Co was najbardziej zaskoczyło w Nowym systemie operacyjnym

Chyba nie skumałem żartu ale worda i painta raczej nie wycieli. Co do brakujących programów w systemie, jak były instalowane domyśłnie ludzie marudzili że są tam niepotrzebnie, jak ich nie ma marudzą że niepotrzebnie je wycieli. Coś chyba z wami nie tak :slight_smile:

@ pakierhakierxd

Jeśli mówisz że masz uszkodzony napęd czemu nie spróbowałeś instalacji Siódemki z pendriva, tak jest i szybciej i wygodniej.

ze mną wszystko OK bo mi te programy nie przeszkadzają a są potrzebne.Poco robić sobie później problem z instalowaniem? szkoda czasu :slight_smile:

zgadzam się z kolegą wyżej :slight_smile:

Proste teraz się drze ta połowa, której te programy nie przeszkadzały, a ci którym przeszkadzały są zadowoleni i siedzą cicho, bo w końcu dostali to co chcieli :stuck_out_tongue:

W sumie po przemyśleniu to nic mnie nie zaskoczyło a pracuje się mi tak samo jak na viście - na pewno żadnego skoku wydajności nie zauwazyłem.

Myślę ze osoby piszące o jakimś zauważalnym wzroście wydajności w porównaniu z Vistą nie znają się na komputerach i bazują tylko na bezsensownych sloganach i są troche ofiarami marketingu.

Są oczywiście różnice na plus ale wielkiego wow to nie ma szczerze mówiąc.

są różnice w wydajności a ty gadasz głupoty

próbowaleś vistę zainstalować na starym sprzęcie

cieżko z tym jest

tak sobie chodzi

a 7 lepiej sobie radzi:)

A ja zauważyłem przede wszystkim kilka drobnych ale bardzo korzystnych usprawnień. PO pierwsze Vista nie jest już tą Vistą zaraz po premierze, niedopracowaną bez stertowników szczególnie x64, więc i o drastycznej różnicy nie może być mowy. Ale porównując do tamtej starej Visty przedpremierowa siódemka jest na prawdę dopracowanym, dopieszczonym systemem. Mi osobiście brakuje kilku sterowników w wersjach RC i muszę się posiłkować starszymi sterownikami zawartymi w relase 7000 beta. Ale jakoś to idzie na 32 bit.

Główna i największa różnica na plus to dopracowanie systemu przed premierą i za to MS powinien dostać brawa.

Jednak w tym samym czasie porównałem Ubuntu x386 8.04 z nowym Ubuntu x64 9.04. Tam dokonał się znacznie większy postęp i wzrost komfortu pracy i użytkowania. Ponadto nie mam żadnych problemów z instalacją i użytkowaniem x64. Są nawet programiki do autokonfiguracji, a wszystko to za 0zł. To jest dopiero postęp a za płotem już kolejna wersja Ubuntu. Oj, jakościowo poza grami (akurat moja ulubiona działa) ten Linux jest lepszy, wygodniejszy, wyraźnie szybszy, i uwaga prostszy w użytkowaniu.

To bardzo dziwne, instalowałem Vistę na AMD Sempronie 3000+, 512mb ramu i radeonie 9200 i wszystko chodziło pięknie (lepiej niz na laptopie :stuck_out_tongue: ), a 7 na 3000+, 1gb ram, radeon 9200 nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy. A nie powiesz mi, że ten mój sprzęt to jest super mocny :lol:, pomimo tego 1GB ramu, ale jak widzisz, 7 na 1GB i Vista na 512MB u mnie chodzą tak samo.

Procesor jak i inne częśći nie były kręcone.

Podtrzymuję swoją opinię

Jeżeli mi ktoś da poważne zalety korzystania z windows 7 oprócz :

  • ładniejsze okienka i pasek startu

  • odświeżenie painta, wordpada i kalkulatora

  • teorie o szybkim zamykaniu i odpalaniu Win7 niż Vista

  • dołączenie sterów (łał, sam sobie mogę ściągnąć z neta)

  • pare dziur załatanych (których normalny użytkownik nie zauważy)

  • pare nowych funkcjonalności (łał, nie wiem po co jakieś wypalanie obrazów jak zainstaluje jakiś prosty program i też mam.

A to wszystko okraszone AeroGlassem (ale akurat on mi się podoba :slight_smile: )

ok na początku tak może być ale jak trochę poinstalujesz soft zabrudzisz rejestr to włącza się dłuuugo, u mnie ok. 1,5 minuty (2GB RAM Athlon X2 5200+)

a co ty byś chciał 30 sec ?? u mnie komp się włącz ok. 3 min i jak dla mnie to nie jest długo :wink:

Jak w każdym systemie :wink:

@up : 3 min oO? Dla mnie 20-25 to już dużo :slight_smile:

Vista mi sie odpala 3 min, znam ten ból :E

  1. większa stabilność

  2. za przeproszeniem mniej wkurwiający UAC (w viście musiałem czasami kliknąć 5 razy zezwalaj żeby coś odpalić nerwica człowieka bierze)

to HIBERNUJ. Ja już systemów nie zamykam chyba że zachodzi taka potrzeba jak aktualizacja czy coś, a na normalnie hibernuje bo jest to wygodniejsze i szybsze

przy hibernacji u mnie zamykanie trwa 30 sekund

start systemu 20 sekund max (zazwyczaj 15 sekund)

Co Ty kolego za głupoty piszesz,jakie 5 razy,jadę na Viście od 2 lat,jedno potwierdzenie w UAC i się instaluje to co chcę,nie rób z Visty potwora,to jest dobry system tylko trzeba nad nim pracować,co jest ciekawe i pouczające.

Wracając do tematu,co mnie zaskoczyło,na pewno interface,działanie WU,bardzo pozytywne,no i nareszcie szybko działające przywracanie systemu i możliwość określenia wielkości miejsca na dysku dla niego.

racja Vista jest całkiem dobra ale to nie XP żeby coś trwało 1 sec jak Vista za wolna to XP se zainstaluj :wink:

Jak Viste dobrze skonfigurujesz, to będzie Ci dobrze hulać, lepiej niż Seven. Po prostu wszyscy chcą gotowe, żeby coś pokopać to juz sie tylka ruszyć nie chce.

Buahahhahahahhhahaha, 5 razy zezwalaj żeby coś zainstalować/odpalić?

Weź lepiej sie naucz system do siebie dostosowywać, a nie żebyś ty sie do systemu dostosowywał i takich bajek nie pisz bo Ci to za dobrze nie wychodzi.

Dalej nie dowiodłeś, że 7 jest lepszy niż Vista małą kosmetyką. Po prostu odgrzewany kotlet i “.”

Może wytłumaczyć mi jakiś viściarz, na czym polega ta potrzeba odpowiedniego skonfigurowania visty?

M$ dopieszcza 7 przed wydaniem, nie powtórzy się historia visty, która w momencie uzyskania RTM była kompletnie niedopracowanym systemem, brakowało sterów itp.

To, że mogę komfortowo używać kompa z siódemką, na którym vista się potwornie ślimaczy, jest dla mnie wielkim plusem dla 7. Wg mnie będzie to godny następca XP :slight_smile:

Mnie by zaskoczyło to gdyby wersja RTM rzeczywiście została wydana 13 lipca :wink:

Czy któryś sevenowicz wytłumaczy mi, w czym 7 jest taki zajedwabisty?

Mi czysta Vista chodziła świetnie na słabym sprzęcie, 7 zamulał. Mmm, teraz jest że brak sterów? Nigdy nie słyszałem, żeby do jakiegoś systemu były sterowniki do urządzeń (tzn słyszałem, ale nie w takiej ilości)

Wiesz co mi po sterach na starszym sprzęcie? /cenzura/, bierze dodatkowe miejsce tylko. Już nie raz czytałem, że Vista chodzi lepiej na słabszym sprzęcie. Po co sens, mam kupować jakiś nowoczesny sprzęt żeby sobie pooglądać nowego taskbara czy też pocieszyć się paintem :lol:

Dziecinada…

Żaden nowy system MS XP nie przebije, bo potrzebuje coraz więcej ramu, coraz więcej jakiegoś syfu, zabawy z paintem.

XP odpałał na słabym sprzęcie, starsze gry odpalają. Na Viscie/7 nie jest tak kolorowo. Nie pogram w starsze gry…

Niech napiszą nowe jądro, to pogadamy…

To zainstaluj 98 - jeszcze szybciej chodzi niż xpek . Xpek jak wchodził tez nie miał takich małych wymagań , ale dobrze chodził na w miarę nowych komputerach , tak samo z Vistą , 7 …

Głupie gadanie…

Nie każdy ma 2GB ramu, 2 rdzeniowy proc i niewiadomo ile na HDD…

Nie tylko ja tu jestem, jest wiele innych osób pośród znajomych którzy nie mają zawalistych PC…

dla mnie temat odgrzewanego kotletu EOT