Co się stało z userem gom1 od dawna nie widzę żeby coś pisał?

Jak wyżej w temacie.
Co się stało z userem gom1?
Może ktoś wie :slightly_smiling_face:

Może go zbanowali bo mnie non-stop prowokował.

Usunął konto na dobre, może więcej opowie @pom_pom lub @anon741072 jak nie da rady wykopać tego z chatu:

Społeczność / Społeczność - #31589 przez LORDEK (drugi powinien otwierać maksymalnie przewinięty do dołu wątek).

(ktoś/coś większość postów oflagował/oflagowuje jako „spam”)


Jutro wyłączą czat to może i wątek będzie tymczasowo niedostępny.

Tu już wielu użytkowników zaginęło w akcji.

Moje konto też mogą usunąć byle całkowicie.

Na to nie pomoże chyba nawet RODO, już ktoś usuwał posty ile może i po kliku dniach konto zmieniło się w „anonXXXXXXXX”.

To nawet nie wiem czy nie jest chociaż trochę łamanie konstytucji do wolności słowa nie ważne czy mówionego czy pisanego. Na forach i nie tylko Regulaminy są ważniejsze niż wszelkie prawa. Jak komuś nie pasuje rządzi się jak pan mający na imię H tyle, ze on nie zabija, a usuwa konta i posty.

To tez długo nie powisi bo zaraz poleci deszcz raportów i administracja, ciach, a co.

1 polubienie

Koszt czytelności starych wątków, zakładając że nikt nas na forum nie zna i nie sięga po „moje posty” by się pośmiać to wystarcza zmiana nicka w „anonXXXXXXXXX” bez kaleczenia wątków.

Nic się nie stało. Po prostu odechciało mu się siedzieć na forum.

Usuwał co jakiś czas swoje konto, potem za jakiś czas zakładał nowe, z różnymi nickami (np. 1mog), a po ostatnim usunięciu nowego nie założył i tyle. Każdy ma do tego prawo.

Pytanie za 100 punktów, czy stary nick jest blokowany, tak powinno być, czy mogę się podszyć. :slight_smile: ?

System „discourse” raczej nie blokuje nicka, chyba że Radek napisał wtyczkę, wykrywającą nick „anon” przed kasacją i rozwiązującą bezpiecznie konflikt np. dopisując cyfrę lub od razu wklejającego bana forumowego na pisanie wszystkiego poza PW do adminów z prośbą odblokowania konta.

Poza tym raczej musiałby być to naniesione raczej na portal i WP uznać blokadę nicka za słuszną.

Tak, system „discourse” nie blokuje nicka, ale i my tu go nie zakładamy, a zakładamy na DP.
Z tego co pamiętam, to DP też nie blokuje nicka, pamiętam np. sprawę @krystian3w i konta rgabrysiak.
Tak więc jak ktoś swoje konto kasuje, to nie powinien potem być zdziwiony, jak ktoś inny wykorzysta taki sam nick. :wink:

… tak wykorzysta do kwadratu:

  • ktoś kasuje konto,
  • ja tworzę je przez (kilka) vpn,
  • piszę cokolwiek, co będzie ścigane z urzędu,
  • na podstawie poprzednich ip i danych z dyskusji zostaje ustalony właściciel.
  • ktoś ma pobudkę o 6 rano i musi się tłumaczyć… :wink:

Sytuacja extremalna, ale… możliwa :wink:

Niemożliwa raczej, praktycznie nie ma szans, że trafisz w to samo IP, co poprzedni użytkownik, do tego każde konto ma swój ID, adres email i parę innych rzeczy, a nie samą nazwę. Nazwa nowego konta nie świadczy o osobie.

A ja mam pytanie jak, gdzie można zmienić nick na inny?
Już raz zmieniałem ale nie wiem jak.

Musisz napisać list kondolencyjny do administracji i zgrzewkę piwa dołączyć :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Co do gom1 to urządzacie mu pogrzeb na forum jak tak tęsknocie.

Wszystko w serwisie, z tym, że teraz już nie. :wink:

Innymi słowy kiedyś można było zmienić e-mail, a być może i nick (tego akurat nie pamiętam), na stronie DP, a teraz można zmienić… hasło. :laughing:
Myślę, że Garoz (mimo formy), podał obecnie właściwą ścieżkę: kontakt z redakcją.

Tylko po to jest RODO, żebym mógł zmieniać e-mail, a skoro DP nalezą do WP to łamią RODO zabraniając zmiany e-maila w DP. Nie znam serwisu WWW w tej chwili, który tego nie umożliwia niezależnie czy e-mail to jednocześnie login czy tylko kontakt.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.