Co to za numer telefoniczny +375164727395?

Witam

W wczoraj odebrałem dziwny telefon od numeru +375164727395 a dźwięk w słuchawce był jak ten co się kiedyś łączyło z internetem przez modem.

Dzis komórka przestała działać, się restartuje Nokia 6151 :frowning:

Co to za numer?

ja to samo miałem ten sam numer a dźwięk był jak faks

Dokładnie i co działa ci? a kiedy miałeś ten telefon z tego numeru?

Jest to numer z Białorusi:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Telefoniczny_kod_kraju

Wpisując go w Google, znajduje mi tylko stronę DP i jakieś proxy przerabiające strony WWW na tzw. pismo pokemoniaste z otwartą stroną główną DP sprzed kilku minut (szybkość z jaką Google indeksuje strony jest niebywała).

Kiedyś dostałem dziwnego MMS i tez mi tak sie zrobiło to nie konfigurowałem już ani Internetu ani MMS w komórce to teraz taki numer :frowning:

+375 dokładnie. A długość numerów jest różna w różnych krajach.

Tak już wiem, , ale skąd kto i poco dzwonił, i ten dźwięk w słuchawce to miał być wirus czy co?

Wiadomo tyle, że to była jakaś transmisja cyfrowa. Faks albo modem.

No to ładnie :frowning: Matrix ■■■■■■■ go mać :twisted:

znów trzeba będzie płacić za wgranie nowego softu:( nauczka na przyszłość nie dobierać telefonu od numerów spoza kontaktów.

Nie spodziewałem się, że coś takiego jak dialery jeszcze w ogóle funkcjonuje.

Nie odbierać telefonów z zagranicy ani zaczynających się inaczej niż +48.

Mam jeszcze jedno pytanie wiesz jaki może być standardowy kod zabezpieczający na przywrócenie ustawień fabrycznych? w noki? może by to pomogło?

Słyszałem ostatnio o nowym typie oszustw.

Dzwonią do ciebie tak żebys nie odebrał i oddzwonił , po czym odtwarza 100xprzyspieszony komunikat o podniesionej stawce i jest niby wszystko zgodnie z prawem a za 2sek rozmowy leci 3dyszki.

Możliwe że coś nowego kombinuje ktoś , nie oddzwaniajcie na takie nr

  1. :slight_smile:

No niestety , ale nie działa :frowning:

Spróbuj wcisnąć [Zielona słuchawka] + [3] + [*], powinno przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

sadzisz ze soft ci siadł przez to ze do ciebie zadzwonili z tego nr ?

To jest niedorzeczne…

A tak swoja drogra

-nokia phoenix

-navifirm

-kabelek usb

->i flashujesz

A pro po kodu na fabryczne Pewnie go zmieniłes. Odczytac go możesz za pomoca

-Nemesis Service Suite (NSS)

Dzięki za ostrzeżenie, będę odbierał telefony tylko od zaufanych osób :slight_smile:

Dziwne, że znowu coś takiego wymyślili. Ze im się nie nudzi.

Raz dzwoniłem do ojca pracy, zamiast tel. wklepałem fax, ale w słuchawce było tylko piiiiiiiiiiiiiiiip i nic więcej.

Że ktoś jeszcze tak kombinuje…

BTW: jak odbiorę, to też mi się coś stanie, czy dopiero, jak oddzwonię? Nie chcę próbować, ale mówię, teoretycznie, gdybym odebrał, gdy z tego numeru ktoś by dzwonił.

jak odbierzesz to raczej nie ma możliwości wyssania Ci kasy z konta/nabicia rachunku

Nie sadzę , ale to dziwny zbieg okoliczności ! rok temu miałem tak po odebrani MMS od dziwnej osoby?

Ja się nie tykałem tego, jak koleś w serwis mi wgrał nowy soft (czy co tam robił) nic nie zmieniałem nawet nie wchodziłem w te opcje.

@Abecikxp

Taki kabel starczy do wgrania softu itp.??

http://allegro.pl/nokia-6131-6151-e65-e … 23916.html

MMS to jednak sciagasz jakies dane na tel a przez polaczenie telefoniczne nie