przez max. 2 Lata, dobry system.

To w sumie rzeczy po co wydawać 700 zł na wesję w której i tak chyba nie wykorzystasz wszystkich możliwości. To tak jak XP home a pro… Wszyscy się podpalają na Pro bo chodzi o nazwę… A tak naprawdę to te 2 systemy za bardzo się od siebie nie różnią :?

Różnice są duże w XPekach tylko zwykły użytkownik nigdy do nich nie sięga.

W XP Pro masz np:

nadawanie praw bardzo rozbudowane;

możliwość podłączenia kompa do domeny;

cała strukrura zabezpieczeń jest bardzij rozwinięta;

Owszem, ale są tacy laikowie ze lecą na nazwe zamiast zaoszczędzić, gdyż i tak nie wykorzystaja w pełni systemu HE. Ja sam mam XP Pro ponieważ oprócz podstawowych czynności jestem administratorem kilku stron, korzystam z wielu zalet tego systemu :slight_smile:

Żyjemy w Polsce stety lub niestety ale Masz tu całkowitą rację.