Co się stało z wyglądem tego forum?

Sama szata graficzna jest przyjemna, tylko 2 rzeczy mnie irytują:

  1. avatary: może to jest i oryginalne rozwiązanie ( na wszystkich lub prawie wszystkich forach są po lewej stronie) ale IMO przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i wnioskuję o przywrócenie pierwotnego położenia.

  2. SB: też jakaś chińszczyzna, co prawda rzadko tam pisuję, ale czytanie sprawia ból :expressionless:

Reszta =D>

Po minucie na forum czuję się jak w przedszkolu, tak kolorowo.

Spadam z tąd :mrgreen:

tragiczne jest to nowe forum , zagmatwane , nie czytelne , wolne , bez sensowne niektóre rzeczy , masakra , wypisuje sie stad i ide na konkurencje …

Faktycznie może ciężko będzie się przyzwyczaić, ale jak dla mnie duży PLUSSSS :wink:

do tych wszystkich którym tak bardzo przeszkadza avatar i informacje o autorze po lewej stronie, radzę się przyzwyczaić, jest to domyślny układ w phpbb3 więc w niedługim czasie może się to okazać popularnym rozwiązaniem. a teraz jeszcze słówko o tym dlaczego przeniesiono te informacje na drugą stronę. otóż czytając w ten sposób większą uwagę skupiamy na merytorycznej treści wiadomości niż na osobistym stosunku jakim darzymy autora (nie wiem jak wy, ale jest spora część użytkowników których rozpoznaje po stylu pisania bez konieczności patrzenia na nick czy avatar)

Trzeba przyznać, że dużo się tu nie napisałeś :stuck_out_tongue:

Odnośnie pozostałych uwag:

  1. Profile (awatary) są z prawej strony ponieważ taki jest domyślny szablon nowego phpBB 3. Zwróćcie uwagę, że nad każdym postem znajduje się nick autora, więc od razu widać kto go napisał. Z początku też podchodziłem do tego rozwiązania z pewnym dystansem ale teraz uważam awatary z prawej za lepsze rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ najważniejsza jest treść postów, a nie to kto je napisał, ile ma już postów, czy był na Zlocie i czy ma ładny awatar…

  2. Ogólnie nowy wygląd jest pewną odpowiedzią na trendy jakie zachodzą w Internecie (nowoczesny layout to “płaska grafika” z jednolitymi lub delikatnie cieniowanymi powierzchniami). Nowy wygląd wymaga pewnego przyzwyczajenia jednak nie przesadzajmy - to jest mimo wszystko ewolucja, a nie rewolucja. Nad gustami się nie dyskutuje jednak proponuję popisać trochę i zastanowić się jeszcze raz nad nowym wyglądem za kilka dni. Jestem przekonany, że za kilka dni gdy pierwszy “szok” :stuck_out_tongue: minie oceny diametralnie inne :wink:

  3. Proszę nie zgłaszać tu uwag dotyczących innych aspektów nowego forum (szybkość działania, przycisk szybkiej odpowiedzi) - od tego jest inny wątek na forum.

Edit:

Widzę, że w trakcie jak pisałem swojego posta właściwie to samo napisał Airborn :wink:

Samo forum na plus, ale wygląd na minus…

Brakuje szybkiej odpowiedzi, poza tym jest dobrze, oryginalnie, lepsza czcionka, jaka to ?

Nie wypowiadam się na temat szybkości działania i brakujących elementów, bo to zostanie “dograne” z czasem.

Temat dotyczy nowej wersji jako takiej, która zaczyna mi coraz bardziej pasować.

Nie da się w jeden wieczór zmienić przyzwyczajeń do starego, poczciwego ( :wink: ) DP, musi trochę czasu minąć, o czym mówił Krogulec.

Gratuluję włożonej pracy :slight_smile:

prawie jak vista :x do tego jeszcze te avatary po prawej stronie może teraz będzie trudniej skopiować nasze forum a znalazłem kilkanaście stronek z wyglądem naszego starego forum :o avatary na lewo prosze

Trudniej to nie będzie bo to standardowy wygląd forum opartego na nowym phpbb3 ;] poprzednie było na phpbb2 dlatego często można było spotkać identyczne fora ;] choć mi osobiście te stare bardziej się podobało ale pewnie kwestia przyzwyczajenia ;]

Lepszy by był domyślny styl phpBB3…

To tylko aktualizacja forum do nowszej wersji i nic więcej :slight_smile:

Taaaak jak mówisz. Pyk i już jest - proste prawda? :stuck_out_tongue:

A mi sie podoba. Kawał dobrej roboty. Gratulacje…

Przy takim dużym forum to chyba nie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Lecz mogliście poczekać jeszcze 2 dni do wydania wersji phpBB3 gold ;]

kolorystyka jak z windowsowego pasjansa :expressionless: mało czytelne jak dla mnie a ShotuBox już w ogóle :stuck_out_tongue:

witam szczerze powiedziawszy stare forum było bardziej czytelne ale może dlatego że to kwestia przyzwyczajenia :slight_smile: ogólnie widać że obsługa forum się napracowała :slight_smile: mam nadzieje że niedługo będzie trwało moje przyzwyczajanie się do nowego wyglądu forum… Pozdro

Lepsze , kto przeciw niech LOGICZNIE uzasadni.

-Bardziej czytelne.

-Ładniejsze.

-Nigdy nie widziałem bardziej atrakcyjnego!

Brawa…

Co do awatarów to ok, pierwsze co to zwracamy uwagę na temat/posty, a nie na awatary…

Szczerze powiedziawszy to zastanawiałem się przez 10minut gdzie się zmienia profil, ale szczegół. :mrgreen:

DO avatarów nie mogę się przyzwyczaić i szybka odpowiedź.

Takto wygląd może w całości by przeboleć chociaż wolałem stary styl graficzny forum, przejrzyściejszy był.

Mi się podoba, ale też mam kilka zastrzeżeń. Podoba mi się ogólny wygląd więcej kolorów, przyjemnie popatrzyć, jednak już reszta jest coś nie teges dla mnie. NIe mogę połapać się o co chodzi w każdym z działów trudniej się wyszukuje jakiegoś postu, ogólnie mówiąc troche dla mnie skomplikowane stało się przeglądanie mojego ulubionego forum. Jednak reszta jest k.

Bez zbędnych komentarzy! !!

Pozdrawiam.